انتقاد الهه راستگو از شرایط سخت مالی موجود در جامعه


انتقاد الهه راستگو از شرایط سخت مالی موجود در جامعه

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی تهران در سخنانی با نقد از شرایط سفت مالی موجود در جامعه نقل کرد: متأسفانه اکثریت جامعه از تفریح نه به خاطر بی‌علاقگی که به خاطر نبود توان مالی ضروری محرومند.

تصویر و عکس   نقد الهه صادق از شرایط سفت مالی موجود در جامعه

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از روابط عمومی ستاد توان اضافه کنی و پشتیبانی از فعالیت سازمان های مردمان نهاد تهران، الهه صادق با نقد از نبود توجه به صنعت توریسم درکشور اظهارداشت: این اصلی ترین فاکتور نقد اقتصادی درحالی از نگاه کرد سیاستگذاران مغفول مانده که ارزآوری حاصل از آن بخش اهمیتی می داری از درگیریهای اقتصادی کشور را پیشرفت خواهد بخشید.

وی از ازدیاد اشتغال به عنوان اصلی ترین اثر توجه به صنعت جهانگردی یاد کرد و اضافه کرد: قطعاً توسعه این صنعت جز توسعه زیرساختها و برخی بایدهای اولیه امکانپذیر نیست و بر این اساس توام با فراهم سازی زیرساخت ها با اشتغال زایی از بدو سیاستگذاری تا اجرای آن مواجه خواهیم بود.

رییس ستاد توان اضافه کنی و پشتیبانی از فعالیت سازمان های مردمان نهاد تهران از ساخت هتل ها، غذاخوریها، مراکز رفاهی و خدماتی و معالجه ای به عنوان نمونه هایی از لزومهای توسعه جهانگردی یاد کرد و نقل کرد: اشتغال زایی درپی این امر بی شک بخش وسیعی از معضلات و زیان های اجتماعی امروز جامعه را که ریشه در بیکاری داشته مرتفع خواهد ساخت.

صادق در ادامه به ظرفیت های جهانگردی تهران و نبود شناخت بخش قابل توجهی از مردمان و حتی شهروندان تهرانی از این اماکن سیاحتی و زیارتی اشاره کرد و بیان داشت: خرابی ابنیه تاریخی که امروز به عنوان یک چالش مهم در حوزه میراث فرهنگی از آن یاد می شود به خاطر نبود معرفی و معرفی آن بوده که درسایه این نبود معرفی و بی توجهی در نگهداشت جز خرابی و تبدیل به محیط ناامن و بیپناه شهری نتیجه دیگری به دست نیامده است.

وی از معرفی، معرفی و فراهم سازی شرایط بازدید شمار قابل توجهی از اماکن تفریحی ــ تاریخی تهران به عنوان یکی از اقدامات شاخص سالهای اخیر مدیریت شهری یاد کرد و نقل کرد: استقبال قابل توجه از اتوبوس مسافربری های جهانگردی و برنامه ریزی های تفریحی شهرداری در قالب مهمان تهران نمایان کرد که توجه جدی تر به این امر نتایج خوب تری را برای شهر و شهروندان در دو حوزه اقتصادی و اجتماعی ــ فرهنگی درپی خواهد داشت.

رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی تهران توسعه صنعت توریسم را سیاستی پیشگیرانه در بسیاری از حوزه ها عنوان کرد و اضافه کرد: قطعاً با توجه بیشتر به جهانگردی و اماکن تفریحی ــ تاریخی حین جلو گیری از خرابی ابنیه که حتی برخی از آنها در فهرست بین المللی به تصویب رسانده شده شرایط خوب تری نیز برای تفریح در خانواده و درنتیجه ممانعت از بسیاری از نتایج سوء ناشی از بی توجهی به این ضرورت مهم فراهم خواهد شد.

محرومیت مردمان از تفریح به خاطر نبود توان مالی ضروری

صادق تصریح کرد: شرایط تحریمی کشور و بیکاری امروز مصرف بخش قابل توجهی از درآمد خانواده را در سه حوزه خوراک، مسکن و لباس ایجاب کرده و با توجه به نبود هرگونه پیشگویی و برنامه ریزی درخصوص تفریح و جهانگردی خانواده ها و مغفول ماندن این فاکتور مهم رفاهی در سبد سیاستگذاری سیاستمداران، متاسفانه اکثریت جامعه از تفریح نه به خاطر بی علاقگی که به خاطر نبود توان مالی ضروری محروم اند.

وی به برخی از سیاستگذاری های شورا و مدیریت شهری تهران جهت ارتقاء رفاه اجتماعی شهروندان نظیر کارت های تخفیف دار ورزش ، مترو و اتوبوس مسافربری جهت ترغیب به ورزش و حمل و نقل عمومی اشاره کرد و نقل کرد: اعمال برخی سیاستگذاری های این چنینی در حوزه جهانگردی نیز حین رفع خلا رفاهی شهروندان در این حوزه رونق جهانگردی برای شهر را ایجاب خواهد کرد .

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی تهران با تاکید بر لزوم اهمیت بیشتر به تهران به عنوان پایتخت کشور اظهارداشت: معرفی جاذبه های جهانگردی تهران به سران کشورها بعد از مشورتهای سیاسی و فرهنگی آنها در پایتخت قادر خواهد بود با وارد شدن گردشگران خارجی صنعت جهانگردی پایتخت را تقویت کند .

صادق تاکید کرد: با توجه به نبود سیاستگذاری رفاهی – جهانگردی و برخی از کاستی های صورت پذیرفته از سوی سازمان های مسئول در این حوزه و از سویی تجربه کامیاب شهرداری تهران ضروری است عرصه را با فراهم سازی شرایط برای شهرداری هموار تر سازیم.

وی با بیان این که عملکرد سازمان ورزش و فراهم سازی برخی زیرساختها و تخصیص بودجه مستقل امروز موجب شده تا در این حوزه نتایج خوبی در شهر رقم بخورد اضافه کرد: اگرچه استقلال ستادگردشگری و تفکیک آن از سازمان رفاه و معاونت اجتماعی شهرداری نیز چنین نتیجه ای را در حوزه جهانگردی ایجاب خواهد کرد اما جداسازی و تبدیل این ستاد به سازمان مستقل نیازمند دریافت اجازه از وزارت کشور و مجلس بوده که با توجه به طولانی شدن این فرآیند، کمیسیون اجتماعی و فرهنگی استقلال ستاد جهانگردی شهرداری را در قالب مدیریت جهانگردی سفارش کرده است.

وی در انتها وارسی مجدد این سبک در شورای شهر را تا دو هفته آینده برآورد کرد و اظهارداشت: امیدوارم ظرفیت جهانگردی تهران با این رویکرد اتخاذ شده با تغییر مثبت توام شود.

****************************

متن از : شبنم ب.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کو کريمی که ز بزم طربش غمزده‌ای
««« »»»
جرعه‌ای درکشد و دفع خماری بکند

انتقاد الهه راستگو از شرایط سخت مالی موجود در جامعه

TT / 183 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال