کاهش ۴۲ درصدی حجم روان آب های کشور


کاهش ۴۲ درصدی حجم روان آب های کشور

خبرگزاری فارس: کاهش 42 درصدی حجم روان آب های کشور

از ابتدای سال آبی ۹۶-۹۵ تا ۵ آبانماه جاری، در مقایسه با میانگین بلند مدت، حجم روان آب ها و جریان های سطحی کشور، ۴۲ درصد کاهش داشته است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، بر اساس اطلاعات ایستگاه های باران سنجی از ابتدای سال آبی ۹۶-۹۵ تا ۵ آبانماه جاری، در مقایسه با میانگین بلند مدت، حجم روان آب ها و جریان های سطحی کشور، ۴۲ درصد کاهش داشته است.
بر اساس این گزارش، بیشترین میانگین کاهش روان آب ها در حوضه آبی قره قوم با ۵۲ درصد و کمترین کاهش در حوضه آبی مرکزی با ۲۱ درصد بوده است.
بر همین اساس، حوضه های آبی خزر، دریاچه ارومیه، خلیج همیشگی فارس و مرزی شرق به ترتیب با ۴۹ ، ۴۵، ۴۴ و۴۱ درصد، رتبه های دوم تا پنجم را در کاهش حجم جریان های سطحی در مقایسه با متوسط بلند مدت، به خود اختصاص داده اند.
بنا بر این گزارش، میزان روان آب های کل کشور در سالجاری یک میلیارد و ۳۴۲ میلیون متر مکعب بوده که نسبت به میانگین بلند مدت با ۲ میلیارد و ۳۲۹ میلیون متر مکعب، ۴۲ درصد کاهش داشته است.
بر پایه همین گزارش، به رغم این که حجم جریان های سطحی سال آبی جاری در مقایسه با سال آبی گذشته ۱ درصد ازدیاد داشته است اما همچنان در مقایسه با متوسط بلند مدت با ۴۲ درصد کاهش روبرو است.

***براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد***

نگارنده: آزاده ی.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

پيام دوست شنيدن سعادت است و سلامت
««« »»»
من المبلغ عنی الی سعاد سلامی

کاهش ۴۲ درصدی حجم روان آب های کشور

TT / 17 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال