تفاوت قم با دیگر شهرها را به مسؤولان مملکتی گوشزد کرده ام


تفاوت قم با دیگر شهرها را به مسؤولان مملکتی گوشزد کرده ام

خبرگزاری فارس: تفاوت قم با دیگر شهرها را به مسؤولان مملکتی گوشزد کرده‌ام

سرپرست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نقل کرد: در ملاقات با مسؤولان مملکتی بارها به آنها گوشزد کرده‌ام که قم تفاوت‌های زیادی با دیگر شهرها دارد و حضور حرم حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، حوزه علمیه و حضور مراجع عظام تقلید بر اهمیت آن اضافه کرده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، آیت الله محمد یزدی در جریان بازدید از سبک همسطح سازی قبور امامزاده علی بن جعفر(ع) بیان کرد: در قرآن مجید آمده است این کتاب، نور و روشنایی برای بشریت بوده و ثقل آن یعنی عترت طاهره و فرزندانشان نیز هرکجا هستند به مثابه درخشانت خواهند بود.

وی افزود: آیت الله سید علی خامنه ای فرموده اند بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی مبدل شوند و این مسئله در زمان پس از انقلاب در حال پژوهشگر شدن است زیرا پس از پیروزی انقلاب عنایت مخصوص امام و رهبری به بقاع متبرکه سبب شد آرامگاه امامزادگان از غربت بیرون رفته و فعالیت های فرهنگی در کنار آنها سامان کشف کند.

سرپرست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که این توفیق نصیب سازمان اوقاف شده است که درخواست رهبری و مردمان را در راستای فرهنگی شدن بقاع متبرکه به انجام رساند نقل کرد: در حال حاضر فعالیت های مرتب و آبرومندانه، در شأن امامزادگان توسط سازمان اوقاف و اداره کل اوقاف قم صورت می گیرد که سبب مسرت است.

وی ادامه داد: طبق گزارش مدیرکل اوقاف استان قم، اقدامات تازه ای در کلکسیون اوقاف انجام شده که این بازدید در همین راستا انجام شده است.

آیت الله یزدی افزود: در هر نقطه ای که اهل بیت(ع) یا فرزندانشان حاضر بوده اند یا آرامگاهشان نگاه کرده می شود درخشانت و معنویت هم موج می زند و قم از این نگاه، مرتبه ممتازی دارد.

سرپرست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که حضور بقاع متبرکه امامزادگان در قم و سایر شهرهای کشورمان به خاطر مهاجرت آنها طی دوره های گوناگون تاریخی است نقل کرد: در تاریخ آمده است که بسیاری از فرزندان ائمه اطهار(ع) یا وابستگان آنها برای زیارت هشتمین امام شیعیان(ع) به کشورمان مسافرت کردند ولی درمیان راه خبر شهادتشان را شنیدند به همین دلیل در شهرهای گوناگون پراکنده شدند و امروز برخی از بقاع متبرکه موجود مربوط به همان امامزادگان است.

وی ادامه داد: قم این امتیاز را داشته و دارد که شیعیان کلاسیک در آن ساکن بوده و هستند و حضرت معصومه(س) نیز که به شوق ملاقات برادر عازم خراسان بود، در این شهر رحل اقامت گزید و همینجا به خاک سپرده شد.

آیت الله یزدی یاد آوری کرد: شرایط سیاسی دوره های گوناگون تاریخی سبب می شد امامزادگان کمتر شناخته شوند و مردمان کمتر به دور آنها اجتماع کنند حتی برخی از آنها مشخصات و شجره نامه شان را به دست نزدیکانشان می سپردند تا باقی بماند.

وی تصریح کرد: در ملاقات با مسؤولان مملکتی بارها به آنها گوشزد کرده ام که قم فرقهای زیادی با دیگر شهرها دارد، از یک سو حرم منزه فاطمه معصومه و مسجد مقدس جمکران در این شهر قرار دارد و از سوی دیگر، حوزه علمیه و مراجع عظام تقلید در آن حضور دارند و بقاع متبرکه انبوه نیز بر اهمیت آن اضافه کرده است بنابراین نباید با نگاهی همچون دیگر شهرها به آن بنگریم.

آیت الله یزدی با بیان این که برخی اشخاص به مخصوص گروه هایی که کارشان حریم شکنی و تضعیف دین و مذهب است توجهی به این مسائل ندارند افزود: آنها برای رسیدن به اهدافشان ابتدا به سراغ قم می آیند و خرابی را از اینجا آغاز کنند ولی توجه و عنایات مردمی و مدد مسؤولان متوجه و آگاه و نیز روحانیت همه در صحنه، مانع از تحقق نقشه هایشان می شود.

***نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود***

نگارنده: شادی س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به سامانم نمی‌پرسی نمی‌دانم چه سر داری
««« »»»
به درمانم نمی‌کوشی نمی‌دانی مگر دردم

تفاوت قم با دیگر شهرها را به مسؤولان مملکتی گوشزد کرده ام

TT / 109 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال