کری: تحریم های غیرهسته ای ایران همچنان باقی هستند


کری: تحریم های غیرهسته ای ایران همچنان باقی هستند

وزیر امور خارجه ایالات متحده طی سخنانی در کانون چتم هاوس نقل کرد که همه تحریم‌های مرتبط با مسائل هسته‌ای کشورمان برداشته شده اما تحریم‌های مرتبط با مسائل دیگر باقی هستند.

تصویر و عکس   کری: تحریم های غیرهسته ای کشورمان همچنان باقی هستند

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، "جان کری" وزیر امور خارجه ایالات متحده با وجود در اندیشکده "چتم هاوس" برای گرفتن جایزه صلح این کانون به سخنرانی درباره توافق اتمی با کشورمان توجه کرد.

وی که این جایزه را به صورت مشترک با "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه کشورمان برنده شده بود، در سخنان خود نقل کرد: سبب تاسف است که وی (ظریف) قادر نیست اینجا برای گرفتن این جایزه باشد، ما تلاش کردیم که وقت بندی را به گونه ای به انجام رسانیم که وی توانسته باشد که در اینجا وجود کشف کند وی مصمم و وطن پرست است.

وزیر امور خارجه ایالات متحده در ادامه سخنانش از قدرتمندی فنی "علی اکبر صالحی" سرپرست سازمان انرژی اتمی کشورمان و "ارنست مونیز" وزیر انرژی ایالات متحده در مسیر مذاکرات تقدیر کرد.

کری در ادامه سخنانش نقل کرد: هر روز دیپلماسی این کره را امن تر می کند. متاسفانه روند صلح خاورمیانه مسیر مخالفی را میگذراند اگه گروه ها بخواهند صلح ممکن است.

وزیر امور خارجه ایالات متحده در ادامه سخنانش بار دیگر تلاش کرد که کشورها را به تعامل تجاری با کشورمان ترغیب کند و نقل کرد که ایالات متحده تمایل دارد که تراکنش های مالی بیشتری با کشورمان انجام بشود.

وی همچنین با اشاره به پشتیبانی کشورمان از انصارالله کشور یمن و حزب الله لبنان نقل کرد که همه تحریم های مرتبط با مسائل اتمی کشورمان برداشته شده اما تحریم های مرتبط با مسائل دیگر باقی هستند.

جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده نقل کرد: توافقنامه اتمی کشورمان جهان را از بروز نبرد بین المللی سوم راند.‬

با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد

گردآورنده: سهراب ه.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سخن درست بگويم نمی‌توانم ديد
««« »»»
که می خورند حريفان و من نظاره کنم

کری: تحریم های غیرهسته ای ایران همچنان باقی هستند

TT / 85 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال