معضلات متداول آفیس در ویندوز ۱۰ (۷ عکس)


مشکلات رایج آفیس در ویندوز ۱۰

عکس شماره ۱ ⇩
عکس معضلات شایع آفیس در ویندوز ۱۰

بسیاری از کاربران با آفیس در ویندوز ۱۰ به معضلهایی برمی‌خورند که در این مقاله به بررسی مسائل و معضلات شایع و حل آن ها توجه میکنیم.

کلیک-امکان می دارد شما هم پس از نصب ویندوز ۱۰ و گشودن آفیس با مشکلاتی مواجه شده باشید که امکان می دارد مسائلی که با آن روبه‌رو بوده اید در این مقاله گفته شده باشد.

مشکل: پس از به روزرسانی ویندوز خود به ویندوز ۱۰ قادر نیستید آفیس را یابید

راه چاره: در ویندوز ۱۰ آفیس به صورت پیش فرض در Start و نوار تکلیف وجود ندارد، این مسئله در به روزرسانی ویندوز ۱۰ در نوامبر از بین برده شده است، اگه هنوز این به‌روزرسانی را نگرفته اید می توانید طبق دستورالعمل زیر عمل کنید:

Start را گشایید و نام برنامه نکته نگاه شبیه به Word یا Excel را تایپ کنید، با جستجو کردن نام برنامه نکته نگاه شما در بالای نوار ابزار نمایان ساخته میشود.

عکس شماره ۲ ⇩عکس معضلات شایع آفیس در ویندوز ۱۰

اگه از آفیس ۲۰۱۶ بهره میگیرید، از منو Start با انتخاب All apps و اسکرول کردن برنامه های آفیس به تصویر کشیده میشوند.

اگه از آفیس ۲۰۱۳ بهره میگیرید، از منو Start با انتخاب All apps و اسکرول کردن گروه مایکرو سافت آفیس ۲۰۱۳ به تصویر کشیده میشود.

عکس شماره ۳ ⇩عکس معضلات شایع آفیس در ویندوز ۱۰

برای با سرعتتر شدن روند کار شما می توانید برنامه را به نوار تکلیف و یا به صفحه کار رسانید، برای انجام این کار بر روی برنامه نکته نگاه کلیک راست کنید و سپس یکی از گزینه های Pin to Start یا Pin to Taskbar برگزید.

عکس شماره ۴ ⇩عکس معضلات شایع آفیس در ویندوز ۱۰

مشکل: چطور با به روزرسانی ویندوز ۱۰ بر روی دستگاه جدید از آفیس ۳۶۵ بهره گیریم؟

راه چاره: اگه می خواهید بر روی دستگاه جدید خود از آفیس ۳۶۵ بهره گیرید، ارائه میدهیم که پیش از به روزرسانی ویندوز خود به ویندوز ۱۰ آفیس خود را نصب کنید و سپس ویندوز را به روزرسانی کنید. اگه آفیس به صورت پیش فرض بر روی سیستم شما نصب شده است شما باید آفیس را زدوده و مجدداً آن را نصب کنید.

مشکل: پس از به روزرسانی ویندوز ۱۰، قادر نیستید اسناد خود را پرینت کنید.

راه چاره: امکان می دارد هنوز درایور های پرینت خود را کامل نصب نکرده باشید، در صورت بررسی درایور ها و نبودن معضلی در درایور ها می توانید printing troubleshooter را اجرا کنید و مشکل خود را حل کنید.

از متصل بودن چاپگر به دستگاه خود اطمینان حاصل کنید، اگه مشکل شما با printing troubleshooter نیز حل نشد باید یک درایور جدید بسازید.

عکس شماره ۵ ⇩عکس معضلات شایع آفیس در ویندوز ۱۰

از Start گزینه Devices and Printers را برگزید، چاپگر خود را برگزید. بعد ازانتخاب کردن گزینه Remove device در بالای صفحه را برگزید و مجدداً چاپگر خود را بر روی دستگاه نصب کنید.

مشکل: شما با اکتیو کردن آفیس خود مشکل دارید و قادر نیستید آفیس خود را فعال کنید.

راه چاره: اگه شما از آفیس اورجینال بهره میگیرید و از نسخه های کپی شده بهره نمیگیرید امکان می دارد در هنگام فعال کردن کد خود در برنامه با مشکلاتی روبروی شوید که این مسائل امکان می دارد بر تاثیر یکی از نکات زیر رقم خورده باشد.

تاریخ، زمان کامپیوتر خود را چک کنید، اگه از ویندوز ۱۰ بهره میگیرید و با آفیس چنین معضلی دارید می توانید از مراحل زیر پیروی کنید:

۱-تمام برنامه های آفیس را ببندید

۲-در قسمت پایین سمت راست صفحه کار خود بروید و زمان و تاریخ را برگزید

۳-تنظیمات تاریخ و زمان را گشایید

۴-گزینه Set time automatically را برگزید

۵-سیستم خود را Restart کنید

راه بعدی برای اکتیو کردن آفیس به این صورت است که:

۱-تمام برنامه های آفیس را ببندید

۲-در پایین ترین قسمت صفحه نمایش در سمت چپ Start را گشایید

۳-نام برنامه نکته نگاه خود شبیه به Word را تایپ کنید، نام برنامه نکته نگاه شما در نتایج جستجو د بالای Start به تصویر کشیده میشود.

۴-بر روی برنامه نکته نگاه خود کلیک راست کنید، گزینه Run as administrator را برگزید.

۵-سپس گزینه Yes را برگزید.

معضلات شایع آفیس در ویندوز 10

مشکل: پس از به روزرسانی ویندوز ۱۰، در شکل ظاهری برنامه های آفیس امکان می دارد مشکلاتی به وجود آید، امکان می دارد برخی آیکون ها بر روی صفحه نمایش شما بسیار بزرگ یا بسیار کوچولو باشند، در برخی نکات امکان می دارد متنها در آفیس به صورت محو در بیاید.

راه چاره: این مشکل امکان می دارد در برخی دستگاه ها با رزولوشن تصویر بالا رقم بخورد، تا به حال مشکلاتی در رزولوشن در سرفیس پرو ۳، سرفیس پرو ۴ و سرفیس بوک دیده شده است و به طور کلی این مسئله امکان می دارد در مانیتورهایی با رزولوشن بالای ۱۰۸۰p اتفاق بیفتد. به طور کلی این اتفاق و این تحول سایز آیکون‌ها امکان می دارد وقتی اتفاق بیفتد که مانیتور دستگاه به یک مانیتور و دستگاه خارجی با رزولوشن پایین تر متصل شود.

معضلات ناشی از این تحول رزولوشن امکان می دارد در پاورپوینت، اسکایپ بروز کند و آیکون ها به صورت بسیار ریز نمایان شوند.

برای حل این مسئله می توان system scaling را در پاورپوینت فعال کنید و یا از ورژن ۱۶۰۷ پاورپوینت در ویندوز ۱۰ بهره گیرید. با فعال کردن system scaling در ورژن ۱۶۰۷ پاورپوینت دستگاه با اتصال به هر دستگاه یا مانیتور خارجی دچار مشکل نمی شود. در برنامه اسکایپ نیز با گذراندن همین مراحل می توان مشکل را از بین برد.

اگه با نصب آفیس ۳۶۵ در رزولوشن با مشکل مواجه شده اید می توانید از مسیر Control Panel > Appearance and Personalization > Display تنظیمات برنامه را با مانیتور خود هماهنگ کنید.

مشکل: امکان می دارد پس از جدید رسانی ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ در گشودن آفیس ۲۰۱۳ با پیغام خطا مواجه شوید. متن پیغام شما امکان می دارد حاوی محتوایی شامل آفیس شما اعتبار ندارد و باید آن را به روزرسانی کنید، و یا امکان می دارد با پیغام این فایل خراب است و شما قادر نیستید آن را گشایید، مواجه شوید.

راه چاره: برای حل این مسئله یکی از برنامه های آفیس خود شبیه به Word را گشایید و از مسیر زیر File > Account > Update Options > Update Now برگزید تا واپسین ورژن برنامه را گیرید.

معضلات Outlook

مشکل: پس از نصب به روزرسانی ویندوز ۱۰ امکان می دارد نتوانید ایمیل های خود را گشایید و از آن بهره گیرید، این مشکل در Outlook در نسخه های ۲۰۱۰،۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ دیده میشود.

این مسئله مشکل بزرگتری نسبت به مسائل دیگر است و تیم آفیس مایکرو سافت در حال بررسی آن هستند و تا به حال خبری مبنی بر حل این مسئله انتشار داده نشده است و مایکرو سافت از کاربران خود خواست شکیبایی تا رفع مشکل کرده است.

مشکل: پس از به روزرسانی ویندوز ۱۰ امکان می دارد هنگام گشودن Outlook 2013 با مشکل مواجه شوید و نتوانید برنامه را گشایید. شما امکان می دارد با پیام هایی با محتوای اینکه نمی توان Outlook را باز کرد مواجه شوید. تمام وضعیتهای زیر امکان می دارد برای شما رقم بخورد:

Cannot start Microsoft Outlook. Cannot open the Outlook window. The set of folders cannot be opened. File access is denied. You do not have the permission required to access the file C:\Users\\Documents\Outlook Files\filename.pst.

راه چاره: برای حل این مسئله باید بر اساس مراحل زیر عمل کرد:

۱-بر روی Start کلیک راست کرده و گزینه File Explorer را برگزید.

عکس شماره ۶ ⇩عکس معضلات شایع آفیس در ویندوز ۱۰

۲-مسیر فایلی که در گشودن آن با مشکل مواجه شده اید را معلوم کنید، به عنوان مثال مسیر C:\Users\\Documents\Outlook Files\filename.pst را برگزید.

۳-بر روی فایل کلیک راست کنید و گزینه Properties را برگزید.

۴-تب Security برگزید.

۵-گزینه Edit را برگزید.

۶-اکانت خود را برگزید.

۷- Full control را برگزید.

۸-با چک کردن تمام گزینه ها گزینه ok را برگزینید.

۹-تمام مراحل گفته شده را در Administrators و System گذرانید و Full Control را فعال کنید.

۱۰-سیستم خود را Restart کنید.

عکس شماره ۷ ⇩عکس معضلات شایع آفیس در ویندوز ۱۰

***نظر يادتان نرود***

نگارنده: آراسته ر.

کامپیوتر در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به لابه گفت شبی مير مجلس تو شوم
««« »»»
شدم به رغبت خويشش کمين غلام و نشد

معضلات متداول آفیس در ویندوز ۱۰ (۷ عکس)

TT / 303 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال