حمایت سعد حریری از میشل عون، نشانگر کاهش نقش عربستان در لبنان است


حمایت سعد حریری از میشل عون، نشانگر کاهش نقش عربستان در لبنان است

خبرگزاری فارس: پشتیبانی سعد حریری از میشل عون، نشانگر کاهش نقش کشور عربستان در لبنان است

خبرگزاری رویترز انتخاب «میشل عون» نامزد نکته پشتیبانی حزب‌الله به عنوان رئیس‌جمهور لبنان و تن دادن سعد حریری به این بحث را «نشانگر کاهش نقش کشور عربستان سعودی در لبنان» آگاهی داشت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، در نخستین تفسیرهای غربی ها درباره انتخاب رئیس جمهور لبنان، یک رسانه انگلیسی به کاهش نقش کشور عربستان سعودی در لبنان اذعان کرده است.

نشست پارلمان لبنان با دستور کار انتخابات برای انتخاب رئیس جمهور این کشور با وجود نمایندگان طیف های گوناگون این کشور به انجام رسانده شد و بعد از ۲۹ ماه خلاء رئیس جمهور، سر انجام «میشل عون» قادر بود سیزدهم رئیس جمهور این کشور شود.

انتخاب میشل عون در حالی صورت گرفته که او از مدت ها پیش پشتیبانی حزب الله لبنان برای عهده دار شدن رئیس جمهور را در اختیار داشت اما هر بار با کارشکنی های کشور عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورها این بحث پژوهشگر نشد.

کار به مکانی رسید که سعد حریری رئیس حزب مستقبل از رهبران جریان ۱۴ مارس و از مخالفان حزب الله لبنان هم بالاخره ناچار شد به انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهور تن دهد.

حالا خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره انتخاب رئیس جمهور لبنان، به بحث پشتیبانی حریری از نامزد حزب الله توجه کرد.

در گزارش این رسانه انگلیسی آمده است: «تصمیم حریری برای تایید و پشتیبانی از عون، آغازگر یک امتیاز بزرگ سیاسی بود و این نشانگر، نقش کاهش کشف کرده کشور عربستان سعودی در لبنان و نفوذ قاطعانه حزب الله نکته پشتیبانی تهران بزرگ است».

–با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز–

گردآورنده : پدرام ض.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

منظور خردمند من آن ماه که او را
««« »»»
با حسن ادب شيوه صاحب نظری بود

حمایت سعد حریری از میشل عون، نشانگر کاهش نقش عربستان در لبنان است

TT / 66 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال