اگه اهل خواندن داستان کوتاه هستید مجموعه داستان «لب‌خوانی» تاثیر ابوذر قاسمیان را از دست ندهید.

این کتاب که شامل ۹ داستان کوتاه است مجموعه‌ای یکدست از تجربیاتی است که دریچه‌ای بدیع به جهان می‌گشاید. داستان «بازی در مدار بسته» داستان کارمند کارگاه اوراق کردن ماشین‌های اسقاطی است که هر روز جهان را از دوربین‌های مداربسته شرکت می‌بیند و با چشم مسلح رازهای نادیده‌ی محیط مجاورش را صید می‌کند.

داستان «مینی‌سیتی» داستان جنگ جوای است که یک شب یواشکی پستش را در پادگان به جنگ جوای دیگر می‌سپارد و روز بعد با فاجعه‌‌ای مواجه می‌شود که به دلیل سپردن نقشش به آن سرباز بوده. داستان «زمین‌لرزه» ماجرای یک گروهان است که برای کشف دلیل زمین‌لرزه‌های مجاور پادگان به تجسس می‌پردازند و سرنوشتی غمگین پیدا می‌کنند.

«نسخه‌پیچ» قصه‌ی مسئول داروخانه‌ی یک سربازخانه است که با مخلوط داروهای خلسه‌آور بین المللی جدید برای خودش می‌سازد. این داستان برنده ی سوم جایزه معتبر بهرام راستگوای نیز شده است. داستان «شنود» روایت نگهبان یکی از عمارت های تاریخی شیراز است که به دلیل ربوده شدن یک کتیبه در مسجد وکیل، ناگزیر شده شبانه‌روز به گفت‌وگوهای بازدیدکنندگان مسجد مخفیانه گوش کند و در نهایت گزارشی باورنکردنی می‌نویسد. «قبیله‌ قاب»، «کتاب زندگی» و «زخم» از دیگر داستان‌های این مجموعه‌اند که هرکدام داستانی شگفت در خود پنهان کرده‌اند. 

این مجموعه داستان شنیدنی که نوید شکوفایی نویسنده‌ای بااستعداد را به جامعه کتابخوان می‌دهد در سال ۹۵ از سوی انتشارات نظر انتشار داده شد در فاصله لغزش با استقبال زیاد مخاطبان به چاپ دوم رسید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس «لب خوانی» کلکسیونی برای تمام فصول