آیا تخمین درصد باقیمانده از باتری در گجت های هوشمند دقیق است؟ (۴ عکس)


آیا تخمین درصد باقیمانده از باتری در گجت های هوشمند دقیق است؟

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس آیا واقعا تخمین درصد باقیمانده از باتری در گجت های هوشمند دقیق است؟

آیا واقعا آگاهی میداشتید که تمام کاری که لپتاپ ها و سایر گجت ها به انجام میرسانند تخمین حدودی مدت وقت باقیمانده تا تخلیه کامل باتری است و این  مدت وقت قرار می داری باقیمانده از باتری این گجت ها نیست.

به اعلان سرزه و به نقل از کلیک، برخی برآوردها نمایان کرده است که سیستم تخمین میزان شارژ باقیمانده ی لپتاپ ها، تبلت ها و تلفن های هوشمند درست نیست و این دستگا ه ها آگاهی نمیدارند که دقیقاً چه میزان از توانایی باتری این سیستم ها کاسته شده است و به شما فقط  تخمین حدودی مدت وقت باقیمانده تا تخلیه کامل باتری را نمایان میکنند. در واقعیت گجت شما تنها با توجه به استفاده ی فعلی  که از گجت خود می کنید میزان توانایی باتری را برآورد میکند و آن را به شما نمایان میکند

نحوه ی کار بدین صورت است که اگه میزان شارژ باتری شما ۱۰۰ درصد باشد، بسته به نوع کارتان تخمین های گوناگونی را نگاه خواهید کرد.

با یک مثال به خوبی این بحث را متوجه خواهید شد تصور کنید اگه در یک لپتاپ نور صفحه ی اکران را کم کرده و تنها به گشت و قرار ده در فضای مجازی توجه بکنید، به طور متوسط باتری دستگاه به میزان ۱۰ ساعت دوام خواهد آورد. این در حالی است که اگه روی همان سیستم نور صفحه را به حداکثر زیاد کرده و یک بازی را اجرا کنید، این میزان به ۲ ساعت کاهش کشف میکند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس آیا واقعا تخمین درصد باقیمانده از باتری در گجت های هوشمند دقیق است؟

ولی باید به این بحث نیز آگاه باشید که همه ی این نکات صرفا یک پیش بینی هستند. اگه می بینید که وقت کمی به اتمام باتری دستگاه باقی مانده، قادر هستید میزان شارژدهی آن را با کاهش فشارهای موجود روی سیستم بیشتر کنید. دربرابر اگه تصویر و عکس این بحث برای شما راستگو بود، خیال تان از حالت شارژ باتری آسان باشد.

این تخمین و برآورد می تواند نسبت به کاری که رایانه در پس زمینه به انجام میرساند، نوسان داشته باشد. به عنوان مثال هنگامی که ویندوز در حال نصب آپدیت است، از بیشتر منابع توجه کننده بهره گرفته و بالطبع سرعت تخلیه ی شارژ باتری را زیاد میکند. به این ترتیب وقت تخمین ها هم کاهش کشف میکند.

حتی اگه هنگام وب گردی نیز به وب سایت هایی که دارای تبلیغات کلیپی هستند مراجعه کنید، این بحث خودش را به روشنی نمایان خواهد کرد. به واژه دیگر، دستگاه شما تنها با بررسی قیمت فعلی تخلیه ی باتری وقت باقیمانده تا خاموش شدن را برآورد میکند. ساده تر بگوییم، این سیستم قادر نیست آینده را حدس زند و تنها بر اساس شرایط و میزان استفاده فعلی شما وقت باقیمانده تا اتمام باتری را خبر دهی می کند.

اما اگه باتری سیستمتان بدون هیچ اخطاری تخلیه شد، این آگاهی دار معناست که سیستم قادر به پیش بینی کردن میزان شارژ باقیمانده نیست. نوع نگهداری شما از باتری دستگاه بسیار اهمیتی می دارد. در صورتی که در نگهداری آن لغزش کنید، این قطعات قادر نیستند توانایی زیادی را در خود نگه دارند و همچنین سفت افزار ناظر بر میزان تخلیه شارژ باتری هم امکان می دارد تخمین خود را به غلط ثبت نماید.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس آیا واقعا تخمین درصد باقیمانده از باتری در گجت های هوشمند دقیق است؟

این همان علتی است که موجب می شود باتری پیش از هشدار ۱۰ درصد و یا حتی ۲۰ درصد شارژ باقی مانده، به طور کامل تخلیه شود. دربرابر برخی سیستم ها می توانند میزان توانایی موجود در باتری ها را بهتر درک کنند. مداری که روی باتری قرار دارد، می تواند ظرفیت باتری و تندرست آن را به طور کامل به Operating System سیستم عامل گزارش دهد.

اما اگه پیش از هشدار ۱۰ درصد و یا ۲۰ درصد شارژ باقی مانده، باتری به صورت کامل تخلیه شد، پس شاید احتیاج دارید باتری لپتاپ خود را دوباره تنظیم  کنید. این عمل را قادر هستید با خالی کردن کامل باتری لپتاپ و سپس شارژ مجدد آن به صورت کامل به انجام رسانید.

این کار موجب افزایش مدت وقت نگهداری شارژ نمی شود، اما به سفت افزار یاری میرساند تا از میزان تخلیه شدن باتری درک بهتری به دست آورد و بتواند تخمین دقیق تری بزند. همچنین قادر هستید تندرست و ظرفیت باتری را تقریباً روی هر دستگاهی بررسی کنید. در ویندوز، قادر هستید برای باتری لپتاپ خود یک گزارش تندرست آماده کنید.

این کار به شما این مجوز را می دهد که ظرفیت پیش فرضی که کارخانه معمار باتری برایش انتخاب کرده را با ظرفیت شارژ کامل فعلی آن مقایسه کنید. مطمئناً ظرفیت شارژ فعلی باتری به خاطر رو به زوال رفتن این قطعه، از نمونه ی عمده آنکه در کارخانه دیزاین شده است، کمتر خواهد بود.

شما قادر هستید در Operating System سیستم عامل مک، کلید Option را فشار داده و در نوار منو روی آیکن باتری کلیک کنید. در این قسمت، بخش Condition را میبینید که حالت باتری را به اطلاع شما می رساند. اگه حالت این بخش Normal باشد، آگاهی دار معناست که سیستم به خوبی و بدون هیچ معضلی فعالیت میکند.

در صورتی که حالت آن روی Replace Soon یا Replace Now واقع باشد، باید بگوییم که باتری شما خراب شده و باید هرچه با سرعت تر یک جایگزین عالی برای آن یابید.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس آیا واقعا تخمین درصد باقیمانده از باتری در گجت های هوشمند دقیق است؟

در مجموع باید نقل کرد که تخمین میزان شارژ باقیمانده از باتری گجت ها هرگز دقیق نخواهد بود. با این حضور اما فرم درصدی آن از مدل تخمین وقت دقیق تر است.

اگه حس  می کنید که سیستم شما در اکران میزان باتری باقیمانده عملکرد درستی ندارد، خوب ترین راه تنظیم کردن مجدد باتری است. در این صورت بهتر قادر هستید به تخمین سیستم از میزان باتری باقیمانده اعتماد کنید.

————————————-

مطلب از : ماندانا ت.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در حريم عشق نتوان زد دم از گفت و شنيد
««« »»»
زان که آن جا جمله اعضا چشم بايد بود و گوش

آیا تخمین درصد باقیمانده از باتری در گجت های هوشمند دقیق است؟ (۴ عکس)

TT / 247 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال