شکست علامت ضعف فرزندتان نیست


شکست نشانه ضعف فرزندتان نیست

تعلیم قدرتمندی مقابله با شکست، یکی از مهارت هایی است که باید به وسیله پدر و مادر به خردسال یاد گرفته شود تا او آگاهی بدارد که دربرابر هر بردی، یک باخت هم حضور دارد و شکست، علامت ضعف نیست بلکه سرآغازی برای پیروزی است.

تصویر و عکس شکست علامت ضعف بچه تان نیست
مجتبی کاشانی روان شناس عمومی بیان داشت: تعلیم قدرتمندی مقابله با شکست، یکی از مهارت هایی است که باید به وسیله پدر و مادر به خردسال یاد گرفته شود تا او آگاهی بدارد که دربرابر هر بردی، یک باخت هم حضور دارد و شکست، علامت ضعف نیست بلکه سرآغازی برای پیروزی است.
وی اضافه کرد: به بچه تان اطمینان دهید که چنانچه در رقابت یا رقابتی شرکت می کند، اصلی برد یا باخت او نیست، بلکه میزان تلاش او برای رسیدن به اهدافش، اهمیت دارد.
کاشانی تصریح کرد: به فرزند خود مجوز دهید که بعد از شکست گرید و مدتی را با خودش خلوت کند و او را از این کار منع نکنید، زیرا سبب آسایش و کسب تجربه از گذشته اش می شود و بعد از آرام شدن، با وی حرف زنید.
این روان شناس در انتها نقل کرد: به خردسال خود این اطمینان را دهید که چنانچه پیروز و یا بازنده میدان باشد، باز هم او را خواهید پسندید و در صورت مشاهده تلاش بچه تان، وی را نکته تشویق گذارید.

—————————————————–

مسئول متن : فرخ ز.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يا رب چه غمزه کرد صراحی که خون خم
««« »»»
با نعره‌های قلقلش اندر گلو ببست

شکست علامت ضعف فرزندتان نیست

TT / 68 — TP / 32%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال