حضور رئیس جمهور در نمایشگاه الکامپ امسال/ انتقاد از سدمعبر صف های سیم کارت رایگان


حضور رئیس جمهور در نمایشگاه الکامپ امسال/ انتقاد از سدمعبر صف های سیم کارت رایگان

خبرگزاری فارس: حضور ریاست جمهوری در نمایشگاه الکامپ سال جاری/ نقد از سدمعبر صف‌های سیم‌کارت مجانی

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای با نقد از صف های ارائه سیم کارت موبایل مجانی در نمایشگاه الکامپ تهران بزرگ و سد معبر برای بازدیدکنندگان، نقل کرد: مسیر عمده نمایشگاه جای به فروش رساندن سیم کارت موبایل و قرعه کشی خودرو نیست و سال جاری این داستان تکرار نمی شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، ناصرعلی سعادت در یک نشست خبری جزئیات برگزاری بیست و دومین نمایشگاه جهانی الکامپ را که قرار است ۲۵ تا ۲۸ آذرماه سال جاری در تهران بزرگ به انجام رسانده شود، تشریح کرد.

وی از قبل نام نویسی ۷۰۰ شرکت داخلی و خارجی برای حضور در این رویداد به عنوان بزرگترین رویداد بخش تکنولوژی اطلاعات کشور گزارش کرد و نقل کرد: مرحله نام نویسی نهایی و جایابی غرفه ها از روز شنبه ۱۵ برج آبان آغاز خواهد شد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای یاد آوری کرد: در سالهای اخیر، شرکتهای تکنولوژی اطلاعات انگیزه کافی برای مخارج کردن در نمایشگاه الکامپ نداشتند و با توجه به این که به این نمایشگاه بی اعتماد بودند در الکامپ شرکت نمی کردند که البته این به معنای قهرکردن این شرکتها با نمایشگاه نیست. اما سال جاری استقبال خوبی از این نمایشگاه در قبل نام نویسی انجام شده است.

*قول ریاست جمهوری برای بازدید از الکامپ

سعادت از حضور گسترده بخش دولتی در قالب سالن دولت الکترونیک در این نمایشگاه گزارش کرد و افزود: برای بخش دولت نزدیک به ۳۵۰۰ متر فضای نمایشگاهی اختصاص داده شده است تا خدمات دولتی تمام وزارتخانه ها و دستگاهها به مردمان ارائه شود و از سوی دیگر مکانی برای تعامل بخش خصوصی فعال این حوزه با کارفرمایان دولتی باشد. در این زمینه با معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تکنولوژی اطلاعات جلساتی داشته ایم.

وی با بیان این که تلاش شده تا در این نمایشگاه شخص ریاست جمهوری کشف کند، ادامه داد: براساس وعده ای که گرفته ایم مرد روحانی برای گردهمایی آغازین یا بازدید از این نمایشگاه حاضر خواهد بود و از نزدیک دستاوردهای بخش دولتی و خصوصی در حوزه تکنولوژی اطلاعات را بیند.

*استارتاپ های برتر به سبیت کشور آلمان می روند

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای از توجه مخصوص در نمایشگاه الکامپ سال جاری به استارتاپ ها و شرکت های نوپای تکنولوژی اطلاعات گزارش کرد و نقل کرد: استارتاپها در اولویت ما قرار دارند و همانند پارسال یک سالن را به این شرکتها اختصاص داده ایم که ظرفیت حضور ۱۵۰ استارتاپ را دارد.

وی با بیان این که برای حضور استارتاپها در این نمایشگاه سبک پشتیبانی ای در نظرگرفته شده است، یاد آوری کرد: بخشی از مخارج حضور این شرکتها را سازمان نظام صنفی رایانه ای به عهده میگیرد و تخفیف هم برای این شرکتها درنظر گرفته شده است. در همین حال قرار است برگزیدگان استارتاپ ها را مطابق با معاهده همکاری مستقیم که نمایشگاه سبیت کشور آلمان منعقد کرده ایم به این نمایشگاه فرستیم.

سعادت با اشاره به مذاکرات انجام شده با معاونت علمی ریاست جمهوری برای حمایت از استارتاپهای حاضر در الکامپ، تاکید کرد: در همین حال قصد داریم مراکز شتابدهنده را نیز در سالن استارتاپها جانمایی کنیم تا فرا زمینی برای اعتماد به شرکتهای استارتاپی به وجود آید.

*نام نویسی بازدیدکنندگان برای ورود به تالارهای نمایشگاه

سعادت نقل کرد: برای اولین سال جاری برای تخصصی تر شدن نمایشگاه الکامپ، در وارد شدنی به سالن ها، بازدیدکنندگان رجیستر خواهند شد. اما در وارد شدنی عمده نمایشگاه مطابق با بخشنامه وزیر صنعت، الزامی برای دریافت وارد شدنی و نام نویسی موجود نخواهد بود.

وی با بیان این که شرکتهایی بزرگ خواستار دو سوم فضای نمایشگاه و غرفه های بالای ۱۰۰ متر هستند، ادامه داد: برای ایجاد عدالت و این که سایر شرکتها نیز انگیزه حضور پررنگ داشته باشند با این تقاضاها موافقت نکردیم.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به این که درصورت تداوم برگزاری نمایشگاه الکامپ توسط این سازمان در سالهای آینده، اطاق فکر و کارگروه ارتباطات بین الملل را به این نمایشگاه خواهیم افزود.

*صف فروش سیم کارت موبایل کیفیت نمایشگاه را پایین می آورد

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای با نقد از صف های فروش سیم کارت موبایل مجانی توسط اپراتورهای موبایل در نمایشگاه الکامپ تهران بزرگ که سال گذشته موجب ایجاد سد معبر بازدیدکنندگان شده بود، بیان داشت: سال جاری این نمایشگاه را مدیریت می کنیم. البته نمی گوییم که اپراتورها از این فرصت بهره نگیرند اما مسیر عمده نمایشگاه جای به فروش رساندن سیم کارت موبایل و قرعه کشی خودرو نیست. باید این هیجانات در محیطی جداگانه هدایت شود تا کیفیت نمایشگاه پایین نیاید.

وی از تقاضای اپراتورهای موبایل، اپراتورهای مجازی و اپراتورهای فضای مجازی (FCP) برای حضور در این نمایشگاه گزارش کرد و نقل کرد: از سوی این شرکتها تقاضای سالن خصوصی داشتیم اما به خاطر محدودیت جا با این تقاضاها موافقت نشد.

سعادت نقل کرد: وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات برای حضور پررنگ بخش دولتی و خصوصی این حوزه در نمایشگاه الکامپ تاکیده کرده است.

*جای خالی نمایشگاه جهانی الکامپ در تقویم جهانی

وی در رابطه با حضور شرکتهای خارجی در نمایشگاه جهانی الکامپ نقل کرد: هم اکنون ۳ چین، کره و تایوان وجودشان حتمی شده و قرار است به صورت مستقیم و کشوری در این نمایشگاه حاضر شوند. اما هنوز آمار روشنی از شرکتهایی که قرار است به صورت نمایندگی در این نمایشگاه حاضر شوند نداریم.

سعادت با بیان این که با وجود تعاملات و هماهنگی بسیاری که طی نشستهای گوناگون با شرکتهای بزرگ جهان داشتیم اما بسیاری از آنها در دقیقه ۹۰ منصرف شده اند، ادامه داد: حضور خیلی از این شرکتها حتمی شده بود و اطمینان ۱۰۰ درصد داشتند که در این نمایشگاه حضور کشف میکنند اما در لحظه پایان منصرف شده اند و می گویند که چشم انتظار نتایج رای گیری ایالات متحده هستند.

وی با اشاره به ناهماهنگی هایی که در ۲۰ سال گذشته برای برگزاری نمایشگاه جهانی الکامپ موجود بوده است، نقل کرد: با حضوری که این نمایشگاه نام جهانی را یدک می کشد اما نه تنها در تقویم های جهانی نمایشگاهی مکانی ندارد، بلکه در تقویم نمایشگاهی کشورمان هم نگاه کرده نمی شود. هیچ شرکتی خبر ندارد که الکامپ به عنوان بزرگترین رویداد IT کشورمان به انجام رسانده میشود.

سعادت از ثبت برگزاری نمایشگاه الکامپ در سالهای آینده از ۴ تا ۷ برج دی ۹۶ و ۳۰ برج آذر تا ۳ برج دی سال ۹۷ گزارش کرد و نقل کرد: برای اولین بار در تاریخ برگزاری این نمایشگاه، برنامه ریزی برای تاریخ ۲ سال آینده الکامپ انجام شده است.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد-

نگارنده: ارغوان م.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر روی پاک و مجرد چو مسيحا به فلک
««« »»»
از چراغ تو به خورشيد رسد صد پرتو

حضور رئیس جمهور در نمایشگاه الکامپ امسال/ انتقاد از سدمعبر صف های سیم کارت رایگان

TT / 255 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال