استفاده از ایده ها و نظرات مخاطبان در طراحی برنامه های فرهنگی


استفاده از ایده ها و نظرات مخاطبان در طراحی برنامه های فرهنگی

خبرگزاری فارس: استفاده از ایده‌ها و نظرات مخاطبان در دیزاین برنامه‌های فرهنگی

دیزاین برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی باید با انتخاب کردن ایده و نظرات اقشار گوناگون مردمان انجام شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از ارومیه، امروزه نمی شود تکذیب کرد که آماج سنگین ترین حملات ضدفرهنگی دشمنان کشورمان و اسلام قرار گرفته ایم، به طوری که برنامه های تلویزیونی و رادیویی، رسانه های آنلاین، سایت های آنلاین با مدیریت برون مرزی برای اضمحلال اخلاق به میدان آمده اند، بنابراین باید از ایده های جوانان در این زمینه و خنثی کردن اقدامات خراب کار دشمنان بهره گرفت.

همچنین روحانیان، دانشگاهیان و فرهنگیان باید در این زمینه نقش بازی کنند، تا چه بسا آثار فعالیت های فرهنگی به منصه ظهور و بروز برسد؛ برخی نهادها به لحاظ تکالیف سازمانی و مسئولیت اجتماعی همچنین به واسطه دغدغه شخصی شان رسالت خطیر و بیشتری در زمینه فعالیت های فرهنگی بر عهده گرفته اند.

به هیچ عنوان نمی شود از این مباحث غفلت کرد، بنابراین خلال پرهیز از برنامه های کلیشه ای و تکراری باید در راستای اجرایی کردن نقشهای خلاقیتی و مخاطب پسند قدم هایی برداشت.

بنابراین خبرنگار ما در خبرگزاری فارس آذربایجان غربی با محور گذاشتن این مقوله، توجه به لزوم اجرایی کردن برنامه های پرمخاطب و مؤثر فرهنگی گزارشی را آماده کرده و به رشته تحریر در آورده که امید است نکته استقبال خوانندگان این رسانه قرار گیرد چه بسا فتح بابی در این زمینه باشد.

*استفاده از ایده های نسل تازه برای برنامه های فرهنگی

مسئول دبیرخانه نظارت بر مؤسسه های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی بر لزوم استفاده از ایده های نسل تازه برای اجرایی کردن برنامه های گوناگون تاکید کرد و ادامه داد: استفاده از مشورت و مشورت با نسل تازه در راستای تنظیم برنامه های خلاقیتی نباید نکته غفلت قرار گیرد.

حجت الاسلام اباذر بیگی خاطر نشان کرد: نظرخواهی از مخاطبان منجر به این می شود که اشتیاق اشخاص برای شرکت در برنامه بیشتر شود همچنین استقبال آنها در استمرار برنامه ها مضاعف شده و به طور گیراای رضایت خاطر از نوع، کیفیت و کمیت برنامه ازدیاد یابد.

وی با بیان این که نظرخواهی از شرکت کننده ها منجر به این می شود که روحیه تعهد، مسئولیت پذیری و اعتماد به نفس بین جوانان ازدیاد یابد، بیان داشت: همچنین احتیاج های متنوع جوانان باید نکته توجه قرار گیرد و از اجرای برنامه های کلیشه ای و تکراری خودداری شود.

مسئول دبیرخانه نظارت بر مؤسسه های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی توجه به نیازها، سلایق و درخواست مخاطبان را نکته تاکید قرار داد به این علت که در این صورت به طور قطع موفقیت در برنامه ریزی ها را شاهد خواهند بود، خاطر نشان کرد: توفیق در اقدامات به این ترتیب به اندازه قابل توجهی بالا می رود.

*فراخوان از جوانان برای شرکت در جلسه های هم فکر کنی

کریمه قدوسی زاد فعال فرهنگی بر لزوم فراخوان از جوانان ارزشی و نیروهای متدین برای شرکت در جلسه های هم فکر کنی و جلسات بر آن شوی تاکید کرد و بیان داشت: در این صورت تا اندازه زیادی می توان مطابق با سلیقه، نیاز و خواسته نسل تازه رو به جلو گام برداشت.

وی با بیان این که این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست که جوانان به برنامه های متنوع علاقه مند هستند همچنین نسل تازه نوگرا و گاه ساختارشکن هستند، افزود: بنابراین از برنامه های خشک، بی روح، تکراری و کلیشه ای استقبال نمی کنند.

این فعال فرهنگی با خطاب گذاشتن مدیران و فعالان فرهنگی بر لزوم توجه داشتن به شور و شادمانی، گوناگونی دوست داری و نوگرایی جوانان و نوجوانان تاکید کرد و بیان داشت: توجه به این خصوصیتهای انسانی و تدارک برنامه های عالی از خستگی و دلزدگی آنها تا اندازه زیادی می کاهد.

قدوسی زاد با بیان این که جوان به واسطه وجود در این سری برنامه های مفرح و شادمانی آور به طور قطع در سایر عرصه ها خوب تر قادر هست به فعالیت و ایفای نقش توجه بکند، خاطر نشان کرد: در صورت پاسخ گویی به احتیاج های روحی نسل جوان به آنها یاری رسانده ایم خوب تر تحصیل بکنند و خوب تر در مسئولیت سازمانی خود تلاش کنند.

کلام پایان …

بنابراین دشمن به صورت تمام قد برای نابودی فرهنگ و ارزش های مطرح در کشورمان در مرحله بالاتر بین مسلمین قد برافراشته اند، به طوری که این سری تحدید ها و توطئه ها را به هیچ عنوان نمی شود نادیده گرفت و باید به معنای قرار می داری لغت به صورت جدی در راستای خنثی کردن آثار شوم این فعالیت ها قدم بلندی برداشت.

موضوع نبرد نرم، تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی امروزه بحثهایی نیستند که تا به حال کسی آن را نشنیده و در این زمینه حتی برای چندین دقیقه حرف نزده باشد ولی آنچه در این میان بیش از قبل حائز اهمیت است، به انجام رساندن یک سری اقدامات و دریافت خروجی نکته انتظار از آنها است.

به این علت که صرف ابراز تاسف از وجود معضلات فرهنگی و نگرانی های تربیتی به هیچ عنوان معضلی را در جامعه اسلامی از بین نخواهد برد؛ در این زمینه و برای انجام اقداماتی از این دست یک سری نهادها و ارگان های متولی، رسانه های جمعی اعم از مطبوعات، سایت های خبری و تفسیری همچنین خبرگزاری ها فعال هستند.

**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد**

گردآوری توسط: بهرام ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو گل گر خرده‌ای داری خدا را صرف عشرت کن
««« »»»
که قارون را غلط‌ها داد سودای زراندوزی

استفاده از ایده ها و نظرات مخاطبان در طراحی برنامه های فرهنگی

TT / 172 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال