ایران انتخاب میشل عون به ریاست جمهوری لبنان را تبریک گفت


ایران انتخاب میشل عون به ریاست جمهوری لبنان را تبریک گفت

خبرگزاری فارس: ایران انتخاب میشل عون به رئیس جمهور لبنان را تبریک نقل کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران حصول توافق بین جریان‌های سیاسی لبنان را گام اهمیتی می داری در راستای استمرار ثبات در این کشور خواند و با تبریک به مردمان، گروه‌های سیاسی و میشل‌عون، ابراز امیدواری کرد که در دوره تازه شاهد گسترش هر چه بیشتر روابط باشیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه انتخاب میشل عون به رئیس جمهور لبنان را تبریک نقل کرد.

وی حصول توافق بین جریان های گوناگون سیاسی لبنان در خصوص انتخاب رئیس دولت این کشور را گام اهمیتی می داری در راستای نهادینه کردن دموکراسی و استمرار ثبات در لبنان برشمرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر اهمیت این اقدام در شرایط حساس کنونی ناحیه بیان داشت: عاقبت جریان های گوناگون سیاسی لبنان و نمایندگان گلچین مردمان بعد از حدود دو سال و نیم مشورت گسترده، به توافقی مهم و حساس درخصوص انتخاب رئیس جمهور لبنان دست کشف کرده و جریان های سیاسی با انتخاب کردن سپهبد میشل عون به عنوان رئیس جمهور لبنان، بر این مهم صحه قرار داده اند که لبنان همچنان مهد طوایف و مذاهب گوناگون و نمونه آشکاری از همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان و مذاهب گوناگون در جوار همدیگر بوده و تنها راه چاره معضلات، توافق و مشورت جریان های سیاسی با همدیگر است.

قاسمی یاد آوری کرد: ایران حین تبریک به مردمان، گروه های گوناگون سیاسی و شخص میشل عون، ابراز امیدواری می کند که در دوره رئیس جمهور وی، شاهد رشد و شکوفایی لبنان و همچنین گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور باشیم.

میشل عون نامزد نکته پشتیبانی «مستحکمت» در لبنان امروز کامیاب شد رأی اکثریت پارلمان لبنان را به دست آورد و با کسب ۸۳ رای سیزدهمین رئیس جمهور لبنان شود.

______________________

تهیه و تدوین : پريچهر ی.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نيست اميد صلاحی ز فساد حافظ
««« »»»
چون که تقدير چنين است چه تدبير کنم

ایران انتخاب میشل عون به ریاست جمهوری لبنان را تبریک گفت

TT / 73 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال