معدن رکورددار صادرات شد


به گزارش صبحانه، بر اساس جدیدترین گزارش دفتر آمار و فرآوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای فروردین تا پایان مردادماه، ترکیب ارزشی صادرات بخش معدن با 64.7 درصد رشد به 502 میلیون و 300 هزار دلار رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 305 میلیون دلار بود.

این در شرایطی است که رشد صادرات بخش صنعت 3.5درصد، صنعت و پتروشیمی 16.4درصد، پتروشیمی و گاز مایع 29.3 درصد،‌ فرش و صنایع دستی 20.7درصد بوده و بخش های میعانات گازی و کشاورزی با رشد منفی صادرات مواجه شدند.

در پنج ماه ابتدای امسال،‌10 میلیون و 519 هزار تن محصولات بخش معدن صادر شد اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 6 میلیون و 297 هزار تن بود.

بنا به این گزارش، میزان واردات بخش معدن از ابتدای فروردین تا پایان مردادماه، 310 هزار تن اعلام شد که در مقایسه به میزان واردات مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و 452 هزار تن)، 78.6 درصد کاهش نشان می دهد. ترکیب ارزشی واردات نیز طی 5 ماهه نخست امسال، 56 میلیون و 600 هزار دلار بود که نسبت به میزان آمار مدت مشابه سال گذشته (219 میلیون و 600 هزار دلار)، 74.2 درصد کاهش نشان می دهد. تسنیم

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال