کوتاهی ها آقایان و تأثیرات آنها در زندگی زناشویی!


اشتباهات مردان و تاثیرات آنها در زندگی زناشویی!

لغزشات مردان

 لغزشات و عادات بد مردان امکان می دارد سبب خراب شدن رابطه بین زوجین شود. با این که احتمالا آقا ها نیت بدی نداشته باشند اما برخی عادات و لغزشات بد آنها امکان می دارد سبب خراب شدن رابطه بین زوجین شود. مردان بعضا دچار اشتباهاتی می‌شوند که امکان می دارد سبب خراب شدن رابطه آنها با همسرشان شود. باور ندارید؟

تصویر و عکس لغزشات مردان و تاثیرات آنها در حیات زناشویی!

۵ اشتباه بزرگ مردانه در حیات زناشویی
با این که احتمالا آقا ها نیت بدی نداشته باشند اما برخی عادات و لغزشات بد آنها امکان می دارد سبب خراب شدن رابطه بین زوجین شود. مردان بعضا دچار اشتباهاتی می‌شوند که امکان می دارد سبب خراب شدن رابطه آنها با همسرشان شود. باور ندارید؟ از همسر خود سؤال بکنید. پیش از جبهه‌گیری باید بگوییم که ما در اینجا قصد سرزنش مردان را نداریم، اما گاهی مساﺋﻞ ظریفی وجود دارد که امکان می دارد آنها نسبت به آن ندانسته باشند و تحول رفتار در این زمینه امکان می دارد تفاوت زیادی را در مردان از نظر همسران‌شان بوجود آورد که این امر برای خود فرد نیز خوب است.

گلوریا وندرهورت روانشناس می‌گوید: چنانچه این معضلات حل نشود، احساسات بدی که فرد در طول وقت در خود ریخته، منجر به بروز معضلات فیزیکی و روان پریش در او می‌شود. در ادامه به لغزشات شایعی که اغلب مردان در حیات زناشویی مرتکب می‌شوند، اشاره می‌کنیم و چگونگی تشخیص و اصلاح آنها را نکته وارسی قرار می‌دهیم. چنانچه می‌خواهید لغزشات کمتری در رابطه‌تان مرتکب شوید این مطلب را بخوانید.

اشتباه نخست مردان در روابط زناشویی
همدلی، یعنی قدرتمندی درک و دربین قرار دادن احساسات با همدیگر که در هر رابطه‌ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این امر عاملی است که در کل، خانم‌ها در درک آن خوب تر از مردان هستند. خانم‌ها می‌خواهند همسر‌ان‌شان احساسات آنها را درک کنند و به آنها ارج بنهند و مردان هم باید این بحث را درک کنند. در بیشتر مواقع مردان به مکان گوش دادن به مسائل عاطفی همسر خود به اصلاح آن حس روی می‌آورند و تلاش می‌کنند با منطق و استدلال اشتباه همسرشان را به او یادآور شوند. برای مثال چنانچه زنی به همسرش نقل بکنید که حس می‌کند به او بی‌توجهی می‌شود، در آن لحظه او انتظار دارد که همسرش احساس او را درک کند نه این که درباره واقعیات موجود با او حرف زند. توجه به این نکته در یک رابطه بسیار اهمیتی می دارد.

اشتباه دوم مردانه در روابط زناشویی
بعضی مردان در رابطه زناشویی فراموش می‌کنند یا حتی بدتر از آن، نمی‌دانند که همسرشان به چیزی بیش از آنچه او انجام می‌دهد، احتیاج دارد. محبت سبب می‌شود زن احساس عشق و تعلق کند که این امر عامل عمده برانگیختن یک زن است. نظر مردان و بانوان در رابطه زناشویی کمی فرق می دارد. خانم‌ها معمولا در این رابطه تلاش دارند به مرزهایی فراتر از رابطه زناشویی برسند. آنها عشق، ثبات و میل به پسندیدن را دنبال می‌کنند در حالی که مردان از این رابطه صرفا به عنوان رابطه زناشویی یاد می‌کنند.

اشتباه سوم مردانه در روابط زناشویی
هنگامی که همسرتان درباره مسئله‌ای که او و شما را آزرده کرده صحبت می‌کند، نباید صرفا سر خود را به معنای گوش دادن تکان دهید، بلکه باید فکری به حال حل آن مسئله کنید. مردان تمایل دارند موقعیت‌ها و گزینه‌های موجود را تجزیه و تفسیر کنند که این امر خانم‌ها را بسیار عصبانی می‌کند. بیشتر اوقات همسرتان فقط به صحبت احتیاج داشته و تمایل دارد شما نیز در صحبت‌های او فعالانه شرکت کنید، نه این که نقش یک قهرمان را بازی کنید و تمام روز نمایان کنید به موضوعاتی که همسرتان درباره آنها صحبت می‌کند علاقه دارید و از لحاظ عاطفی هم به او اهمیت می‌دهید. گوش دادن باید به‌صورت فعالانه باشد، نه این که فقط گوش دهید و گفتمانی نکنید.

اشتباه چهارم مردانه در روابط زناشویی
گوش دادن به احساسات همسرتان لزوم دارد، اما احساسات شما هم اهمیتی می دارد. بسیاری از مردان تصور می‌کنند که باید احساسات خود را پوشانند تا مبادا ضعیف به چشم بخورند. چنانچه احساسات خود را با همسرتان دربین قرار ندهید او احساس می‌کند رابطه نزدیکی را که با شما داشته از دست داده و هنگامی که او از این بحث خسته شود، حس می‌کند شما قصد ترک او را دارید. نمی‌توان به‌راحتی مردان را وادار به بروز احساسات‌شان کرد. اظهار احساسات نشان‌دهنده قدرت فرد است، اما با ازدیاد سن مردان می‌آموزند که نباید به دیگران مجوز داد متوجه شوند او از چیزی می‌ترسد.

اشتباه پنجم مردانه در روابط زناشویی
مرد بودن به این معنا نیست که باید پیوسته قدرت را دست بگیرید. بسیاری از مردان این واقعیت را درک نمی‌کنند. آنها سعی می‌کنند هر چیزی را که می‌خواهند با سلطه‌جویی به دست آورند. اما این سلطه‌جویی نباید شامل خواست یا سلطه‌جویی روی همسر باشد، چون خانم‌ها علاقه‌ای به آن ندارند. قرارگیری در موضع قدرت که مردان اغلب خود را در آن شرایط قرار می‌دهند رابطه را از بین می‌برد. رابطه باید دوطرفه و مبتنی بر پشتیبانی و احترام متقابل باشد. در رابطه با دیگران است که انسان شخصی ویژه تلقی می‌شود، نه به تنهایی. پس به‌جای قرار گرفتن درمقابل همسرتان سعی کنید کنار او و پشتیبان او باشید.

نشریه سبز

-پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست-

تهیه کننده: آرتين ص.

رابطه و ازدواج در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو غنچه با لب خندان به ياد مجلس شاه
««« »»»
پياله گيرم و از شوق جامه پاره کنم

کوتاهی ها آقایان و تأثیرات آنها در زندگی زناشویی!

TT / 157 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال