اولین زنی که به وسیله اینترنت میلیاردر شد

اولین زن میلیاردر اینترنت چگونه از اینترنت ثروتمند شد؟

اولین زنی که به وسیله اینترنت میلیاردر شد

اولین زنی که به وسیله اینترنت میلیاردر شد

 

زمان زیادی از ورود زنان به کلیه عرصه ها می گذرد و آنان توانسته اند در شغل خود در برخی از زمینه ها حتی از رقیبان اصلی خود یعنی مردان هم سبقت بگیرند و موفقیت های باورنکردنی بدست آورند . یکی از این زمینه هایی که زن ها توانسته اند در آن موفقیت بسیار زیادی بدست آورند عرصه فناوری و اینترنت و فضای مجازی است .

با اینکه نسبت زنان نسبت به مردان در عرصه فناوری کمتر است اما آن ها توانسته اند جزو کارآفرینان و شاغلان این عرصه ها محسوب شوند

مگ ویتمن(Meg Whitman) دانشجوی پزشکی که پس از فعالیت در یک فروشگاه اینترنتی حالا به یکی از سرشناسان دنیای تکنولوژی تبدیل شده است. مگ ویتمن متولد ۱۹۵۶ (میلادی) است، او در لانگ آیلند نیویورک به دنیا آمد.

انتخاب او برای ادامه تحصیل رشته پزشکی بود اما بدلایلی مجبور شد در دانشگاه پرینستون (Princeton University) در رشته ی علوم و ریاضی ادامه تحصیل دهد که به گفته خودش به این رشته علاقه چندانی نداشت.
همچنین : دختر گارسون خوشگل باعث پولدار شدن صاحب رستوران شد! (عکس)
مگ ویتمن وارد محیط کار شد و در مجله دانشجویی مشغول به فعالیت شد و به دلیل علاقه به اقتصاد و کار های مالی تصمیم گرفت تحصیلاتش را در رشته اقتصاد ادامه دهد و در این رشته توانست با رتبه عالی در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شود که بعد از آن به مدرسه اقتصاد هاروارد رفت و مدرک MBA دریافت کرد.
این زن زمانی که در شرکت ای بی (eBay) در سال ۱۹۹۸ شروع به فعالیت کرد فقط ۳۰ کارمند داشت و با درامدی نزدیک به چهار میلیون دلار. اما هنگامی که از این شرکت خارج شد کارمندان این شرکت به ۱۵ هزار نفر رسیده بودند و درامد این شرکت در سال ۲۰۰۸ به ۸ میلیارد دلار رسید.
ویتمن دوباره به دنیای تکنولوژی بازگشت و در ۲۰۱۱ به هیات مدیره شرکت HP پیوست که سپتامبر همان سال مدیرعامل شد و حال این شرکت به دو کمپانی جداگانه تقسیم شد:هیولت پکارد انترپرایز به شرکت های بزرگ محصولات می فروشد و پشتیبانی می کند و اما کمپانی بعدی HP Inc است ک روی کامپیوتر های هوشمند و پرینتر های شخصی تمرکز دارد.

بازنشر و جمع آوری : مجله اینترنتی لی لی گل

منبع : تاپناز