اصلیترین( علایم حاملگی) که تند و سریع معلوم میشود


مهمترین( علائم بارداری) که سریع مشخص میشود

علایم و علامت های مهم حاملگی

علائم بارداری و علامت های زودرس آن کدام هستند؟ با همراه باشید.


عکس اصلی ترین( علائم بارداری) که با سرعت معلوم میشود

عکس شماره ۱ ⇩عکس اصلی ترین( علائم بارداری) که با سرعت معلوم میشود

پیوسته با وجود این علایم به بارداری خود شک کنید حتی اگه از راهکار ضدحاملگی بهره میگیرید.شما و همسرتان تصمیم دارید فرزند دار شوید و همه شرایط تقریبا برای فرزند دار شدن فراهم کرده اید. ۱ماهی است که احساس خستگی می کنید .

روزانه تقریبا ۲۰ بار از روی صندلی تان بلند می شوید و کمی خمیازه می کشید و تندتند به توالت می‌روید.

حس می کنید تیپ زیر تان برایتان تنگ شده و استوار به قفسه سینه تان چسبیده اما هنوز آگاهی نمیدارید پریود تان قطع شده است یا نه به این علت که هنوز کمی زود است اما برخی علامت های زودرس حاملگی در شما نمایان ساخته شده است. این نشانه ها را مهم بشمارید خستگی, تکرار ادرار؛ حساسیت پستان ها نخستین علایم حاملگی هستند و قبل از این که شما حتی نخستین آزمایش خانگی بارداری را به انجام رسانید در شما نمایان ساخته میشود.

هر چه زودتر به بارداری خود پی ببرید, خوب تر قادر هستید مواظبتهای زمان بارداری را به انجام رسانید. اگه باردار هستید, هیچ زمان برای آغاز بر آن شوی برای تحول ترفند حیاتتان دیر نیست.

ترک دخانیات نبود مصرف قهوه الکل و انجام فعالیت های سبک جسمی مصرف ویتامین ها و یا بهره گیری از داروهایی که امکان می دارد برای معالجه برخی معضلات زمینه ای شما ضروری باشد یا حتی امکان می دارد مصرف آنها را قطع کنید.

عکس اصلی ترین( علائم بارداری) که با سرعت معلوم میشود

علائم زودرس بارداری

۱-حساس شدن و دردآور بودن سینه ها

یکی از رایجترین علامت های بارداری حساس شدن سینه ها و نوک سینه هاست که معمولاً در طی ۳ هفته اول بارداری خود را به وضوح نمایان میکند . متورم و دردآور شدن سینه ها مشابه قبل از پریود است . این درد پس از اتمام سه ماهه نخست به میزان زیادی کاهش مییابد زیرا اندام خودش را با میزان هورمون ها تطبیق داده است.

۲-گرفتگی عضلات

در اوایل بارداری گرفتگی و درد عضلات زیر معده و لکه نگاه کنی به صورت کم و به رنگ صورتی شایع است .

۳.وضعیت تهوع و بیزاری از غذا

اگه جدید باردار شده باشید، بعید نیست از بوی قرمه سبزی یا قهوه حالتان بد شود و برخی از رایحه ها منجر به وضعیت تهوع شما بشوند. با این که به طور صددرصد تایید نشده است، اما این روند شاید پیامد ازدیاد هورمون استروژن در اندام است. امکان می دارد در این زمان متوجه شوید دیگر به خوراکی هایی که تا به حال دل باخته آنها بوده اید، علاقه ای ندارید.

تهوعبرخی از زنان یک ماه پس از باردار شدن دچار وضعیت تهوع های صبحگاهی می شوند. برخی دیگر نیز یک یا دو هفته زودتر این اتفاق رخ می دهد. البته این وضعیت ویژه صبح نیست. وضعیت تهوع همراه با و یابدون استفراع قادر هست در هر ساعتی از روز اتفاق بیفتد. حدود نصف زنان باردار که دچار تهوع می شوند پس از قدم قرار دادن به سه ماهه دوم، کاملا خوب می شوند. البته گاهی امکان می دارد تا ماه چهارم نیز ادامه داشته باشد.

۴- تحول حالات روحی

بسیار طبیعی و طبیعی است که اعتدال عاطفی نداشته باشید و خیلی زود تحول وضعیت دهید. دلیل آن تحول هورمون های اندام و اثر آنها روی دستگاه عصبی است. هر فردی عکس العمل فرق می داری به این بحث دارد. برخی از زنان باردار دچار افزیش احساسات – خوب یا بد – می شوند و برخی دیگر افسرده یا پریشان می شوند.

۵- تکرر ادرار

تغییرات هورمونی به وجود آمده موجب می شوند تا جریان خون در منطقه کلیه ازدیاد یابد. این مساله موجب می شود تا مثانه خیلی با سرعت پر شود و شما ناچار هستید خیلی زود به زود توالت بروید. این نشانه از اوایل هفته ششم در سه ماهه نخست آغاز می شود. تکرر ادرار در طول بارداری ادامه خواهد داشت و پس از ۳ ماهگی بتدریج پیشرفت کشف میکند .

۶- خستگی

احتمال دارد به خاطر ازدیاد پی به دنبال هورمون پروژسترون باشد که روی خواب زنان باردار اثر قرار میدهد. البته وضعیت تهوع های صبحگاهی و تکرر ادرار در طول شب نیز در خستگی و بی حالی بی اثر نیستند. پس از وارد شدن به سه ماه دوم، کمتر احساس خستگی خواهید داشت. البته این حس مجدداً در پایان بارداری به سراغ شما خواهد آمد زیرا همواره در حال حمل وزن بیشتر از خود هستید و شب ها نیز راحت استراحت نمیکرد.

۷- یبوست

به خاطر ازدیاد هورمون پروژسترون در بارداری که عملکرد دستگاه دستگاه گوارش را کند می کند، یبوست در بارداری امری رایج است. برای کاهش این پیامد، آب زیاد به کار برید، ورزش کنید و از مواد خوراکی ای فیبردار استفاده نمایید.

۸- وضعیت سرگیجه

وضعیت سرگیجه و ضعف کردن به خاطر گشوده شده عروق، کاهش بیماری فشارخون و کاهش قند خون در زنان باردار دیده میشود..

۹- توقف پریود

برای آن دسته از زنهایی که پریود مرتب دارند توقف پریود قادر هست نشانه خوبی باشد . امااگر پریود مرتبی ندارید با مشاهده علامت های دیگر همچون تکر ادرار، وضعیت تهوع، سخت و دردآور شدن سینه ها و … قادر هستید احتمال دهید که باردار هستیددر این شرایط سریعاً به پزشک مراجعه کرده و با انجام امتحانهای گوناگون از صحت آن اطمینان حاصل کنید .

۱۰- تشیص بارداری به وسیله تستهای آزمایشگاهی

از طریق آزمایش خون و آزمایش ادرار ، مثبت یا منفی بودن حاملگی معلوم می شود .هر دو قسمت از طریق اندازه گیری هورمون گنادوتروپین انجام می شود . میزان این هورمون در آزمایش خون از روز ۸ تا ۱۰ و در آزمایش ادرار از ۲۱ تا ۲۸ حاملگی قابل تشخیص است . گاهی اوقات امکان می دارد با وجود باردار بودن جواب آزمایش منفی باشد . در این وضعیت اگه علایم گفته شده بالا را داشتید پس از یک هفته مجدداً آزمایش را تکرار کنید .

۱۱- ازدیاد دمای عمومی اندام

هنگامی که دمای اندام شما هنگام صبح و پیش از بلند شدن از جا و خوردن غذا، خیلی بالاست و این مساله تا ۳ هفته همچنان ادامه داشت، شاید باردار هستید.

۱۲- نتیجه مثبت تست بارداری خانگی

همه بازرگانی که شرکت های سازنده این تست ها ارائه می کنند، اما هیچ کدام از آنها تا یک هفته پس از عقب افتادن پریود، دقیق و قابل اعتماد نیستند. بنابراین، اگه پیش از این تاریخ تست کردید و جواب منفی بود، حتما چندین روز بعد نیز این تست را تکرار کنید. این را مد نظر گرفته باشید، جنین پیش از آن که شما متوجه شوید باردار هستید رشد می کند و هنگامی که شک دارید، باید حتما مراقب تندرستی خود باشید

عکس اصلی ترین( علائم بارداری) که با سرعت معلوم میشود

گردآوری شده ی نشریه ی آنلاین

مرجان امینی


****************************

گردآوری از: دنيا ش.

بارداری و زایمان در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم آه از دل ديوانه حافظ بی تو
««« »»»
زير لب خنده زنان گفت که ديوانه کيست

اصلیترین( علایم حاملگی) که تند و سریع معلوم میشود

TT / 280 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال