دعوت های اخیر جهانِ اتومبیل (۱۱ عکس)


فراخوان های اخیر دنیای خودرو

فورد به‌تازگی دو فراخوان جداگانه برای مدل‌های ماستنگ GT350 و GT350R مدل ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ و اِسکِیپ مدل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ اعلام کرده است تا به احتمال وقوع آتش‌سوزی در آن‌ها رسیدگی کند.
وب سایت پدال – امین قوام مسافرتی: به نقل از فورد و اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده (NHTSA) ، این خودروساز به‌تازگی دو فراخوان جداگانه برای مدل‌های ماستنگ GT350 و GT350R مدل ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ و اِسکِیپ مدل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ اعلام کرده است تا به احتمال وقوع آتش‌سوزی در آن‌ها رسیدگی کند. سوبارو نیز بیش از ۱۰۰ هزار سیستم از مدل‌های خود در بازار ایالات متحده را دعوت کرده تا نقص فنی‌شان را که می‌تواند منجر به آتش گرفتن خودرو شود، برطرف سازد. با هم نگاهی دقیق‌تر به هرسه نکته می‌اندازیم.

۱. فورد شلبی GT350/R ماستنگ – مدل‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷


نقص: احتمال دارد بخش‌هایی از لوله خنک‌کننده روغن موتور در بعضی از نمونه‌های GT350، دچار معضل باشد که نهایتاً سبب نشت روغن می‌شود. روغن‌ریزی امکان می دارد پیشرانه را با خطر جدی مواجه کند یا حتی در بعضی نکات، سبب آتش‌سوزی گردد. خوشبختانه هنوز هیچ حادثه‌ای که ناشی از این بحث باشد خبر داده نشده است.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو
راه‌حل: کلکسیون لوله خنک‌کننده روغن موتور تعویض خواهد شد.
آمار خودروهای مشمول: بر اساس گفته‌های فورد، این معضل مربوط به نمونه‌هایی است که بین ۲۴ فوریه ۲۰۱۵ و ۳۰ آگوست ۲۰۱۶ در تأسیسات فلَت راک (Flat Rock) روی خط تولید رفته‌اند. در خود ایالات متحده تقریباً ۶,۵۲۳ سیستم و شماری نیز در کشورهای کشور کانادا، مکزیک و نواحی ایالتی احتیاج به تعمیر دارند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو
تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو

۲. فورد اِسکِیپ مدل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲، مِرکوری مارینِر مدل ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱

نقص: در شماری از مدل‌های اِسکِیپ و مارینِر (Mariner) مجهز به پیشرانه ۳ لیتری، مخزن سوخت شکستگی داشته و سبب نشت سوخت می‌شود؛ البته خوشبختانه هنوز هیچ گزارش خسارت ناشی از این نکته به تصویب رسانده نشده است.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو
راه‌حل: قسمت‌های معیوب مسیر سوخت‌رسانی تعویض می‌شوند.
آمار خودروهای مشمول: در مجموع ۴۱۱,۶۶۳ سیستم خودرو دچار این مشکل‌اند که ۳۲۹,۰۱۸ دستگاه‌شان در ایالات‌متحده هستند. مدل‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ اِسکِیپ که بین ۲۶ فوریه ۲۰۰۹ و ۲۹ آپریل ۲۰۱۲ ساخته شده‌اند همراه با مدل‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ مِرکوری مارینر ساخته شده بین ۲۵ فوریه ۲۰۰۹ و ۱۲ ماه دسامبر ۲۰۱۰ مشمول بوده و احتیاج به مراجعه به نمایندگی دارند. باحال اینجاست تمامی این‌ها در تأسیسات کانزاس (Kansas) کمپانی به دنیا آمده و از بلوک ۳ لیتری استفاده می‌کنند.

۳. سوبارو فارِستر، ایمپرزا، لِگاسی و آوت‌بَک

نقص: رله کنترل‌کننده پمپ ثانویه تزریق هوا در یکسری از مدل‌های دارای توربو شارژر، اشکال دارد و امکان می دارد سبب فعالیت کردن مستمر پمپ، داغ شدن بیش‌ازحد آن و ایجاد آتش‌سوزی شود.

تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس دعوتهای اخیر جهان خودرو
راه چاره: تمامی رله‌های معیوب توسط کمپانی تعویض و با نمونه‌های سلامت جایگزین می‌شوند.
آمار خودروهای مشمول: این فراخوان نزدیک به ۱۰۰,۱۲۷ سیستم از مدل‌های گوناگون شامل لگاسی و آوت‌بَک ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹، ایمپرزا ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ و فارِستر ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ را در بر می‌گیرد.
به‌راستی که چنین فراخوان‌هایی انسان را به فکر فرو می‌برند! چه می‌شد چنانچه در کشور ما نیز مالکان ماشین هایی با عمر نزدیک به ۱۰ سال این‌قدر برای خودروسازان اصلی و قابل‌احترام بودند یا این خادمین بی‌ریا، حداقل بخاطر بر مکان نهادن نام نیکی از خود، کمی مسئولیت ساخته‌هایشان را بر عهده می‌گرفتند!

——————————–

تهیه شده توسط: شاهرخ ت.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نيل مراد بر حسب فکر و همت است
««« »»»
از شاه نذر خير و ز توفيق ياوری

دعوت های اخیر جهانِ اتومبیل (۱۱ عکس)

TT / 175 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال