طرح «شپش‌زدایی» در مدارس تنگستان


به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرامرز صیادی کارشناس سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در کارگاه آموزش طرح مبارزه با آلودگی شپش سر در مدارس شهرستان تنگستان افزود: مربیان مدرسه لازم است هنگام تشخیص و یافتن موارد آلودگی به «پدیکلوزیس» در مدارس نسبت به ارجاع موارد آلوده به مراکز خدمات جامع سلامت اقدام و رفتارهای پیشگیرانه را مدنظر قرار دهند.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح و کارگاه‌های آموزشی مربوطه به‌منظور ارتقای سلامت دانش آموزان و پیشگیری و کنترل آلودگی به «پدیکلوزیس» سر در مدارس شهری و روستایی می‌باشد و در همین راستا جهت ارتقای آگاهی والدین و دانش آموزان اقدام به چاپ و توزیع پوستر و بروشورهای آموزشی در سطح مدارس کرده‌ایم.

کارشناس سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان بابیان اینکه هزار و ۲۰۰ شامپوی «پرمترین» در مدارس شهرستان توزیع‌شده اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین راهکارهای اجرای مؤثر این طرح درگیر کردن فعال والدین، دانش‌آموزان، مربیان و اولیا مدرسه در زمینه آموزش و کنترل است.

صیادی افزود: تاکنون تعامل خوبی بین آموزش‌وپرورش و شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان برای برخورد با پدیده «پدیکلوزیس» در سطح مدارس وجود داشته و امیدواریم با همکاری و همیاری همدیگر شاهد اجرای با دقت طرح و کاهش میزان آلودگی به شپش در سطح شهرستان باشیم.

به‌منظور اجرای طرح مبارزه با آلودگی شپش سر در مدارس شهرستان تنگستان، آموزش رابطین و مربیان سلامت آموزش‌وپرورش در قالب یک یک‌روزه در سالن اجتماعات آموزش‌ و پرورش شهرستان برگزار شد.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال