بانک مرکزی با کنترل تورم و ثبات ارز برای سرمایه گذاری خارجی بسترسازی می کند


بانک مرکزی با کنترل تورم و ثبات ارز برای سرمایه گذاری خارجی بسترسازی می کند

خبرگزاری فارس: بانک مرکزی با مهار تورم و ثبات ارز برای سرمایه‌گذاری خارجی بسترسازی می‌کند

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان این که اولویت بانک مرکزی ایجاد ثابت در اقتصاد کلان است، نقل کرد: از منطقه بانک مرکزی با مهار قیمت تورم و ثبات قیمت ارز زمینه عالی برای سرمایه‌گذاری خارجی در کشورمان فراهم می‌شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، پیمان قربانی امروز در همایش فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش بیان داشت: آنچه برای بانک مرکزی در حوزه بسترسازی برای جذب سرمایه گذاری خارجی اهمیت دارد، ایجاد ثبات و آسایش در اقتصاد است و به همین منظور مهار قیمت تورم و ارز را در دستور کار خود گذاشت.

وی اضافه کرد: قیمت تورم که در اوایل دولت به ۴۵ درصد رسیده بود در ماه گذشته به ۸.۷ درصد کاهش کشف کرد و دامنه نوسان در بازار ارز هم به شدت کاهش کشف کرد. تورم تولیدکننده در سطح ۳.۵ درصد قرار دارد که در مجموع دستاورد چشم گیری برای بانک مرکزی بوده است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان این که برای داشتن بازار باثبات ارز باید تورم تک رقمی و مهار شود، نقل کرد: اگه قیمت تورم ازدیاد کشف کند، نمی شود انتظار داشت که پول ملی تقویت و بازار ارز مدیریت شود. بنابراین هدف گذاری بانک مرکزی ایجاد بازار باثبات ارز و مهار قیمت تورم است.

قربانی با تأکید براینکه مهار تورم به همراه مدد به رشد اقتصادی هم خواهد بود، تصریح کرد: رشد اقتصادی سال ۹۳ به مثبت ۳ درصد رسید، اما با توجه به کاهش بهای نفت در سال ۹۴ این رشد کاهش کشف کرد ولی بانک مرکزی قادر بود بازار ارز را مهار کند.

وی با اشاره به رشد ۵.۴ درصدی اقتصادی در بهار ۹۵ اضافه کرد: البته این رشد عمدتاً در بخش های نفت پژوهشگر شده و برنامه دولت برای ۶ ماه دوم سال و سال آینده ایجاد تحرک و رشد در سایر بخش ها است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به محیط ایجاد شده در امسال و گشایش روابط بانکی جهانی بیان داشت: تا به حال ۶۱۴ رابطه کارگزاری برقرار شده، اما همچنان برای رابطه با بانک های بزرگ دغدغه وجود دارد. در این مدت دسترسی به منابع ارزش داری و گشایش ال سی تسهیل شده است.

قربانی نقل کرد: اقتصاد کشورمان بهشت سرمایه گذاری در منطقه است و فرصت ها و زمینه های انبوه ای برای سرمایه گذاری در کشورمان وجود دارد، به این علت که میزان بدهی خارجی کشورمان رقم بسیار پایینی است و ظرفیت زیادی برای بهره گیری از سرمایه گذاری خارجی وجود دارد.

*******************

متن از : پژمان ص.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مست بگذشتی و از خلوتيان ملکوت
««« »»»
به تماشای تو آشوب قيامت برخاست

بانک مرکزی با کنترل تورم و ثبات ارز برای سرمایه گذاری خارجی بسترسازی می کند

TT / 98 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال