گسترش امر به معروف در گروی عزم عمومی است


گسترش امر به معروف در گروی عزم عمومی است

گسترش و فراگیری امر به معروف و نهی از منکر در گروی عزم عمومی و تلاش نهادها و مردمان است.

تصویر و عکس گسترش امر به معروف در گروی عزم عمومی است

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری «حوزه»، سرهنگ رضا حافظی امروز در همایش بزرگ منادیان معروف که در امامزاده سیدعلی(ع) به انجام رسانده شد، با اشاره به این که تحقق عدالت اجتماعی و اصلاح جوامع از کلاسیکترین آرمان های مقدس در طول تاریخ بوده است، بیان داشت: بر این اساس پیامبران الهی مبعوث شدند تا با تعارضات، اختلافات و انحرافاتی که اجتماعات بشری را به مخاطره مییاندازند برخورد نموده و جامعه انسانی را در مسیر الهی هدایت کنند.

وی تصریح کرد: تحقق هدایت بشر در گروی تعلیمهای الهی است و برای ضمانت اجرای احکام در جامعه اسلامی باید به دو راهکار مهم توجه داشت.

وی اضافه کرد: وجود حکومتی اسلامی که موظف به اجرای شعائر عمومی دین باشد و وجوب انجام فریضه امر به معروف زمینه ساز تحقق هدایت بشر است.

جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) یادآور شد: در سایه انجام امر به معروف و نهی از منکر، احکام الهی اجرا، هدایت اجتماعی پژوهشگر، حکومت اسلامی تثبیت، امنیت اجتماعی حفظ و جبهه نفاق شکست می خورد.

حافظی، هدف از برگزاری همایش منادیان معروف را تبیین و تاکید بر امر به معروف در جامعه اسلامی عنوان کرد و نقل کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از ایجاد قرارگاه امر به معروف و تشکیل ساختار مستقل برای این قرارگاه، در راستای مطالعه و توسعه روش های گسترش این فریضه در سطح جامعه، "شوراهای امر به معروف" را در مناطق، اقشار بسیج، حوزه های مستحکمت، مؤسسه ها و پایگاه های بسیج تشکیل داد.

وی تصریح کرد: پس از ایجاد ساختار و توسعه سازمان برای علمیاتی کردن این پدیده الهی در سطح جامعه، برنامه هایی را اجرایی می کند.

جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) با اشاره به این که هدف قرارگاه امر به معروف در امسال نهضت تعلیمی است، ابراز داشت: با ابلاغ پنج برنامه کلان در سطح رده های بسیج، حدود ۱۷۰۰ نفر از اعضا همراه با خانواده در دوره تعلیمی در مشهد مقدس شرکت کردند و آموزش سالانه بیش از ۱۳۰۰ نفر از اعضای بسیج در دستورکار قرار دارد.

حافظی تصریح کرد: اصلاح محله های ناپاک به منکرات و زیان پذیر با اقدامات فرهنگی، استفاده از ظرفیت مساجد و ائمه جماعات در راستای کاهش منکرات، فعال کردن گروه های آموزش نگاه کرده تذکر لسانی با وجود رابطین دادگستری، جهانگردی تعالی بخش و تعامل با سایر سیستم های استان با هدف ارتقای جامعه از اصلیترین اقدامات قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) می باشد.

وی اضافه کرد: گسترش و فراگیری امر به معروف و نهی از منکر در گروی عزم عمومی و تلاش نهادها و مردمان است.

پایان پیام/۳۱۳/۳۳

****************************************

تهیه کننده : شكيبا ن.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روزی که چرخ از گل ما کوزه‌ها کند
««« »»»
زنهار کاسه سر ما پرشراب کن

گسترش امر به معروف در گروی عزم عمومی است

TT / 107 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال