خلیج‌فارس مواج و متلاطم /سفر دریایی نروید


به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، پیام مساعدی اظهار داشت: با توجه به افزایش ناپایداری‌های جوی، در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه نسبت به وقوع طوفان به‌ویژه در مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس هشدار داده می‌شود و توصیه اکید می‌شود که طی این مدت از ترددهای دریایی اجتناب شود.

وی افزود: همچنین پیش‌بینی می‌شود در روزهای پنج‌شنبه تا شنبه آینده به سبب وزش باد شدید شمال غربی، خلیج فارس همچنان متلاطم و مواج باشد. لذا طی این مدت نیز توصیه می‌شود از ترددهای غیرضروری دریایی خودداری شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد که تغییرات و ناپایداری‌های جوی و دریایی از روز سه‌شنبه در استان افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود از عصر روز سه‌شنبه تا پایان روز چهارشنبه به سبب وزش باد شدید جنوب شرقی سواحل شمالی و مرکزی استان و از روز پنج‌شنبه تا روز یکشنبه به سبب وزش باد شدید شمال غربی سراسر خلیج فارس کاملا مواج و متلاطم باشد.

مساعدی خاطرنشان کرد: از اواخر وقت چهارشنبه تا ظهر روز پنج‌شنبه در نیمه شمالی استان، آسمانی نیمه ابری تا تمام ابری در برخی نقاط همراه با رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد شدید و تندبادهای لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: طی روزهای چهارشنبه تا یکشنبه، وزش باد سبب ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در برخی نقاط خواهد شد. از روز پنج‌شنبه همزمان با تغییر جهت باد و وزش باد شدید شمال غربی دمای هوا به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات