طنز؛ واگویه‌های یک نویسنده معلوم الحال


طنز
فکر بد نکنید؛ صلح طلبیم!

در خبرها آمده بود از هر٢/٢ ازدواج یک طلاق به ثبت می‌رسد و این در حالی است که تا چند ماه قبل این رقم به ازای هر٥ازدواج یک طلاق بود. در رقابت تنگاتنگ بین ازدواج و طلاق، طلاق بدجوری قله‌های موفقیت را یکی یکی پشت سر گذاشته و از ازدواج جلو خواهد زد به گونه‌ای که احتمالاً در ماه‌های آتی به ازای هر ٢/٨ طلاق یک ازدواج هم داشته باشیم که این موفقیت را ابتدا به خود طلاق و سپس به دوستان و عواملی که دست به دست داده و این منفورترین حلال خدا را به محبوبیت بی‌سابقه رساندند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

وجدان نویسنده: خب شما به جای کنایه راه حلی برای این معضل داری؟

نویسنده: نه راه حل دارم و نه قصد نیش و کنایه، من فقط می‌خواستم بگویم باید ببینیم علت موفقیت طلاق چه است و همان شیوه را در خصوص اقتصاد و سایر مسائلی که خدای نکرده عقبیم، درپیش بگیریم تا بتوانیم باعث رشد آنها شویم.

وجدان نویسنده: به نظر تو علت موفقیت طلاق چیست؟

نویسنده: علل متفاوتی دارد ولی اول از همه اینکه یکی از عناصری که بیشترین حجم طلاق را تشکیل می‌دهد طلا است و افزایش اقبال عمومی به طلا و تغییرات جهانی نرخ طلا، بی‌تأثیر در طلاق نیست. بدون شک استفاده از طلا باعث رشد هرچیزی خواهد شد و تغییر فلز به‌کار رفته در طلاق چه بسا که باعث افت آن بشود. علت دوم آن است که طلاق نیاز انسان امروزی را بررسی و شناسایی کرده و مثل چینی‌ها که نیازهای غیر ضروری را هم بررسی کرده و وسایل آن را تولید می‌کنند، روی نیازهای اساسی جامعه کار کارشناسی کرده و همین عامل موفقیتش شده است.

وجدان نویسنده: کدام نیاز؟

نویسنده: نیاز به صلح! همه دنیا را جنگ فراگرفته. وقتی نزاع‌های منطقه فروکش نمی‌کند حداقل نزاع‌های خانگی را که می‌شود پایان داد. اینها نتیجه ولع بیش از حد به صلح است و گرنه که عمراً کسی تمایل داشت آمار طلاق را بهبود بخشد؛ مگر نه؟

منبع :  روزنامه ایران

[ منبع این خبر سایت ایران مطلب می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال