تفاهم با شورای شهرسازی برای تصویب استانداردهای اولیه شهر هوشمند


تفاهم با شورای شهرسازی برای تصویب استانداردهای اولیه شهر هوشمند

خبرگزاری فارس: تفاهم با شورای شهرسازی برای تصویب استانداردهای اولیه شهر هوشمند

سرپرست سازمان تکنولوژی اطلاعات کشور از تفاهم با شورای شهرسازی برای تصویب استانداردهای اولیه شهر هوشمند گزارش کرد و نقل کرد: در حال حاضر ٧٣ درصد جمعیت کشورمان، شهری و ٢٧ درصد آن در روستاها سکونت دارند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، نصرالله گردشگر در سومین دوره جایزه بین المللی خشت طلایی تهران بزرگ با اعلام اینکه در حال حاضر در کشور ٨ کلانشهر داریم که جمعیت آنها میلیونی است، اضافه کرد: در واقع ما به سمت شهر هوشمند جلو میرویم و تقریباً روشن شده که در ادبیات شهرهای هوشمند باید برای جنبه فیزیکی، کالبدی، اقتصادی، خدمات دیجیتال و زندگی کرد محیطی آن اقداماتی اصلی انجام شود.

وی ادامه داد: در واقع شهر هوشمند باید محیطی برای حیات باشد تا شهروندان بتوانند در آن تمام امور حیات خود را با حداقل وقت و انرژی به انجام رسانند و از حیات صفا بکنند.

این مسئول با اظهار اینکه تغییراتی که در شهرهای ما صورت می گیرد بسیار بی‌برنامه است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا بهینه سازی در موضوعات شهری بالا برده شود و بخش سازنده ای و سازنده ای ترافیک از اهمیت خاصی برخوردار است.

گردشگر اضافه کرد: ما با شورای شهرسازی به تفاهم‌هایی رسیده ایم تا استانداردهای اولیه آپارتمانهای شهر هوشمند تصویب و در اختیار همه شهروندان و مدیران شهری قرار گیرد و این بحث یاری میرساند تا حداقل تکنیک‌ها اجرا شود.

وی با اعلام اینکه ما در حمل و نقل ریلی معضل داریم، اضافه کرد: در تهران بزرگ ٣٠ میلیون تراکم ترافیک شهری است که نزدیک به نصف آن عمومی اجرا می‌شود و نیز ضریب تولید کربن در تهران بزرگ به دلیل لوازم نقلیه عمومی بالاست و باید تلاش کنیم تا با ازدیاد حمل و نقل ریلی این ضریب را کم کنیم.

این مسئول با اشاره به اهمیت دیزاین سازنده ای ترافیک در شهرها نقل کرد: برای مثال در مشهد سازنده ای ترافیک شهری به گونه ای دیزاین شده که غالب ترددها از مرکز شهر رد می شود و همین امر باعث شده تا بالاترین کشتار جمعیت در شهر مشهد اتفاق بیفتد.

معاون وزیر ارتباطات و تکنولوژی کشور با اظهار اینکه اکوسیستم و زندگی کرد بوم حیات در شهر باید نکته توجه قرار گیرد، نقل کرد: در حال حاضر استاندارد ساختمان هوشمند و شهر هوشمند طبق استانداردهای بین المللی درحال وارسی است.

وی ادامه داد: امیدواریم در دهه فجر سال جاری سیستم‌های جا محور شهری را روی سه پایه اصلی، خدمات موبایل پیمنت، Abs و جا محور شهری را در کشور عمومی کنیم.

این مسئول با اعلام اینکه دسترسی های شهری هوشمندتر می شود، یادآوری کرد: تمام سعی ما این است که WiFI های شهری عمومیت یابد و در تمام قطب های پرتردد شهر بستر data را برای شهر اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: آیین نامه إجرایی برنامه open data در سطح ملی به ثبت رسانده شده است و پرتال آن به زودی اعلام خواهد شد و اعتقاد ما این است که داده هایی که نزد سیستم های دولتی است به عنوان اسناد و سرمایه ملی در اختیار شهروندان قرار گیرد تا ساختار اقتصادی جامعه و کیفیت حیات مردمان پیشرفت ببخشد.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد —

نگارش توسط : پرويز ظ.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عشرت شبگير کن می نوش کاندر راه عشق
««« »»»
شب روان را آشنايی‌هاست با مير عسس

تفاهم با شورای شهرسازی برای تصویب استانداردهای اولیه شهر هوشمند

TT / 110 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال