ایران اسلامی نگین امنیتی منطقه بوده و در آرامش و امنیت کامل بسر می برد


ایران اسلامی نگین امنیتی منطقه بوده و در آرامش و امنیت کامل بسر می برد

خبرگزاری فارس: ایران اسلامی نگین امنیتی منطقه بوده و در آسایش و امنیت کامل بسر می‌برد

امیر طباطبایی نقل کرد: ایران اسلامی نگین امنیتی منطقه بوده و در آسایش و امنیت کامل بسر می برد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، امیر طباطبایی معاون اطلاعات ارتش در مهمانی اختتامیه نخستین همایش وابستگان ارتشی و نمایندگان پاسداری ای و انتظامی ایران که با وجود جمعی از فرماندهان و مسئولان لشکری و کشوری در مرکز همایش های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی آجا و به میزبانی ارتش به انجام رسانده شد، نقل کرد: ارتش ایران بعنوان میزبان نخستین همایش وابستگان ارتشی و نمایندگان پاسداری ای و انتظامی نیروهای مسلح تلاش کرد چارچوب معلوم و محکمی را برای همایش های بعدی بوجود آورد.
معاون اطلاعات ارتش در ادامه با اظهار این که ما چنانچه مفهوم ایجابی امنیت را آگاهی بداریم معنی تهدید نیز برای ما قابل درک خواهد بود، افزود: اساس تهدید بین به مخاطره اندازنده و به مخاطره انداخته شونده بر اساس منافع متضاد شکل می گیرد و بعد از آن ساختار و جوهره قدرت نشان داده میشود.
وی همچنین نقل کرد: تضاد قدرت، توجه به قدرتمندی خودی دربرابر غیر خودی را بوجود مییاورد و سپس به تقویت قدرت خودی منجر می شود.
طباطبایی در ادامه با اظهار این که ایران اسلامی نگین امنیتی منطقه بوده و در آسایش و امنیت کامل بسر می برد، افزود: وابستگان ارتشی ایران باید درک درست و بینش دقیق نسبت به انواع مختلف تحدید ها علیه ایران اسلامی داشته باشند.
پیش از سخنان امیر طباطبایی، امیر ناصر گودرزی، دبیر نخستین همایش وابستگان ارتشی و نمایندگان پاسداری ای و انتظامی ایران طی گزارشی از روند برگزاری این همایش نقل کرد: این مجمع مشترک در حالی به انتها رسید که طی سه روز پیش جمع حاضر از نقطه نظرات، رهنمودها و تدابیر مقامات لشکری و کشوری بهره برده و فرصت جدید منتقل کنی اطلاعات و آگاهی از واپسین سیاست های کلان ارتشی پاسداری ای، انتظامی و سیاسی با استفاده از نظر همه جانبه و راهبردی برای آنها فراهم شد.
وی افزود: در این همایش این فرصت برای وابستگان ارتشی فراهم شد تا خلال مروری بر شرایط ناحیه ای و فرامنطقه ایِ نظام مقدس ایران، برنامه ریزی ضروری را برای ادامه مأموریت خود داشته باشند به نحوی که وابستگان ارتشی و نمایندگان پاسداری ای و انتظامی در این مدت به درستی دریافتند ایران در یک پیچ حساس تاریخی و زمان قرار ده واقع بوده و از یک موقعیت ممتاز در سطح منطقه و جهان برخوردار است. همچنین ایران در نقطه مؤسسه ای روندها و بنیان های اساسی در جهان قرار دارد و وابستگان ارتشی در این تحولات نقش اهمیتی می داری دارند.
دبیر این همایش افزود: ضلع تازه ای بنام ایران در هندسه قدرت جهان در حال بوجود آیی است بنابراین می بایست تراز وابستگان ارتشی و نمایندگان پاسداری ای و انتظامی ایران در خارج از کشور به گونه ای باشد که مبین قرار می داری این جایگاه رفیع و عزتمند باشد.
وی یاد آوری کرد: وابستگان ارتشی دریافتند که تفکر پاسداری ای – راهبردی تازه ای در زمینه تحولات بیداری اسلامی بوجود آمده است که ناشی از قدرت ایران است.
گودرزی یادآور شد: یکی از دستاوردهای این همایش برای وابستگان ارتشی، تبیین جایگاه جمهوری اسلامی بعنوان قدرت و اقتدار نهادینه و دراز مدت در عرصه بین المللی و لزوم دقت و هوشیاری در معرفی تحدید ها و اعتماد و اتکا به توانمندی های بومی ایران برای عبور از پیچ پر خطر تاریخی بوده است.
وی همچنین اشاره کرد: وابستگان ارتشی و نمایندگان پاسداری ای و انتظامی ایران به درستی درک کردند که ایجاد تفاهم وحدت و همدلی و همگرایی بیشتر در جوار تبادل تجربه ابزار بسیار عالی ای برای ارتقاء جایگاه دفاتر و دستیابی به اهداف بلند به وحشت افتیم شده از سوی نیروهای مسلح است.
نخستین همایش مشترک وابستگان ارتشی و نمایندگان پاسداری ای و انتظامی ایران در سه سطح بهره برداری از سخنرانی های مقامات بلند پایه لشکری و کشوری در قالب رهنمودها، تدابیر، خطی مشی ها و مواضع ایران و نیز تبیین سیاست کلان نظام و نیروهای مسلح در زمینه های سیاسی، ارتشی و دیپلماتیک و آگاهی از جایگاه رفیع ناحیه ای و بین المللی ایران؛ بهره مندی از جلسات هم فکر کنی و جابجایی تجربیات مابین وابستگان ارتشی و نمایندگان پاسداری ای و انتظامی ایران در راستای هم اضافه کنی، هم پنهان کنی و ارتقاء کیفی و کمی دفاتر خارج از کشور و آگاهی بیشتر از ظرفیت ها و انتظارات نیروها و سازمانهای نیروهای مسلح با بازدید از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع و توانمندی های امنیتی ناجا شروع و با دستیابی به اهداف تعیین شده به کار خود انتها داد.

-انتهاي مطلب-

تهیه کننده : زيبا ت.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من نخواهم کرد ترک لعل يار و جام می
««« »»»
زاهدان معذور داريدم که اينم مذهب است

ایران اسلامی نگین امنیتی منطقه بوده و در آرامش و امنیت کامل بسر می برد

TT / 194 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال