آثار سازنده دعا بررسی شد


آثار سازنده دعا بررسی شد

نشست تربیتی” تبیین و تحلیل مناجات خمس عشر” در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا (س) تنکابن برگزار گردید.

تصویر و عکس آثار معمار دعا چک شد

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مازندران، حسین سلمی استاد حوزه مازندران، در نشست تربیتی "تبیین و تحلیل مناجات خمس عشر"در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا (س) تنکابن اظهار کرد: زبان دعا از عناصر مشترک و مهم همه فرهنگ ها و انسانها می باشد که در فرهنگ شیعه نیز از جایگاه مخصوص برخوردار است.

وی اضافه کرد: دعا مفتاح الرحمه و مصباح الظلمه و یکی از اصلی ترین راه های همکلامی با معصومین (علیهم السلام) و سلاح انبیاء عظام می باشد.

این استاد حوزه در ادامه نقل کرد: یکی از این دعاهای نکته تاکید اهل بیت(علیهم السلام) مناجات خمس عشراست که دارای مضامین بسیار زیادی در خصوص تابئین، شاکین، راجین، شاکرین، ذاکرین و…می باشد که در مناجات شاکین، بنده شکایت نزد پروردگار به عنوان قاضی و صادر کننده حکم، از نفس خود برده و از او کمک و راه حل گاز میزد.

وی ادامه داد: دعای خمس عشر از امام زین العابدین (ع) به ما رسیده و آن قدر جایگاه این مناجات والا می باشد که آیت الله العظمی بهجت (ره) اظهار داشتند "هر کس احساس کند که قلبش کدر است بر خواندن مناجات خمس عشر مستمرت کند.

سلمی یادآوری کرد: این مناجات، به اظهار واقعیت گناه و آثار آن توجه کرده و ترفند اظهار به گونه ای است که راه یاس مسدود و مسیر امید و رجا گسترده شده است؛ همچنین فرازهای این مناجات هر کلامش دعای عمیقی است که می شود در قنوت نماز خواند .

پایان پیام۳۱۳/۴۸

—با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد—

تهیه از : پری خ.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ارباب حاجتيم و زبان سال نيست
««« »»»
در حضرت کريم تمنا چه حاجت است

آثار سازنده دعا بررسی شد

TT / 48 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال