شاهرودی: نمی دانم چرا کریم باقری در مورد بازیکنان اوکراینی سکوت کرده است/ مطمئن باشید پای دلال ها در میان است


شاهرودی: نمی دانم چرا کریم باقری در مورد بازیکنان اوکراینی سکوت کرده است/ مطمئن باشید پای دلال ها در میان است

مدافع – هافبک سابق پرسپولیس گفت: برای من پرسش است که به چه دلیل کریم باقری در رابطه با دو بازیکن اوکراینی هیچ گفتمانی نمی‌کند.

تصویر و عکس   شاهرودی: آگاهی نمیدارم به چه دلیل کریم باقری در رابطه با بازیکنان اوکراینی سکوت کرده است/ اطمینان داشته باشید پای دلال ها دربین است

رضا شاهرودی در مکالمه با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با اعلام این که بابت نتایج اخیر پرسپولیس، به برانکو ایوانکویچ نمره قبولی می دهد، گفت: برانکو عملکرد شگفت انگیزی داشته و در این دو سال کاری کرده است که ما همه خاطرات بدی که رحلت کرده از نبود نتیجه گیری تیم داشتیم، فراموش بکنیم.

وی اضافه کرد: البته در کار برانکو، مسائلی هم وجود دارد، مانند برخی بازیکنان که به نا خوشیش نمی خوردند اما جذب تیم شدند یا داستان رامین رضاییان و از همه اصلیتر معضل بزرگ مهدی طارمی در گلزنی. واقعاً موجب تعجب است که به چه دلیل طارمی موقعیت های ساده را به گل مبدل نمیکند. او باید زحمتی را که دروازه بان، پاسداران و هافبک ها می کشند، به گل تبدیل سازد اما می نگاه کنیم که این اتفاق رخ نمی دهد.

شاهرودی با اظهار این که مهاجم پرسپولیس باید بیشتر روی مسائل روحی و روان پریش فعالیت کند، تأکید کرد: جدا از بحث روحی، طارمی باید در پایان تمرینات، ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت بیشتر از بقیه در زمین بماند و فقط به سمت چارچوب شوت بزند. این موجب می شود قدرت چارچوب شناسی این بازیکن ازدیاد یابد. مهاجمان توانا سال های گذشته پرسپولیس هم به این شکل تمرین می کردند که کامیاب بودند. او نباید به این راحتی، توپ هایی را که راحت به دستش می رسند، از دست بدهد.

باتجربه دوست داشتنی سرخپوشان در دهه ۷۰ گفتمانهایش را این طور ادامه داد: در رابطه با رضاییان هم نگاه کردید که حق با من بود. بارها به برانکو پیشنهاد دادم از این بازیکن بهره گیرد. در نهایت مشخص شد رضاییان چه مقدار انگیزه و قدرتمندی دارد. زمانی بازی گره خورده بود، او قادر بود پایه قرار ده گل سه امتیازی مقابل صنعت نفت آبادان شود. ما به چنین بازیکنانی در ورزش فوتبال مان نیاز داریم. اتفاقاً برانکو باید به امثال رضاییان که یک اشتباهی مرتکب شدند اما به غلط خود پی بردند، یاری رساند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا واقعا خاطراتی که از وداع تلخ با تیم ملی دارد، موجب شده تا این حد از رضاییان پاسداری کند، گفت: داستان من و رضاییان با هم تفاوت کردهد. می‌ خواهی کهن بابت این که من ۱۰ دقیقه دیر به مکان تمرین تیم ملی رفتم، مرا محروم کرد اما او راه را باز قرار داد و گفت اگه رضا شاهرودی عذرخواهی کند، من این بازیکن را می بخشم، ولی آن قدر مغرور بودم که هرگز عذرخواهی نکردم و فوتبالم به پایان رسانده شد. اگه امروز آن اتفاقات برایم رخ می داد، حتماً عذرخواهی می کردم. رضاییان و حتی طارمی، باشگاه پرسپولیس را دور زدند و گناه آنها بزرگ تر از من بود ولی با این حال باور می‌ دارم زمانی یک بازیکن پشیمان می شود، نباید با سرنوشتش بازی شود.

شاهرودی سپس به بحث بازیکنان خارجی وارد شدن کرد و اضافه کرد: اطمینان داشته باشید در جریان جذب دو بازیکن اوکراینی، دلال بازی شده است، چون آنها نصف کیفیت یک بازیکن ایرانی را هم ندارند. چهار ماه است مردان می گویند منتظر مانید تا این بازیکنان، کیفیت شان را نمایان کنند، اما فقط مکان شان روی صندلی های نیمکت پرسپولیس جابه جا می شود! یکی از آنها (آنتونی گولچ) که مشخص نشد به چه صورت آمد و به چه صورت رفت. دو بازیکن دیگر نیز به نگاه من مجموعاً ۱۰۰ میلیون تومان هم نمی ارزش دارند، اما معاهده ای بسته اند که از سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محمد انصاری و خیلی دیگر از بازیکنان پرسپولیس قیمتیتر است. متأسفانه کسی هم نیست ماجرا را پیگیری کند.

وی تصریح کرد: زمانی یک باشگاه، بازیکن خارجی به سوی خود میکشد، باید پنج تا ۱۰ درصد خوب تر از بازیکن ایرانی و البته کم هزینه تر از مردم کشورمان باشد تا هم به ورزش فوتبال مان یاری رساند و هم ارز زیادی از کشور بیرون نرود. این دو بازیکن اوکراینی چه مددی به پرسپولیس کرده اند؟ روی هم رفته، ۱۰ بار توپ به پای شان برخورد کرده است؟ الان وقت آن است که برانکو گفت و گو کند و همه چیز را نقل بکنید. او نباید سکوت کند. اطمینان داشته باشید اگه برانکو از تهیه کرد این دو بازیکن راضی بود، حداقل یک نیمه به آنها بازی می داد. پرسپولیس و برانکو که از این بازیکنان سود نمی مارک، باید دید چه کسانی از وجود این دو اوکراینی بهره مند می شوند. طاهری باید وارد عمل شود و مقابل این جریانات را بگیرد.

رضا شاهرودی که در ورزش فوتبال ایران به رک گویی شهرت دارد، ادامه داد: من از کریم باقری تعجب می کنم که سکوت کرده است. اگه یک نفر در تیم و باشگاه حق حرف زدن و دادخواهی به این خریدهای بی کیفیت را داشته باشد، فقط کریم باقری است. او کاپیتان تیم ملی و پرسپولیس بوده، لژیونر شده و افتخار پرسپولیس است. کریم باید سروصدا به راه بیندازد تا بازیکنی که حقش نیست در این تیم بازی کند، از باشگاه طلاق گیرد. واقعاً عدالت این است که این همه بازیکن ایرانی و بااستعداد برای یافتن تیم التماس کنند، اما دو بازیکن بی کیفیت اوکراینی با معاهده های ۹۰۰ میلیون تومانی روی نیمکت پرسپولیس بنشینند؟ طاهری، برانکو و باقری باید مقابل این اتفاقات بایستند تا در حق بیت المال هم اجحاف نشود. زمانی مخارجها را کاهش دهیم، قادر هستیم امکانات بیشتری برای ورزش فوتبال کشورمان بسازیم.

وی در پایان تصریح کرد: من هم مربی هستم و خدا درخواست تا اسمی در این ورزش فوتبال داشته باشم. قادر هستم با شناسایی بازیکنان بی کیفیت به باشگاه ها، جیب خودم را پر از پول کنم، اما آبروی ام را بیشتر از هر چیزی پسندم. برانکو و سایر مربیان و مدیران پرسپولیس هم باید به آبروی این باشگاه و خودشان اندیشند. پرسپولیس باید مکان بازیکنان مرغوب باشد نه کسانی که معاهده های نزدیک به یک میلیارد تومان ببندند و کوچولوترین کارایی نداشته باشند.

______________________

تهیه و تدوین: پريناز ژ.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ميان عاشق و معشوق هيچ حال نيست
««« »»»
تو خود حجاب خودی حافظ از ميان برخيز

شاهرودی: نمی دانم چرا کریم باقری در مورد بازیکنان اوکراینی سکوت کرده است/ مطمئن باشید پای دلال ها در میان است

TT / 226 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال