عدم استقبال دامداران از انجام واکسیناسیون تب برفکی


عدم استقبال دامداران از انجام واکسیناسیون تب برفکی

خبرگزاری فارس: نبود استقبال دامداران از انجام واکسیناسیون تب برفکی

مدیرکل دامپزشکی فارس از نبود استقبال دامداران این استان نسبت به انجام واکسیناسیون دام‌ها علیه مریضی تب برفکی بیان دغدغه کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان فارس، یعقوب مهندس بیان داشت: واکسیناسیون علیه مریضی واگیردار تب برفکی در دام سنگین (گاو و گوساله) همزمان با سر تا سر کشور از هفتم مهرماه در استان فارس آغازشده که استقبال قابل توجهی از طرف دامداران انجام نشده است.

وی اضافه کرد: برای نیل به نتیجه موردعلاقه ضروری است اکثریت جمعیت دامی به مخصوص در مناطق پرتراکم دامی این استان زیر پوشش واکسیناسیون قرار گیرد، که درعین حال خبر دهی های انجام شده شاهد کم توجهی بعضی از دامداران به این امر اهمیتی می داریم به گونه ای که تا امروز تنها نزدیک به ۵۰ درصد از جمعیت مورد انتظار زیر پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند.

این مسؤول تأکید کرد: نبود همکاری دامداران و حساس ماندن نیمی از جمعیت دامی احتمال شیوع این مریضی در ماه های آتی را دوچندان خواهد کرد.

مهندس تصریح کرد: به منظور پیش گیری از وارد آمدن خسارت اقتصادی به دامداران از مسؤولان امر ازجمله انجمن تعاونی دامداران و شورای شهر و روستا خواست داریم دامداران را در این امر ترغیب و تشویق کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان فارس در انتها نقل کرد: در سال های گذشته بهای واکسن و مخارج واکسیناسیون از مکان اعتبارات دولتی توجه کرد می شده است اما در امسال تنها مخارج واکسیناسیون از اعتبارات دولتی توجه کرد می شود و بهای واکسن به عهده دامداران خواهد بود.

*******************

متن از : فرزانه ش.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هوای مسکن ملوف و عهد يار قديم
««« »»»
ز ره روان سفرکرده عذرخواهت بس

عدم استقبال دامداران از انجام واکسیناسیون تب برفکی

TT / 53 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال