پروانه ۴ شرکت تلفن ثابت باطل شد


پروانه ۴ شرکت تلفن ثابت باطل شد

فعالیت چهار شرکت حریف مخابرات کشورمان در زمینه عرضه خدمات عمومی تلفن ثابت امروز براساس اعتبار پروانه‌هایشان به پایان رسید.

تصویر و عکس   پروانه ۴ شرکت تلفن ثابت باطل شد

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، عمر فعالیتی چهار شرکت رابطه ای حریف مخابرات کشورمان امروز پس از ۱۳ سال به پایان رسید.

این شرکت ها که اجازه عرضه تلفن ثابت در برخی نواحی کشور را داشتند، امروز اعتبار ارائه سرویس هایشان به پایان رسید تا شرکت مخابرات کشورمان تنها در مسابقه با شرکت های دارنده پروانه های ارتباطات ثابت (FCP) تا سال ۱۴۰۲ به عرضه تلفن ثابت توجه بکند.

ارائه پروانه های ارائه خدمات عمومی تلفن ثابت (PSTN) به منظور برقراری ارتباط و انتقال پیام به صورت باسیم یا بی سیم به شکل دایم یا موقت از طریق شبکه دارنده پروانه بین هر پایانه ثابت متصل به شبکه دارنده پروانه با ترمینالهای فعال در تمامی شبکه های تلفنی از سوی حاکمیت رحلت کرده انجام شد.

همچنین خدمات مربوط به حفظ، انتشار و انتقال پیغام های صوتی مشترکان شبکه از جمله تکالیف دارندگان این پروانه ها بود که براین اساس اجازه انجام عملیات حفاری، کانال کشی، نصب دکل به منظور کابل قرار دهی و نصب تاسیسات مربوط در فضاهای عمومی شهری نیز به آنها داده شد.

اما در این بین و برخلاف این که پروانه های PSTN به مدت ۱۳ سال از ۱۳۸۲ تا ماه آبان ۱۳۹۵ برای پنج شرکت ارتباطات جامع نوین، چشم انتظاران عدل گستر، ایرافون، ارتباطات کوه نور و مخابرات کشورمان صادر شده بود اما در این بازه وقتی عملا مخابرات بزرگترین هنرپیشه ارتباطات ثابت کشورمان بود.

کمیسیون تنظیم قوانین ارتباطات دو سال گذشته با توجه به اتمام اعتبار پروانه های آنلاین و در راستای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه کشور با رعایت الزامات شبکه ملی اطلاعات، به موازات ارتقاء پروانه های دسترسی موبایل باند پهن رگولاتوری را موظف کرد تا پروانه های PSTN، PAP، ISDP و ISP را تجمیع کند.

لذا ماه دی سال ۱۳۹۳ به دارندگان پروانه های PSTN فرصت داده شد تا سه ماه پس از تصویب اصول حاکم بر پروانه ارائه خدمات رابطه ای (Servco) در کمیسیون مذکور خواست خود را برای دریافت این پروانه تازه ارائه کنند.

با این حال که چهار شرکت دیگر در جوار مخابرات کشورمان اجازه عرضه تلفن ثابت دارند و لایسنس آنها طبق نگاه سازمان تنظیم قوانین و ارتباطات رادیویی تا ماه آبان سال جاری معتبر است اما برخی مردمان همچنان نسبت به اسامی و گستره پوشش آنها ندانند.

————————————

تهیه شده توسط: سيما ف.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر چه دوست به چيزی نمی‌خرد ما را
««« »»»
به عالمی نفروشيم مويی از سر دوست

پروانه ۴ شرکت تلفن ثابت باطل شد

TT / 66 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال