طنز؛ انواع مختلف روش های تدریس


طنز

 در هر سیستم آموزشی ای، یک سری روش های تدریس وجود دارند که زیرپوستی هستند. در این مطلب، ما آن ها را پیدا کردیم و به سمع و نظر شما می رسانیم.

روش شمشیرزن یک دست

در این روش، مدیر و ناظم محترم مدرسه، روز اول مهر، از پشت بلندگو خوشامد می گفتند. بعد، زنگ تفریح اول مثل بروسلی- منتها به جای نانچیکو با خط کش- همه را لت و پار می کردند. نمی گذاشتند تبریک اول مهرشان از گلویمان پایین برود!

روش اضافه کاری

برخی از معلمین (گفتم برخی که همه ناراحت نشن!) سر کلاس، یا مشغول چک کردن تلگرام هستند، یا دو نفر را مانند برادران آب منگل زیر پر و بالشان ناز و نوازش می کنند، نیم ساعت را هم که حضور و غیاب می کنند و به صورت دانش آموزان خیره می شوند و در نهایت مجبور می شوند اضافه کاری کنند و برای شاگردان خود کلاس خصوصی در منزل برگزار کنند!

روش رونالدینیویی

برخی از معلمان دوست داشتند که در حین تدریس، با صدایی بلند، بگویند که زیر یک سری از جمله ها خط بکشیم یا پشت برخی چیزها ستاره بگذاریم. بعد، زمان امتحان حتی یک سوال هم نمی دادند که از این موارد کمک بگیریم، یعنی، مثل رونالدینیو این طرف را نگاه می کردند و از آن طرف سوال طرح می کردند.

روش قهری

جمله ای که به کرات هر ایرانی بارها سر کلاس های مدرسه آن را شنیده است این است: «مگه به ما چقدر حقوق می دن که با یک مشت بی شعور سر و کله بزنیم؟!» پس از ایراد این سخنان، معلم مذکور کلاس را به حالت قهر ترک می کرد. یا ناظم را صدا می زد و می گفت: «آقای شاپوری، توی این کلاس یا جای منه یا جای این ها.» که خب طبیعتا هر دو طرف دعوا اگر کلاس را ترک می کردند، آن طرف دیگر باید غاز می چراند!

روش اصل غافلگیری

سال دوم دبیرستان، ما یک معمل عربی داشتیم که حدود سی سال سابقه تدریس ریاضی در مقطع راهنمایی داشت و تحصیلاتش هم کاردانی جغرافیا و هواشناسی و شغل اصلی اش هم الکتریکی بود. واضح بود یا بیشتر توضیح دهم؟!

روش تسبیحی

خدا شاهد است که ما فیزیک اول دبیرستان را با روش تسبیحی پاس کردم. یعنی معلم مان با تسبیح قوانین نیوتن را به ما آموزش می داد. مثلا تسبیح را بالا گرفت، بعد یکی از دانه ها را به سمت پایین رها کرد و گفت: «این همون سیبه که خورد توی سر نیوتن، این دونه تسبیحم به خاطر جاذبه افتاد پایین!»

روش ضربه به استکبار

همین که یک معلم زبانی باشد که کلمه «comfortable» را «کام فور تِیبِل» تلفظ کند و آن را «بیا برای میزا» ترجمه کند، بزرگ ترین ضربه را به زبانی بیگانه و به کل آن کشور وارد کرده است.

روش از فرش تا عرش!

معلم ورزشی را تصور کنید که یک سال در زنگ ورزش توپی وسط حیاط می انداخت و چهل تا دانش آموز در فضایی سی متری فوتبال می کردند، برای امتحان آخر سال تست کوپر می گرفت، وجدانان زلاتان ابراهیموویچ سر تست کوپر رباط صلیبی پاره کرده است!

منبع : ماهنامه خط خطی

[ منبع این خبر سایت ایران مطلب می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال