با مشاهده کردن این علایم مچ دروغگو را بگیرید


با دیدن این علائم مچ دروغگو را بگیرید

تصویر و عکس با نگاه کردن این علائم مچ دروغگو را بگیرید

با نگاه کردن این علائم مچ دروغگو را بگیرید

 

به اعلان سرزه و به نقل از اشخاص هنگام دروغگویی دچار علائم جسمانی و رفتاری ویژه ای میشوند که اگه این علائم را آگاهی بدارید براحتی قادر می باشید مچ آنها را بگیرید.با ما در همراه باشید.

به نگاه می‌رسد که به هیچ ترتیبی نمی‌توانیم جلو دروغ‌گفتن‌ها را بگیریم. دیگر وقتش است که نظریات روانشناسان را وارد داستان کنیم. اینجا به شما کمک می‌کنیم رفتارهای فرد دروغگو را بشناسید و روش‌هایی هم برای کنار آمدن با دروغ‌هایشان به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

تا بحال شده که احساس کنید همسرتان همه حقیقت را به شما نمی‌گوید؟ از دروغ بیل‌کلینتون که گفت «من با آن زن رابطه‌جنسی نداشته‌ام» تا قسم بردپیت و آنجلینا‌جولی که می‌گفتند هیچ برنامه غیرکاری سر فیلم مرد و زن اسمیت نداشته‌اند، اشخاص سرشناس زیادی هم در وارونه جلوه دادن حقیقت شناخته‌شده هستند. در یک نظرسنجی عمومی، ۹۶ درصد از امریکایی‌ها اعتراف کردند که به نزدیکانشان دروغ می‌گویند. ولی شایان‌ذکر است که ۵۰ درصد دروغ‌ها توسط ۵/۳ درصد از اشخاص گفته می‌شود.

 

در یک مقاله تازه چهار راه ارائه داده شده است که مددتان می‌کند بفهمید کسی دروغ می‌گوید:

 

۱. حواستان به تورم و خارش بینی‌اش باشد.

 

دکتر آلن هیرش عضو بنیاد معالجه بویایی و چشایی شیکاگو می‌گوید، زمانی فردی دروغ می‌گوید، بافت‌های ویژه ای در بینی‌اش متوم می‌شود. این تورم نگاه کنی که هیرش آن را نشانه پینوکیو می‌نامد، باعث می‌شود سلول‌ها هیستامین ترشح کنند که باعث خارش نگاه کنی می‌شود.

 

۲. به علامت‌های فیزیکی انکاری دقت دارید.

 

به علامت‌هایی مانند گرفتن جلو دهان یا مالیدن چشم‌ها یا پوشاندن آنها، همچنین گرفتن نگاه کنی یا گوش‌ها یا راندن سر یا اندام هنگام نقل کردن یک جمله‌ اصلی می‌تواند از نشانه‌های دروغگویی باشد.

 

۳. مواظب قسم‌ها باشید.

 

جمله‌هایی مانند «به روح مادرم قسم» یا «خدا شاهده» یا امثال آن پرچم‌های سرخ اخطار هستند.

 

۴. لغات انکاری را شناسایی کنید.

 

لغات انکاری مانند «به من اعتماد کن»، «صادقانه میگم»، «اگه بخوام راستش رو بگم» و … برای رد گم کردن هستند. یعنی او می‌خواهد دید شما را نسبت به حرفش عوض کند و زمانی کسی این عبارت‌ها را پشت سر هم تکرار می‌کند، می‌تواند نشانه دروغ‌گویی او باشد.

 

خوب حتماً پسندید آگاهی بدارید زمانی دروغی او را شناسایی کردید چه باید بکنید؟

 

۱. حرف را تغییر دهید.

 

هاستون می‌گوید، «نخست از همه کاری کنید که متوجه شوند دروغشان تاثیر نکرده است. مثلاً بگویید، نگاه بکن عزیزم گوش کن، باید اینو بهت بگم. من با اون حرفی که درمورد صورتحساب کارت‌اعتباریت زدی یکم معضل دارم.» البته این کار را بسیار ملایم و محافظه‌کارانه به انجام رسانید تا فرد خونسردی‌اش را از دست ندهد.

 

۲. حرف زدنش را قطع کنید.

 

رفتارشناس‌ها می‌گویند هربار که دروغی را به زبان می‌آورید، بیشتر اسیر آن می‌شوید. به همین علت قدم دوم این است که آغاز به صحبت کردن کنید و دلایلی به آنها بدهید که باعث شود حقیقت قصه را به شما بگویند.

 

۳. وضعیت دفاعی‌اش را کاهش دهید.

 

معضل را توجیه منطقی کنید یا بی‌اهمیت جلوه‌اش دهید تا خطرات نقل کردن حقیقت در نگاه او کمتر شود. مثلاً بگویید، «نگاه بکن گوش کن، همه با صورت‌حساب‌های کارت اعتباری‌شان معضل دارند.» می‌توانیم بحث را به خودتان برگردانید تا فردی که دروغ گفته است تصور کند که هنوز متوجه دروغش نشده‌اید.

 

۴. یک پرسش جسورانه سؤال بکنید.

 

زمانی وضعیت پاسداری ای او را کاهش دادیم، وقت آن است که یک پرسش جسورانه مانند «واقعاً با کارت اعتباری چکار کردی؟» سؤال بکنیم.

 

از شنیدن «سگ تکالیفم رو خورد» گرفته تا «اصلاً نمیدونم اینهمه کفش تازه از کجا اومده»، ما به نقل کردن دروغ‌های مصلحتی کوچولو عادت کرده‌ایم. دروغگویی بعنوان راهی برای پیش گیری از عواقب بد بین همه گروه‌های سنی شایع شده است. الان دیگر خوب ترین راه برای حفاظت از خودمان در برابر آنهایی که احساس می‌کنند احتیاج به دروغگویی دارند را یاد گرفته‌ایم، این که با آن فریب روبه‌رو شویم و با رویکردی باز و صادقانه با آن برخورد کنیم.

 

این موقعیتی مناسب برای نمایان کردن معایب فریب و دروغگویی به فرزندانمان است، این که نقل کردن یک دروغ معمولاً باعث می‌شود دروغ‌های دیگری هم پشت سر آن نقل شود. پریشانی کوتاه‌مدت نقل کردن حقیقت پیوسته بهتر از پریشانی طولانی‌مدت پوشانیدن آن است.

 

درمورد بزرگسال‌ها هم همینطور است. زمانی دروغ طرف‌مقابلتان فاش می‌شود، دیگر وقتش است که به او بگویید که درصورتی می‌توانید با او راستگو باشید که او هم همین رفتار را با شما داشته باشد. اگه نتوانند با شما راستگو باشند، آن ارتباط تمام‌شده است.

 

و اگه همچنان بین افرادی هستید که تصور می‌کنند دروغ نقل کردن هیچ اشکالی ندارد، وقتش رسیده که این تکنیک‌ها را وارد داستان کنید.

 

 

مطالب مرتبط:

 

تست باحال راستگویی و دروغگویی

 

پیامک تازه درباره ی دروغ

 

 

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال