رئیس جمهور جدید لبنان کیست؟ (۲ عکس)


رئیس جمهور جدید لبنان کیست؟

حوزه / نشست پارلمان امروز برای انتخاب رئیس جمهور با وجود تمامی ۱۲۷ نماینده مجلس و بدون غایب برگزار و در نهایت میشل عون رئیس جریان ملی آزاد لبنان با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس جمهور این کشور برگزیده شد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس رئیس جمهور تازه لبنان کیست؟

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری «حوزه» به نقل از العالم، نشست پارلمان امروز برای انتخاب رئیس جمهور با وجود تمامی ۱۲۷ نماینده مجلس و بدون غایب به انجام رسانده شد.

این درحالی است که وی برای رسیدن به رئیس جمهور، نیازمند حداقل ۸۶ رأی بود.

۳۶ نماینده در مرحله نخست رأی گیری برگه سفید و یا ممتنع دادند، و ۶ رأی نیز باطل شد. یک رأی نیز به یکی دیگر از نمایندگان بنام زوین داده شد.

با کشیده شدن رأی گیری به دور دوم، میشل عون برای رئیس جمهور شدن تنها به ۶۵ رأی نیازمند بود.

بعد از رأی گیری و تعدادش آرا، میشل عون رئیس جریان ملی آزاد لبنان با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس جمهور این کشور برگزیده شد.

میشل عون کیست؟

میشل عون رئیس جریان ملی آزاد لبنان می باشد. وی در سال ۱۹۵۵ وارد ارتش شد و در ۲۳ ژوئیه ۱۹۸۴ به فرماندهی ارتش رسید.

عون پیش از فرماندهی ارتش، در ۱۴ ماه دسامبر ۱۹۷۰، معاون فرمانده هنگ اول توپ خانه شد و در ۱۹۷۰ به سمت معاونت فرماندهی گردان اول توپ خانه رسید. وی در ۲۳ آگوست ۱۹۷۶ فرمانده توپ خانه ارتش لبنان شد و در ۱۴ آگوست ۱۹۸۲ به عنوان رئیس ستاد نیروهای ارتش به فعالیتهای خود ادامه داد. در ۱۴ آگوست ۱۹۸۲ مسؤولیت حفظ امنیت بیروت به عون سپرده شد.

میشل عون در ۲۳ ژوئیه ۱۹۸۴ فرمانده ارتش شد.

میشل عون در زمان خدمت خود در ارتش، دوره هایی را در درون لبنان و همچنین کشور فرانسه و ایالات متحده گذراند.

* تشکیل کابینه ارتشی

وی همچنین در انتها زمان نبرد داخلی در لبنان، از سوی امین جمیل رئیس جمهور زمان لبنان به عنوان رییس وزیران، مأمور تشکیل کابینه ارتشی شد.

عون درحالی مأمور تشکیل کابینه ارتشی شد که هنوز فرماندۀ ارتش لبنان بود.

بعد از تشکیل دولت ارتشی، جمیل توانایی را به او سپرد تا به رویارویی با دولت مدنی به ریاست "سلیم الحص" توجه بکند. وزرای مسلمان چندین ساعت بعد از تشکیل کابینه استعفا کردند، و بدین ترتیب لبنان برای اولین بار به صورت همزمان با ۲ دولت مواجه شد.

میشل عون، همزمان با نخست وزیری، پستهای وزارت دفاع و همچنین وزارت خبر دهی را نیز برعهده داشت، درحالیکه همچنان جایگاه و درجه ارتشی خود در ارتش را حفظ کرده بود.

در ۴ اکتبر ۱۹۸۸، پستهای وزارت امورخارجه، وزارت تعلیم ملی و هنرهای خوشگل و رئیسی وزارت کشور را عهده دار شد.

* توافقنامه "طائف" و تبعید میشل عون به کشور فرانسه

در آگوست ۱۹۸۹ با میانجی گریه کن کشور عربستان توافقنامه طائف برای انتها به نبرد داخلی لبنان امضا شد. ولی میشل عون با این توافقنامه به خاطر معلوم نشدن حالت وجود نیروهای کشور سوریه در لبنان و روش خروج آنها، مخالفت کرد. بعد از جدالی سنگین وی عاقبت در ۱۳ اکتبر ۱۹۹۰ با توافق لبنانی ها و سوری ها از قصر بعبدا اخراج شد و به سفارت کشور فرانسه در بیروت رفت و بعد از مدتی با توافق انجام شده در ۲۸ آگوست ۱۹۹۱ به کشور فرانسه تبعید شد.

میشل عون در ۷ مه ۲۰۰۵ به کشورش بازگشت و با استقبال بسیاری از هوادارانش مواجه شد.

وی بعد از آن در مسابقه های رای گیری پارلمان ۲۰۰۵ شرکت کرد و با گروهی متشکل از ۲۱ نماینده وارد پارلمان شد و دومین فراکسیون پرجمعیت را تشکیل داد.

* توافق با حزب اللهتصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس رئیس جمهور تازه لبنان کیست؟

میشل عون در ۶ فوریه ۲۰۰۶ یادداشت تفاهمی را با حزب الله لبنان در کلیسای مار مخایل امضا کرد.

* کنفرانس دوحه و تشکیل دولت وحدت ملی

عون در کنفرانس دوحه شرکت کرد. این کنفرانس در ۲۱ مه ۲۰۰۸ تشکیل و به امضای توافقنامه ای برای تشکیل دولت وحدت ملی با وجود همه اقشار گوناگون لبنانی منجر شد.

* روابط نزدیک عون با دولت کشور سوریه

بعد از خروج ارتش کشور سوریه از لبنان، وی روابط بسیار خوب و نزدیکی را با دولت کشور سوریه از سرگرفت و در ۳ ماه دسامبر ۲۰۰۸ با مسافرت به کشور سوریه با بشار اسد رئیس جمهور این کشور ملاقات کرد.

* حیات اختصاصی میشل عون

همسر میشل عون "نادیه عون" نام دارد. آنها سه دختر به نامهای میرای، کلودین و شانتال (همسر جبران باسیل) دارند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال