ادامه حملات موشکی ارتش یمن به پایگاه های نظامی عربستان


ادامه حملات موشکی ارتش یمن به پایگاه های نظامی عربستان

یگان توپخانه‌ای و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی کشور یمن بار دیگر پایگاه‌های ارتشی کشور عربستان را در هم کوبید.

تصویر و عکس   ادامه حملات موشکی ارتش کشور یمن به پایگاه های ارتشی کشور عربستان

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از المیادین، یگان موشکی و توپ خانه ای ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن در پاسخ به ادامه حملات کشور عربستان به این کشور، پادگان قزع و پایگاههای ارتشی المعنق، جحفان، المصفق، برج الدخان، و المعزاب در جیزان را در هم کوبیدند.

یگان توپ خانه ای ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن همچنین پایگاه ارتشی نهوقه کشور عربستان در نجران و پایگاه ارتشی المسیال این کشور در عسیر را گلوله باران کرد.

همزمان با این تغییر، چالشهای شدیدی بین مزدوران عبدربه منصور هادی ریاست جمهوری فراری و مستعفی کشور یمن و نیروهای ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن که در بخش ساحلی ذُباب مشرف بر گذرگاه باب المندب در حال پیشروی بودند در گرفت و درگیری ها بین دو طرف در خیابان الاربعین و ناحیه الزُنُوج در شمال تعز تشدید شد و چالشهای مشابهی نیز در ناحیه عُصَیْفْره به وقوع پیوست. یک منبع ارتشی به المیادین نقل کرد که ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن در این عملیات تعدادی از مزدوران کشور عربستان را به هلاکت منتقل کردند و یک ماشین ارتشی آنها را منهدم کردند.

این در حالی است که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن رشته های کوههای شرقی در ناحیه ساحلی کهبوب واقع بین دو استان تعز و لحج را به مهار خود در آوردند.

دربرابر جنگند ه های ائتلاف متجاوز سعودی چند بار خیابان الخمسین و پادگان پدافند هوایی در شمال شهر تعز و ناحیه الزهاری در بخش ساحلی المخا در غرب استان تعز را نشانه گرفتند.

در این بین نیروهای ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن کامیاب شدند هجوم مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی که از حامی ای گسترده هوایی این ائتلاف برخوردار بودند به سمت جبل المَنْعُم در ناحیه الضباب در وارد شدنی جنوبی شهر تعز را دفع کنند.

ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن یک انبار سلاح را در بخش نِهم صنعا و یک ماشین ارتشی مزدوران عبدربه منصور هادی ریاست جمهوری فراری و مستعفی کشور یمن را در دروازه شرقی پادگان فَرْضه نِهْم در شمال شرق صنعامنهدم کردند.

این در حالی است که جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی چند بار بخش بلاد الروس در جنوب صنعا را نشانه گرفتند.

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن در ادامه عملیات خود با هدف متوقف ساختن تجاوز کشور عربستان، مراکز تجمع و ماشین های مزدوران منصور هادی در دو کوه صلب و الخانق در مأرب در شمال شرق این کشور را در هم کوبیدند.

ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن همچنین تلاش مزدوران عبدربه منصور هادی برای پیشروی به سمت ناحیه المخدره در بخش صِروح در غرب استان مارب را دفع کردند.

یک منبع ارتشی نقل کرد که تعدادی از مزدوران منصور هادی به دنبال هجوم موشکی ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن به پادگان السلان در بخش المصلوب در شمال استان الجوف کشته شدند.

همزمان با این تغییر، یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی کشور یمن مراکز تجمع مزدوران منصور هادی در شرق بخش الحزم مرکز استان الجوف را با موشکهای کاتیوشا نشانه گرفتند.

جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی چند بار بخشهای دُریْهْمی، الحالی، الصلیف و زَبیْد در شمال استان ساحلی الحدیده در غرب کشور یمن را نشانه گرفتند.

از شنبه یکم برج آبان جاری، به دنبال انتها کشف کردن آتش بس هفتاد و دو ساعته، کشور عربستان سعودی حملات خود به نواحی گوناگون کشور یمن را تشدید کرده است و طی روزهای شنبه و یکشنبه گذشته دست کم ۱۰۰ شهروند یمنی به دنبال این حملات به شهادت رسیده و دهها تن نیز جراحتی شدند.

وزارت بهداشت کشور یمن در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که شمار کشته شدگان تجاوز کشور عربستان به این کشور به بیش از ۲۷هزار شهید و جراحتی رسیده است.

ادامه حملات کشور عربستان به نواحی مسکونی کشور یمن در حالی است که به خاطر سنگ اندازی این کشور، تمام نقشهای حل بحران کشور یمن با شکست مواجه شده است.

**************

تهیه شده توسط : بهار ج.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

طمع به قند وصال تو حد ما نبود
««« »»»
حوالتم به لب لعل همچو شکر کن

ادامه حملات موشکی ارتش یمن به پایگاه های نظامی عربستان

TT / 160 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال