بورس و بانک برای سرمایه گذاری بدون انتقال ارز تفاهم کردند


بورس و بانک برای سرمایه گذاری بدون انتقال ارز تفاهم کردند

سرپرست سازمان بورس و اوراق پر بها از تفاهم با بانک ها برای سرمایه گذاری ها بدون جابجایی ارزش دار گزارش کرد و نقل کرد: اگه خواستار سرمایه گذاری خارجی در کشور هستیم، باید بسترهای ضروری را فراهم کنیم.

تصویر و عکس   بورس و بانک برای سرمایه گذاری بدون جابجایی ارزش دار تفاهم کردند

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاپور محمدی در گردهمایی آغازین سومین نمایشگاه جهانی بورس، بانک و بیمه با اشاره به این که توسعه بازار بدهی دولتی اقدام مناسب بوده و در تلاشیم بخش اختصاصی نیزدر این بخش فعالتر باشد ، اظهارداشت: با وارد شدن اوراق خزانه به بازار فرصت عالی ای برای سرمایه گذاران خارجی به وجود آمده است به نحوی که اوراق مرابحه و سلف موازی گندم از اوراقی بود که سال جاری انتشار داده شد.

وی با اظهار این که نقش بازار بدهی به عنوان بازار اهرمی باحجم ٣٥ هزار میلیارد تومانی از اهمیت خاصی برخوردار است ، اضافه کرد: البته نسبت به بازار سهام حجم بازار بالا نیست اما مقدمه و آغاز خوبی است و امیدواریم در آینده با نقش بخش اختصاصی بتوانیم این بازار را گسترش دهیم.

محمدی با اظهار این که پشتیبانی از حقوق سهامداران و سرمایه گذاران در دستور کار است، تصریح کرد: سامانه وقت سنجی فعالیت ها و صدور اجازه ها افتتاح شده است البته در بازار سرمایه سرعت صدور اجازه ها باید تسریع شود.

وی با تأکید بر این که اگه خواستار وجود سرمایه گذاران خارجی در کشور هستیم باید ظرفیت های موجود را برای آنها تشریح کنیم، نقل کرد: بازده قرار می داری با توجه به کاهش قیمت تورم مناسب است اما باید میزان بازده را بالا برد و در عین حال پیشگویی صادرات نفت وجود دارد و بازده قرار می داری سرمایه گذار خارجی از اهمیت زیادی برخوردار است.

محمدی بر داشتن بسترهای خبر دهی قوی تاکید و اظهار کرد: مصوبه ای را سازمان بورس تصویل کرده که بر اساس آن سرمایه گذاری های بزرگ قادر هست در شرکت سپرده گذاری مرکزی صورت گیرد.

وی مزایای وارد شدن سرمایه گذاری خارجی را افزایش شفافیت و شفاف سازی صورت های مالی اعلام کرد و نقل کرد: زمانی سرمایه گذاران خارجی در اقتصاد کشور سهیم می شوند قادر هست امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری را زیاد کند.

رییس سازمان بورس و اوراق پر بها در ادامه از تفاهم با بانک ها برای سرمایه گذاری ها بدون جابجایی ارزش دار گزارش کرد و نقل کرد: برهمین اساس حسابی افتتاح می شود که حساب واسط است.

*******************

مسئول متن : پاكناز ف.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلا هميشه مزن لاف زلف دلبندان
««« »»»
چو تيره رای شوی کی گشايدت کاری

بورس و بانک برای سرمایه گذاری بدون انتقال ارز تفاهم کردند

TT / 119 — TP / 32%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال