به سوریه رفتم که فقط ببینم و قرار نیست فیلمی بسازم


به سوریه رفتم که فقط ببینم و قرار نیست فیلمی بسازم

حاتمی کیا درباره ساخت فیلم تازه و وجودش در کشور سوریه گفت: به کشور سوریه رفتم که فقط نگاه بکنم و قرار نیست فیلمی بسازم.

عکس به کشور سوریه رفتم که فقط نگاه بکنم و قرار نیست فیلمی بسازم

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار فرهنگی «نسیم آنلاین»، ابراهیم حاتمی کیا در حاشیه پرده برداری از آرت بوک "بادیگارد" در میان خبرنگاران گفت: تولید آرت بوک از این تاثیر کار اسماعیل حاتمی کیا است با ابن حال پسندیدم چنین اتفاقی بیفتد، البته تولید آرت بوک از یک تاثیر سینمایی در خارج از کشور کار دایمی و روتین است.

وی ادامه داد: برای تولید این آرت بوک با بنده حرف زده شده و در جریان تولید آن بودم واگر بحث دیجیتال و سینمای دیجیتال عدم احتمالا اصلا مسئله آرت بوک یک تاثیر سینمایی اصلا مطرح عدم و چنین رسومی در فیلم سازی کشورمان مطرح نیست البته شایذ جسته و گریخته چنین اتفاقاتی رخ داده باشد ولی وقتی که ما سبنمای دیجیتال داریم که قادر هستیم در هر فریم دخالت داشته باشیم، این طوری مباحث نیز مطرح می شود، به این علت که ایده ها را باید از پیش گفت و ما نیز سعی کردیم چنین کاری را در بادیگارد به انجام رسانیم.

حاتمی کیا اضافه کرد: وقتی که فیلمنامه رو نگاشتیم برای این که هنر عکس و تصویری کار را نمایان کنیم با فرد پیشکسوت در ابن زمینه فعالیت کردیم تا بتوانیم پیش از آغاز فیلم یک تصوری را داشته باشیم، البته این مسائل برای سینمای ما تازه است.

وی درباره به یاد ماندنی ای آثاری شبیه به بادیگارد تصریح کرد: این مسیر باید جلو برود ولی در سینمای تاحدی فقرزده ای که الان داریم و از لحاظ اقتصادی معضل دارد ساخت فیلم اکشن احتمالا معضل ساز هم باشد ولی به طور کلب باید این اتفاق بیفتد و سینما استری بورد کشیده شود و من تنها سعی کردم دز ابن کتاب تجربه هایی که سبب تحول تصویر شده را نمایان کنیم.

حاتمی کیا دز پاسخ به این پرسش که تولید چنین کتاب هایی مخارج زیادی دارد، بیان داشت: بله، به این علت که ابن کتاب ها بیشتر تصویر است و اگه تنها کتاب بود قادر میبودیم آن را دز قطع رقعی هم چاپ کنیم ولی چون تصویر است امکان چنین کاری وجود ندارد و به همین علت امکان تهیه کرد آن از سوی همه فراهم نیست.

وی بیان داشت: ما ادعا نداریم که تیم بادیگارد آغازگر جریان تازه در سینمای دیجیتال است، بلکه با این کار می خواستیم تنها زکات آنچه آزمودیم را توجه کرد کنیم، به این علت که سینمای ما امروز تلاش کرده کارآزمودگان خارج از کشور را به کشورمان بیاورد.

حاتمی کیا درباره ساخت فیلم تازه و وجودش دز کشور سوریه گفت: به کشور سوریه رفتم که فقط نگاه بکنم و قرار نیست فیلمی بسازم.

وی درباره ساخت فیلمی با بحث شهدا در درون کشور ادامه داد: تا وقتی که فیلمنامه را ننگارم و برای ساخت آن آماده نباشم امکان ندارد درباره آن حرفی بزنم و هر کسی اگه خبری درباره ساخت تاثیر تازه از سوی من حرف زد تا وقتی که زنده هستم باور نکنید، تل وقتی که خودم اعلام کنم.

حاتمی کیا درباره گفتمانهای سردار قاسمی مبنی بر ساخت فیلم کتاب آن ۲۳ نفر گفت: به صورت شخصی به سردار جواب دادم و متاسفم خبری که سردار به صورت شخصی به من نقل کرده بود توسط نگارنده تاثیر رسانه ای شد.

__________________________________

تهیه و تدوین : پرهام ش.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر تو فارغی از ما ای نگار سنگين دل
««« »»»
حال خود بخواهم گفت پيش آصف ثانی

به سوریه رفتم که فقط ببینم و قرار نیست فیلمی بسازم

TT / 130 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال