چندین درصد به تلفن همراه و فضای مجازی دسترسی ندارند؟


چند درصد به موبایل و اینترنت دسترسی ندارند؟

اطلاعات مرکز آمار کشورمان نشان می‌دهد ضریب نفوذ فضای مجازی در کشورمان ۴۵.۳ درصد، ضریب نفوذ رایانه ۴۱.۲ درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه ۷۷.۹ درصد است.
ایسنا: اطلاعات مرکز آمار کشورمان نشان می‌دهد ضریب نفوذ فضای مجازی در کشورمان ۴۵.۳ درصد، ضریب نفوذ رایانه ۴۱.۲ درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه ۷۷.۹ درصد است.
تصویر و عکس چندین درصد به موبایل و فضای مجازی دسترسی ندارند؟

بر اساس اطلاعات مرکز آمار کشورمان که از زمینه سبک آمارگیری «برخورداری خانوارها و استفاده اشخاص از تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات ۱۳۹۴» حاصل شد، از مجموع ۲۴.۳۰ میلیون خانوار ایرانی در حدود ۲۱.۴ میلیون خانوار(۸۸. ۲ درصد) در مکان سکونت خود به رادیو دسترسی داشته‌اند. اندازه این سهم‌ها برای خانوار شهری ۸۸.۷ درصد و برای خانوار روستایی ۸۶.۹ درصد بوده است.

از کل خانوارهای کشور حدود ۹۹.۳ درصد معادل ۲۴.۱ میلیون خانوار در مکان سکونت به تلویزیون دسترسی داشته‌اند. اندازه این سهم برای خانوار شهری ۹۹.۶ درصد و برای خانوار روستایی ۹۸.۶ درصد بوده است.

۲۴ میلیون خانوار ایرانی معادل ۹۸.۷ درصد در مکان سکونت خود به تلفن ثابت یا همراه دسترسی داشته‌اند، اندازه این سهم برای خانوار شهری معادل ۹۹.۳ و برای خانوار روستایی ۹۷ درصد بوده است.

همچنین از مجموع خانوارهای کشور حدود ۱۳.۹ میلیون خانوار معادل ۵۷.۴ درصد در مکان سکونت خود به رایانه دسترسی داشته‌اند. همچنین حدود ۱۳.۵ میلیون خانوار معادل ۵۵.۵ درصد در مکان سکونت خود به فضای مجازی دسترسی داشته‌اند. ۸ میلیون خانوار معادل ۳۳ درصد در مکان سکونت به فضای مجازی دسترسی نداشته و ۲.۸ میلیون خانوار معادل ۱۱.۶ درصد دسترسی به فضای مجازی در مکان سکونت را بیان نکردند.

از مجموع جمیعت کشور شمار ۵۶.۶ میلیون نفر کاربر تلفن‌ همراه بوده‌اند که ۴۲.۸ میلیون نفر در نقاط شهری و ۱۳.۶ میلیون نفر در نقاط روستایی ساکن بوده‌اند، بنابراین ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور (بین اشخاص ۶ساله و بیشتر) ۷۷.۹ درصد و برای نقاط شهری و روستایی ۸۰.۵ درصد و ۷۰.۸ درصد بوده است.

همچنین از مجموع جمعیت کشور ۳۰.۳ میلیون نفر کاربر رایانه بوده‌اند که ۲۹.۸ میلیون نفر آنان اشخاص ۶ ساله و بیشتر هستند. از این شمار ۲۵.۷ میلیون نفر در نقاط شهری و ۴.۱ میلیون نفر در نقاط روستایی ساکن بوده‌اند؛ بنابراین ضریب نفوذ رایانه درمیان اشخاص ۶ ساله و بیشتر ۴۱.۲ درصد برای نقاط شهری ۴۸.۳ درصد و برای نقاط روستایی ۲۱.۴ درصد بوده است.

اطلاعات مرکز آمار کشورمان در زمینه ضریب نفوذ فضای مجازی نمایان میکند در سال ۱۳۹۴ از کلکسیون جمعیت کشور شمار ۳۲.۸ میلیون نفر کاربر فضای مجازی بوده‌اند که این میزان نشان ‌دهنده ضریب نفوذ ۴۵.۳ درصدی برای جمعیت ۶ ساله وبالاتر است. در نقاط شهری ضریب نفوذ فضای مجازی ۵۹.۱ درصد و در نقاط روستایی ۲۶.۶ درصد است.

—ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد—

گردآوری توسط : اردلان گ.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گريه آبی به رخ سوختگان بازآورد
««« »»»
ناله فريادرس عاشق مسکين آمد

چندین درصد به تلفن همراه و فضای مجازی دسترسی ندارند؟

TT / 54 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات