خصوصی سازی موجب بیکاری نشده است


خصوصی سازی موجب بیکاری نشده است

سرپرست سازمان خصوصی‌سازی با نقد از اینکه خصوصی‌سازی باعث بیکاری در واحدهای واگذاری شده، نشده است، گفت: دولت باید وظیفه یارانه و آزادسازی قیمت‌ها را روشن کند که در این ارتباط حتماً با مقاومت‌هایی روبرو خواهد شد.

تصویر و عکس   اختصاصی سازی باعث بیکاری نشده است

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، میرعلی اشرف عبدالله پورحسینی در مهمانی راه اندازی سومین نمایشگاه قرض، بانک، بیمه و اختصاصی سازی، با اعلام اینکه پیوسته اختصاصی سازی در هر کشوری با درگیریهایی روبرو بوده است، اظهار داشت: اصولاً می گویند هیچ چاقویی دسته خود را نمی برد اما در اختصاصی سازی دولت باید بخشی از اختیارات خود را به بخش اختصاصی واگذار کند که این بحث در گام اول امری محال و نا امکان می دارد. ولی خوشبختانه ما قادر بوده ایم در این مسیر گام برداشته و اقدامات عالی ای را به انجام رسانیم.

وی با اظهار اینکه لازمه موفقیت در امر اختصاصی سازی قوانین پاک کنی، تقویت بخش اختصاصی و رانندگی کردن بخش دولتی به عقب است، افزود: همه این نکات امری سخت و سخت است. سازمان اختصاصی سازی در ۱۵ سال عمر خود کارهای زیادی را به انجام رسانده اما باید نقل بکنیم در ادامه راه باید کارهای زیادتری به انجام رساند.

سرپرست سازمان اختصاصی سازی افزود: حدود ده سال از اعلام سیاست های کلی اصل ۴۴ می گذرد و قادر بوده ایم در امر اختصاصی سازی به جایگاه عالی ای دست یابیم. به نحوی که بخش اصلی تولید برق توسط بخش اختصاصی تولید می شود. در حوزه پتروسیمی نیز وجود بخش اختصاصی بسیار پر رنگ است. البته در سایر حوزه ها شبیه به وزارت جهاد، راه و شهرسازی، وجود بخش اختصاصی بهبود موردعلاقه ای داشته است. ولی باید نقل بکنیم از این میزان بهبود راضی نیستیم زیرا باقی مانده مسیر را نظر می کنیم و برای رسیدن به اهداف کلی خود باید تلاش بیشتری را به انجام رسانیم.

پورحسینی با اعلام اینکه در مسیر اختصاصی سازی موانع ریشه دار به مرور خود را خوب تر نمایان میکنند تصریح کرد: برای رفع این موانع باید همکاری ضروری میان دستگاهها صورت گیرد. دولت باید وظیفه یارانه ها و آزادسازی نرخها را به انجام رساند. در این حوزه مطمئناً با معضلات و مستحکمت های جدیی روبرو خواهد شد، که در این ارتباط باید اقدامات ضروری صورت گیرد.

وی در ادامه با نقد از اینکه نقل میشود در سازمان ها و یا بخش هایی که واگذاری صورت گرفته بی کاری بیشتر شده است، گفت: من به صورت هویدا و شفاف اعلام می کنم براساس وارسیها و آمارها از روند واگذاری ها تا انتها ۹۴ رشد ۳۰ درصدی در واحدهای واگذاری شده به وجود آمده است. من این ادعا که اختصاصی سازی باعث ازدیاد بیکاری در واحدهای واگذار شده را توضیحات نادقیق و نادرست آگاهی میدارم.

لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد

گردآورنده: شاهرخ ت.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حسن تو هميشه در فزون باد
««« »»»
رويت همه ساله لاله گون باد

خصوصی سازی موجب بیکاری نشده است

TT / 127 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال