توصیه های شهروندی/ نشانی


نشانی

احتمالا برای همه ما اتفاق افتاده که در شهر، خیابان یا محله‌ای غریب دنبال نشانی مورد نظرمان بگردیم یا کلا گم شده باشیم و هنگامی که از همسایه‌ها یا کسبه یا عابران آن محل می‌پرسیم یا بلد نیستند و نمی‌دانند یا آدرس را اشتباه می‌دهند یا خیلی بی‌تفاوت می‌گویند، نمی‌دانیم! حالا بگذریم که امروزه خیلی از خودروها و حتی گوشی‌های هوشمند در دست مردم مجهز به برنامه‌های ردیاب یا همان جی‌پی‌اس هستند، اما فراموش نکنیم که پاسخ دادن صحیح و بی‌تفاوت نبودن و کمک کردن به همنوع، همشهری و یک انسان دیگر فقط کمک مالی نیست، یک لبخند، یک غریبه را به‌جایی رساندن و بی‌تفاوت نبودن به پرسش او هم کار خیر و مهمی است، هوای هم را داشته باشیم.

حواس‌پرت نباشیم

بعضی‌ها وقتی در خیابان یا کوچه در حال تردد هستند اصلا حواسشان به اطراف نیست و مقصدشان را مشخص نمی‌کنند که می‌خواهند از کدام سمت عبور کنند، حالا چه پیاده چه با اتومبیل و در این لحظه موقع برخورد با دیگران تازه طلبکار هم می‌شوند.

سعی کنیم در مکان‌های عمومی و خیابان کاملا حواسمان به همه جا باشد، با گوشی تلفن همراه صحبت نکنیم بدانیم کجا می‌رویم و برای تردد بقیه هم احترام قائل شویم.

ضمیمه چار دیواری- اعظم سادات سیدبرقی

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال