نمایش ابزار سنگی بیش از چهل هزار سال با حضور کاشف


نمایش ابزار سنگی بیش از چهل هزار سال با حضور کاشف

ابزار سنگی یافته شده در مسیله ورامین با حضور دکتر راستگو ملک شهمیرزادی کاشف این ابزار سنگی در یکی از ویترین‌های زمان پارینه سنگی موزه قبل از تاریخ در موزه ملی کشورمان به اکران در آمد.

تصویر و عکس   اکران ابزار سنگی بیش از چهل هزار سال با حضور کاشف

به اعلان سرزه و به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در این مهمانی جلیل گلشن – مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، جبرئیل نوکنده رئیس موزه ملی کشورمان و دست اندرکاران بخش های پارینه سنگی و قبل از تاریخ و رئیس موزه کشورمان باستان حاضر بودند.

این ابزار سنگی که یک خراشنده جانبی است در سال ۷۳-۱۳۷۲ در حوضه مسیله در جنوب ورامین و حاشیه کویر به همراه چندین دست تراش دیگر توسط دکتر شهمیرزادی کشف و نتایج مطالعه آن با فاصله لغزش توسط این باستان شناس در ژورنال «پاله اورینت» در پاریس و در «کلکسیون مقالات اولین سمپوزیوم جهانی کواترنر» در کشورمان انتشار داده شد.

حضور این دست تراش های سنگی نمایان میکند که انسان های دوره پارینه سنگی میانی در این بخش از حاشیه کویر مرکزی، قبل از چهل هزار سال قبل زندگی میکردند.

به اعلان سرزه و به نقل از پژوهشگاه میراث فرهنگی – دکتر راستگو ملک شهمیرزادی یکی از باستان معرفی کن و کاوشگران بنام و کامیاب کشورمان است که در کاوش های تپه سیلک نقش اهمیتی می داری را ایفا کرد و مدیریت آن را برعهده داشته است.

وی دارای تجربه ای ۵۰ ساله در حوزه باستان شناسی و کاوش است و تا به حال علاوه بر فعالیت در حوزه های مختلف باستان شناسی، به تدریس در دانشگاه و تالیف ده ها کتاب و مقاله علمی نیز اهتمام داشته است.

— پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست —

نگارش توسط : سامان ط.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ور نهد در ره ما خار ملامت زاهد
««« »»»
از گلستانش به زندان مکافات بريم

نمایش ابزار سنگی بیش از چهل هزار سال با حضور کاشف

TT / 65 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال