حضور ۸۰۰رسانه در بزرگترین رویداد رسانه ای کشور/ جزئیات بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات


حضور ۸۰۰رسانه در بزرگترین رویداد رسانه ای کشور/ جزئیات بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جزئیات بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات را اعلام کرد و گفت: در نمایشگاه سال جاری، بیش از ۸۰۰ رسانه در عرصه های گوناگون، توانمندی‌های خود را عرضه می‌کنند.

تصویر و عکس حضور ۸۰۰رسانه در بزرگترین رویداد رسانه ای کشور/ جزئیات بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در شهر تهران، حسین انتظامی، پیش از ظهر امروز (۱۰ آبان) در نشست خبری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، بیان داشت: بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با شعار «شفافیت ، راستگویی»، روز جمعه ۱۴ برج آبان در مکان مصلی شهر تهران آغاز بکار خواهد کرد و روز انتهاای آن نیز جمعه پس از آن ۲۱ برج آبان خواهد بود.

وی با بیان اینکه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در طول روزهای برگزاری از ساعت ۹ صبح الی ۲۰:۳۰ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود، یاد آوری کرد: اگرچه روز جمعه این نمایشگاه آغاز بکار خواهد کرد، اما آغازین مجلسی آن روز شنبه ۱۵ برج آبان به انجام رسانده خواهد شد.

سرپرست بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها یاد آوری کرد: در نمایشگاه سال جاری، بیش از ۸۰۰ رسانه در زمینه های گوناگون کاری، حاضر بوده و خدمات و توانمندی های شان را به بازدیدکنندگان خواهند شناساند.

وی با بیان اینکه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات نسبت به نمایشگاه های سال پیش، محیط پر شادمانی تری خواهد داشت، گفت: ازدیاد ۳۰ درصدی استقبال رسانه ها برای حضور در نمایشگاه بیست و دوم مطبوعات، نشان از شادمانی بیشتر آن دارد.

انتظامی با بیان اینکه نمایشگاه مطبوعات خوب ترین فرصت ارزیابی رسانه ها در جهت توسعه و تعمیق تعاملات است، گفت: در طول برگزاری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، جلسه های حرفه ای تدارک نگاه شده که بخش اصلی آن را خود خبرگزاری ها برپا می کنند؛ همچنین بولتن روزانه نمایشگاه نیز، هر روز توسط یکی از روزنامه ها انتشار داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین میزگرد ها و کارگاه های تخصصی هم در ساعات معلومی به انجام رسانده خواهد شد و هر روز یک میهمان خارجی در مورد جابجایی تجربیات خود در حوزه رسانه، سخنرانی خواهد داشت.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: یکی از برنامه های جانبی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات نیز، پرده برداری از کتاب های «حقوق بین المللی ارتباطات» دکتر معتمد نژاد خواهد بود.

وی یاد آوری کرد: در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و برای چهارمین سال متوالی، در مهمانی اختتامیه، از ۵ رسانه برتر که به زبان و ادبیات فارسی توجه داشته اند، تقدیر خواهد شد که این بحث بر اساس شاخص های گفته شده در تفاهم نامه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با آکادمی زبان و ادبیات فارسی لحاظ خواهد شد.

انتظامی در ادامه سخنان خود یادآور شد: همانند سال های گذشته، نظام نامه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات بر روی سایت نمایشگاه گذاشته شده و بر اساس همین معیارهای تعیین شده، در مهمانی اختتامیه رسانه ها و غرفه های برتر به تشخیص داوران شناسانده خواهند شد و علاوه بر آن در سال های آینده نیز از تخفیفات و امتیازات خاصی برای حضور در نمایشگاه مطبوعات برخوردار خواهند بود.

وی با بیان اینکه در مجموع ۵ رسانه به عنوان رسانه های برتر معرفی و مهمانی تقدیر از آنان در روز اختتامیه بیست و دومین نمایشگها مطبوعات صورت خواهد گرفت، گفت: از میان هر کدام از بخش های روزنامه ها، نشریه های ورزشی، نشریه های استانی و ناحیه ای، خبرگزاری ها و پایگاه های تفسیری، یک رسانه به عنوان رسانه برتر معرفی و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، حدود ۶۲۰ غرفه در بخش های گوناگون فرهنگی، مؤسسات خبر دهی، دین و اندیشه، روزنامه ها، خبرگزاری ها، فیلم، و … موجود خواهد بود، گفت: روال نام نویسی سال جاری، برای حضور در نمایشگاه به صورت برقی انجام شد به نحوی که پس از پیش نام نویسی، نام نویسی ابتدایی و نام نویسی نهایی، در نهایت جانمایی هم به صورت برقی انجام شد.

وی با اشاره به گوناگونی غرفه های بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، گفت: در بخش رسانه های حوزه دین و اندیشه ۲۳ غرفه، در بخش خانواده ۷۹ غرفه، در بخش رسانه های فرهنگی و هنری ۸۶ غرفه و … حدس زده شده است.

انتظامی یاد آوری کرد: سیاست قرار دهی سه ساله نمایشگاه مطبوعات با محوریت دین و اندیشه به ثمر رسید، به این علت که الگو سازی های عالی دینی و مذهبی مزایای متعددی داشت و با توجه به واپسین سال برگزاری نمایشگاه در دولت یازدهم خواهد، ظرفیت آن فراهم شد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب انتظار می رفت که نمایشگاه مطبوعات نیز در این جا به انجام رسانده شد، در خصوص انتخاب کردن مصلی شهر تهران برای برگزاری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، گفت: این تصمیم توسط خود رسانه ها انجام شدف به این علت که باور می‌ داریم خود آنان باید در این مورد بر آن میشدند؛ اوایل فصل گرما این بحث مطرح شد و در نهایت جمع بندی رؤسای تشکل های مطبوعاتی بر این شد که این نمایشگاه در مکان مصلی شهر تهران به انجام رسانده شود.

۳۱۳/۲۹

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال