ناگفته هایی از حضور اخیر جنگنده های مسلح روسیه در ایران


ناگفته هایی از حضور اخیر جنگنده های مسلح روسیه در ایران

زاکانی ناگفته‌هایی از چرایی وجود جنگنده‌‌های مسلح روسیه در پایگاه نوژه همدان برای بمب‌باران مواضع تروریست‌ها در کشور سوریه را تشریح کرد.

تصویر و عکس   ناگفته هایی از وجود اخیر جنگنده های مسلح روسیه در ایران

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس و دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ظهر امروز (دوشنبه ۱۰ ماه آبان) در همایش استکبارستیزی که در دانشگاه علم و صنعت، بیان کرد: عده ای در داخل کشور درپی آن هستند تا آمریکا را از باتلاقی که در منطقه غرب آسیا در آن گرفتار شده، نجات دهند.

زاکانی با بیان این که پس از نبرد جهانی دوم، آمریکا شوروی را دشمن اصلی خود قلمداد می کرد، نقل کرد: در سال ۱۳۷۰ جرج بوش پدر با اعلام نظریه نظم نوین جهانی درپی تشکیل یک دهکده جهانی به کدخدایی آمریکا بود اما پس از فروپاشی شوروی، آمریکایی ها اسلام و به خصوص ایران را جایگزین شوروی کرده و درصدد تعارض جدی با آن و نابودی انقلاب اسلامی تلاش کردند.

این نماینده سابق مجلس با بیان این که در سال ۱۳۸۴ یکی از کارشناسان ارشد استراتژیک در آمریکا شکست سبک خاورمیانه بزرگ را اعلام کرد، ادامه داد: در سال ۸۹ و پس از هجوم آمریکا به عراق و کشور افغانستان و اعلام نبرد صلیبی از سوی جرج بوش فرزند، آمریکایی ها به این جمع بندی رسیدند که به موجب مسابقه با انقلاب اسلامی، منفورترین کشور درمیان مسلمین جهان مبدل شده اند.

وی اضافه کرد: آنها بر همین اساس مسیری را برگزیدند که اسناد امنیت ملی آمریکا بر آن تصریح می کرد که باید ۶۰ درصد امکانات ارتشی این کشور از خاورمیانه خارج و به جنوب شرق آسیا جابجایی کشف کند.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان این که از سال ۸۹ با آغاز نبرد کشور سوریه و تبعات ناشی از آن، آمریکایی ها درپی آن بودند که به سرعت وارد لبنان، عراق و سپس ایران شوند، نقل کرد: آنها امید داشتند به سرعت بتوانند جبهه مستحکمت را برطرف کرده و برای کنترل چین به جنوب شرق آسیا بروند.

زاکانی ادامه داد: آمریکایی ها برای رویارویی با چین دو اقدام به انجام رساندند؛. ابتدا به اختلافات بین چین و کشورهای همسایه اش شبیه به کشور ژاپن دامن زدند و سپس برنامه وارد شدن سرمایه از چین را آغاز کردند و در جوار این حرکت آمریکایی ها از طریق وارد شدن به مسئله کشور اوکراین، مواجهه با روسیه را نیز آغاز کردند.

نماینده سابق شهر تهران در مجلس، با بیان این که آمریکایی ها پس از مواجهه با چین و روسیه موجب برقراری پیوند عمیقی بین این دو کشور شدند بیان کرد: روسیه و چین در این برهه با ارسال پیام به ایران مبنی بر این که «یا با ما باش یا با آمریکا» درپی ایجاد یک دو قطبی در جهان بودند که یک سوی آن آمریکا بود و سوی دیگر آن روسیه.

وی با اشاره به مسیری که انقلاب اسلامی از آغاز تا به حال پیموده، تصریح کرد: مسیری که انقلاب اسلامی از آغاز آغاز کرد مدام دو هدف جدی را جلو روی خود به وحشت افتیم کرده بود که عبارتند از: مجادله با استبداد و مجادله با استکبار جهانی.

زاکانی با اشاره به سردمداری ایران در جبهه مستحکمت و به خصوص نقش اثرگذار ایران در پیروزی حزب الله لبنان در نبرد ۳۳ روزه نقل کرد: آمریکایی ها در سال ۲۰۰۶ و با آغاز نبرد ۳۳ روزه درپی ایجاد خاورمیانه تازه از طریق تجزیه ۴ کشور لبنان، کشور سوریه، عراق و ایران بودند که با هدایت و راهبری هوشمندانه ولی امر مسلمین جهان و پیام ایشان به دبیرکل حزب الله لبنان دادند مبنی بر این که در صورتی که مستحکمت کنید پیروز این نبرد هستید و پس از پیروزی تبدیل به یک قدرت ناحیه ای می شوید نقشه آمریکایی ها را بر هم زدند.

وی اضافه کرد: طی این سالها شاهد آن هستیم که با شکست تمامی نقشه های آمریکا در منطقه امروز ایران به عنوان عمده ترین کشوری که دربرابر آمریکاست و معادلات ناحیه ای و جهانی را تحت تأثیر میگذارد مطرح است.

نماینده سابق مجلس با بیان این که امروز شاهد آن هستیم که روسیه در نبرد کشور سوریه به طور جدی وارد شده است نقل کرد: در چندین ماه گذشته روسها پیامی به ما دادند که دیگر قادر نیستند از بشار اسد پشتیبانی کنند و درصدد تحول بشار اسد در کشور سوریه هستند ولی در این برهه با پاسخ ولی امر مسلمین جهان مبنی بر پشتیبانی ایران از بشار اسد به عنوان گلچین مردمان کشور سوریه مواجه شدند و در نظر تازه، روسیه در نقشه راه ایران اسلامی و جبهه مستحکمت حرکت می کند.

زاکانی با اشاره به وجود جنگنده های روسی در پایگاه شهید نوژه همدان بیان کرد: زمانی قرار شد جنگنده های روسی از آسمان ایران برای هجوم به مواضع گروههای تروریستی از کشور سوریه بهره گیرند، نظام با وجود جنگنده های مسلح روسی در آسمان ایران مخالفت و اعلام کرد که جنگنده های روسی باید به صورت غیرمسلح و بدون نبرد افزار از آسمان ایران عبور کنند و در پایگاههای روسیه در کشور سوریه مسلح شوند. اما در دور تازه وجود هواپیماهای روسی در آسمان ایران با توجه به تحول رویکرد روسیه و تبعیت از نقشه راه محور مستحکمت، مجوز وجود مسلحانه به این جنگنده ها در آسمان ایران صادر شد.

وی در ادامه اضافه کرد: امروز روسیه به عنوان همپیمانی که آینده خودش را در پیروی از نقشه راه محور مستحکمت آگاهی میدارد کاملا هماهنگ با ایران اسلامی عمل می کند.

این نماینده سابق مجلس با بیان این که در کشورهای روسیه و چین شمار زیادی از مسلمین میزیند بیان کرد: اخیراً روسها و چینی ها خواستار جابجایی فرهنگ اسلامی توسط ایران اسلامی به مسلمین این کشورها برای پیش گیری از نفوذ اسلام زیاده روی ای محصولی کشور عربستان در این کشورها شده اند.

زاکانی با اشاره به شرایط داخلی کشور نقل کرد: بعضی درک صحیحی از شرایط داخلی و جهانی ندارند و مییاندیشند آمریکای امروز همان آمریکای سال ۵۸ است. در حالی که امروز شاهد آن هستیم که چشم مسلمین در تمام جهان به ایران است و آمریکا با کمال خفت و خواری دربرابر ایران ایستاده است.

وی با بیان این که امروز ایران اسلامی تبدیل به یک الگو برای کشورهای مختلف جهان شده است نقل کرد: امروز کشورهای گوناگونی از سر تا سر جهان و به طور مثال از منطقه امریکای لاتین سراغ ما می آیند و خواستار آن هستند که ما تجربیاتمان در ایجاد و بوجود آیی محور مستحکمت و رویارویی با آمریکا را در اختیار آنها قرار بدهیم.

نماینده سابق مجلس با اشاره به تحولات عراق تصریح کرد: با وجود مستشاری ایران اسلامی در عراق نه تنها نقشه آمریکایی ها مبنی بر چندین پاره کردن عراق پژوهشگر نشد بلکه یک ارتش توانا مردمی در آنجا بوجود آمد.

زاکانی با اشاره به علل اقبال مردمان جهان نسبت به ایران اسلامی و تنفر از آمریکا، بیان کرد: ما دنبال آن هستیم تا با ابزار فرهنگی منطق اسلام ناب را حاکم کنیم اما آمریکایی ها درپی آن هستند تا با ابزار نبرد و خشونت ملتها را از میان برند.

وی با بیان این که ما از آغاز انقلاب اسلامی راه سفتی را پیموده ایم، نقل کرد: امروز ما در جایگاه رفیع ناحیه ای و جهانی برخورداریم ولی آمریکا امروز ضعیف تر و زبون تر از گذشته است.

این نماینده سابق مجلس با بیان این که ما در داخل کشور از توانایی های ممتازی برخورداریم که عده ای درصدد برطرف کردن این قابلیتها هستند، بیان کرد: آمریکاییها دربرابر ما ۴ دستاویز را مطرح می کنند. ۱- مسئله برنامه اتمی، ۲- پشتیبانی از تروریسم ۳- برنامه موشکی و ۴- نقض حقوق بشر. آن چیزی که قادر هست جهان را علیه ما متحد کند و در عین حال کم نرخ ترین مسئله در مقایسه با ۳ حوزه دیگر داشت، همین مسئله اتمی بود. چنانچه می خواستیم درباره برنامه موشکی و مسائل ناحیه ای مذاکره کنیم امتیازات خیلی زیادی را از دست می دادیم.

زاکانی با اشاره به اتخاذ تدابیر هوشمندانه ولی امر مسلمین جهان در موضوع مذاکره و برنامه اتمی نقل کرد: آمریکایی ها از آغاز مذاکره یک مسیری را آغاز کردند که مسیر آزمون و راستی تجربه کنی خودشان بود و در این آزمون هم مردود شدند.

وی با اشاره به این که آمریکاییها پس از توافق اتمی درپی اجرای برجام ۲ و ۳ بودند، نقل کرد: آمریکایی ها می خواستند با تحمیل برجام ۲ نفوذ ناحیه ای ایران را کاهش دهند و بعد با اجرای برنامه برجام ۳ برنامه موشکی ما را مختل کنند و در برجام ۴ فروپاشی انقلاب اسلامی را هدفگذاری کرده بودند که با هوشمندی ولی امر مسلمین جهان این نقشه آمریکا در همان برجام یک متوقف شد.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به تدابیر هوشمندانه ولی امر مسلمین جهان در اداره اوضاع کشور و منطقه تصریح کرد: در نظر تازه ولی امر مسلمین جهان ایشان درپی یک ظرفیت سازی تازه برای خلق یک حماسه بزرگ و ایجاد تمدن اسلامی هستند و امروز ما نیازمند آن هستیم که پیامی فراتر از پیام آغاز انقلاب اسلامی یعنی ایجاد یک الگوی جامعه اسلامی و درپی آن ایجاد دولت اسلامی و سپس تمدن اسلامی هستیم.

زاکانی در انتها با بیان این که ما در مرحله ایجاد دولت اسلامی متوقف شده ایم، نقل کرد: بوجود آیی جامعه اسلامی منوط به بوجود آیی دولت اسلامی است. ما تا به حال با بستن پرونده استبداد در داخل کشور و چالش با نظام سلطه دو مرحله از تکامل انقلاب اسلامی را پیموده ایم و در مرحله سوم باید با نظر به داخل کشور درپی ساختن یک جامعه اسلامی بر مبنای اسلامی ناب محمدی باشیم و پس از آن با ایجاد تمدن اسلامی مقدمات ظهور حضرت ولی عصر (عج) را فراهم کنیم.

*************************

مسئول متن : پری خ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خواهم شدن به کوی مغان آستين فشان
««« »»»
زين فتنه‌ها که دامن آخرزمان گرفت

ناگفته هایی از حضور اخیر جنگنده های مسلح روسیه در ایران

TT / 318 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال