مجازات اعدام با عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ناسازگار است


مجازات اعدام با عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ناسازگار است

وزیر خارجه اتریش نقد شدیدی به تصمیم اخیر اردوغان برای اجرای مجدد مجازات اعدام در کشورش وارد کرده و آن را با عضویت کشور ترکیه در انجمن اروپا ناسازگار آگاهی داشت.

تصویر و عکس   مجازات اعدام با عضویت کشور ترکیه در انجمن اروپا ناسازگار است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از نشریه اتریشی "کوریر"، "سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش تصمیمات ریاست جمهوری کشور ترکیه برای اجرای مجدد مجازات اعدام در کشورش را شدیدا نکته نقد گذاشته و گفت: من بیانات اخیر اردوغان در این باره را محکوم می کنم.

وی اضافه کرد: مجازات اعدام یک فرم بی رحمانه و غیر انسانی مجازات است که در سطح جهان مردود است و در تضاد بارز با ارزش های اساسی انجمن اروپا است. همان طور که وزرای امور خارجه انجمن اروپا پس از کودتای ارتشی نافرجام در کشور ترکیه در ماه جولای بارز کردند مجازات اعدام با عضویت کشور ترکیه در انجمن اروپا ناسازگار است.

کورس همچنین گفت:: کسی که مجازات اعدام را اجرا می کند درهای خود بر روی انجمن اروپا را می بندد. یک دولت مشروعه توانا، احترام به حقوق بشر و دموکراسی پایدار از اجزای اصلی معیارهای کپنهاگ برای عضویت یک کشور در انجمن اروپا است.

حزب سبز کشور آلمان: کشور ترکیه به سمت یک نوع مدرن دیکتاتوری جلو میرود

" سم ازدمیر"، رئیس سبزهای کشور آلمان نیز نقد شدیدی به رجب طیب اردوغان ریاست جمهوری کشور ترکیه به خاطر تصمیماتش برای اجرای مجدد مجازات اعدام وارد کرد.

به گزارش سرزه به نقل از وی این کشوردر حال حاضر به سمت یک نوع مدرن دیکتاتوری در حال توسعه است.

وی که در مکالمه با "اشتوتگارتر سایتونگ" سخن نقل میکرد تصریح کرد که پس از بازگشت به دولت شکنجه اجرای مجلسی مجازات اعدام سند دیگری خواهد بود که اردوغان قادر نیست با انجمن اروپا و ارزش های غربی هیچ مسیری را آغاز کند. کشور ترکیه در حال گسترش به سمت یک نوع مدرن دیکتاتوری با ظاهر دموکراتیک است تا وجدان دولت های غربی را آرام کند.

اردوغان اخیرا اعلام کرده است که به زودی یک سبک قانونی برای اجرای مجدد مجازات اعدام را به پارلمان پیشنهاد میکند.

وی در این باره گفت: من اعتقاد دارم که پارلمان با این سبک موافقت خواهد کرد و چنانچه این قانون به من ارائه شود آن را امضا خواهم کرد.

از وقت کودتای ارتشی شکست خورده در کشور ترکیه اردوغان مدام بر اجرای مجدد مجازات اعدام در کشورش تاکید و این مسئله را مطرح کرده و انجمن اروپا نقد شدیدی به آن وارد کرده است.

-با تشکر از انتخاب شما-

نگارنده: فرشاد ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فقيه مدرسه دی مست بود و فتوی داد
««« »»»
که می حرام ولی به ز مال اوقاف است

مجازات اعدام با عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ناسازگار است

TT / 102 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات