اروپایی ها با خواسته های سلطه طلبانه و غیرمنطقی آمریکا برای ایجاد انحصار در مدیریت مالی بین المللی مقابله کنند


اروپایی ها با خواسته های سلطه طلبانه و غیرمنطقی آمریکا برای ایجاد انحصار در مدیریت مالی بین المللی مقابله کنند

خبرگزاری فارس: اروپایی‌ها با خواسته‌های سلطه‌طلبانه و غیرمنطقی ایالات متحده برای ایجاد انحصار در مدیریت مالی بین‌المللی رویارویی کنند

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی گفت: کشورهای اروپایی در محیط پسابرجام با خواسته‌های سلطه‌طلبانه و غیرمنطقی ایالات متحده برای ایجاد انحصار در مدیریت مالی بین‌المللی به صورت اثرگذار رویارویی کنند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، دیمیتریس سیلوریس سرپرست مجلس قبرس که در رأس هیأتی پارلمانی به شهر تهران مسافرت کرده است عصر امروز (دوشنبه) با علی شمخانی نماینده ولی امر مسلمین جهان و دبیر شورای مناسب امنیت ملی ملاقات و مکالمه کرد.

شمخانی در این ملاقات با تاکید بر اراده دو کشور برای ارتقای روابط در زمینه های فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و علمی تصریح کرد: انتظار می رود کشورهای اروپایی در محیط پسابرجام با خواسته های سلطه طلبانه و غیرمنطقی ایالات متحده برای ایجاد انحصار در مدیریت مالی جهانی به صورت اثرگذار رویارویی کنند.

نماینده ولی امر مسلمین جهان با اشاره به رویکردها و دیدگاه های مشترک ایران و قبرس در زمینه مسائل سیاست خارجی و مجادله با تروریسم اضافه کرد: اراده جدی دو کشور مجادله واقعی با عوامل و بسترهای بوجود آیی تروریسم و رویارویی اثرگذار با گسترش آن است.

شمخانی گفت: حقیقت امروز کشور سوریه و کشور عراق به روشنی نمایان میکند چه کشورهایی از وجود و استمرار زندگی تروریسم منتفع هستند و با ارسال سلاح و پول به فریب خوردگان و مزدوران سعی در پایدارسازی ناامنی در ناحیه دارند.

وی با اظهار این که امروز تروریسم محدود به جغرافیا نیست، عنوان کرد: متاسفانه وجود تروریست ها و عملیات متعدد آنها در اروپا نیز بر محاسبات نادرست سیاستمداران این کشورها تاثیر قرار نداد و امنیت شهروندان خود را همچنان با حامی ای از معارضان تکفیری مسلح به خطر می اندازند.

دبیر شورای مناسب امنیت ملی با تأکید بر لزوم تداوم مددهای انسان محبت آمیز به مردمان کشور سوریه و کشور یمن که امروز در شرایط ‏سختی بسر میبرند، گفت: ایران آمادگی ‏دارد، با همکاری سازمان های جهانی همه مساعی خود را برای ارسال مددهای ‏انسان محبت آمیز به مردمان این کشورها بکار گیرد.

شمخانی با اظهار رفتارهای ضدانسانی برخی کشورهای به ظاهر مدافع حقوق بشر با پناهجویان یاد آوری کرد: ایران قدم های بزرگی برای کمک به آوارگان و پناهجویان در ناحیه برداشته و در ‏این ‏راستا آماده همکاری و جابجایی تجربیات خود به اروپا است.

دیمیتریس سیلوریس سرپرست مجلس قبرس نیز در این ملاقات با اشاره به جایگاه ممتاز و معمار ایران در ناحیه و نقش مؤثر ایران در مجادله با تروریسم ابراز امیدواری کرد که این مسافرت سبب ارتقای روابط ایران و قبرس شود.

وی توافق ایران و ۱+۵ در مذاکرات اتمی را دستاورد ‏بزرگی برای جامعه جهانی آگاهی داشت و اضافه کرد: در صورت اجرای تعهدات برجام از سوی طرفین محیط ضروری برای توسعه همکاری ها و بهره برداری از فرصت ها باز خواهد شد.

— نظر يادتان نرود —

نگارش : كامبيز د.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نصيب ماست بهشت ای خداشناس برو
««« »»»
که مستحق کرامت گناهکارانند

اروپایی ها با خواسته های سلطه طلبانه و غیرمنطقی آمریکا برای ایجاد انحصار در مدیریت مالی بین المللی مقابله کنند

TT / 113 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال