توسعه همکاری با کشورهای حوزه بالکان از جمله آلبانی برای ایران حائز اهمیت است


توسعه همکاری با کشورهای حوزه بالکان از جمله آلبانی برای ایران حائز اهمیت است

خبرگزاری فارس: توسعه همکاری با کشورهای حوزه بالکان از جمله آلبانی برای ایران حائز اهمیت است

رئیس‌جمهور در ملاقات سفیر تازه آکردیته آلبانی در شهر تهران، با اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور، نقل کرد: توسعه همکاری با کشورهای حوزه بالکان و از جمله آلبانی مدام برای ما حائز اهمیت بوده و روابط محبت آمیز و مثبت ایران با کشورهای این حوزه، به نفع ملت‌های دو ناحیه است.

به اعلان سرزه و به نقل از حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رئیس جمهور، حسن روحانی رئیس جمهور ایران روز دوشنبه در ملاقات «گنتی گاژلی» سفیر تازه آکردیته آلبانی با اشاره به این که ایران و آلبانی از لحاظ فرهنگی و اعتقادی، قرابت‌های انبوه ای با هم دارند، نقل کرد: ایران علاقمند به توسعه مناسبات و ایجاد تغییر مثبت در روابط اقتصادی، فرهنگی، جهانگردی و علمی خود با آلبانی است.

روحانی با اشاره به این که ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های تجاری و اقتصادی دو کشور حضور دارد که می‌توان از آنها در راستای گسترش همکاری‌ها بهره گرفت، بر لزوم شناسایی این توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها به سرمایه‌گذاران و شرکت‌های دولتی و اختصاصی دو طرف تأکید کرد.

رئیس‌ جمهور همچنین همفکری، همکاری و مشورت ایران و آلبانی در زمینه مسایل مربوط به صلح و ثبات ناحیه و جهان را حائز اهمیت آگاهی داشت.

رئیس جمهور در این ملاقات، با اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور، نقل کرد: توسعه همکاری با کشورهای حوزه بالکان و از جمله آلبانی مدام برای ما حائز اهمیت بوده و روابط محبت آمیز و مثبت ایران با کشورهای این حوزه، به نفع ملت‌های دو ناحیه است.

«گنتی گاژلی» سفیر تازه آکردیته آلبانی نیز در این ملاقات، خلال ابراز خرسندی از اهداء استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری ایران، توسعه روابط همه جانبه و ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور را اصلی توصیف و بر تلاش و تعهد خود در این راستا تأکید کرد.

*********************

تهیه شده توسط : جمشيد د.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حديث حافظ و ساغر که می‌زند پنهان
««« »»»
چه جای محتسب و شحنه پادشه دانست

توسعه همکاری با کشورهای حوزه بالکان از جمله آلبانی برای ایران حائز اهمیت است

TT / 56 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال