افت حدود ۵۸ درصدی جمعیت حیوانات درنده در ۴۲ سال اخیر


کاهش حدود ۵۸ درصدی جمعیت جانوران وحشی در ۴۲ سال اخیر

نشریه لوموند کشور فرانسه به نقل از صندوق جهانی حیات وحش (WWF) گزارش داد: نزدیک به ۵۸ درصد جمعیت موجودات وحشی در ۴۲ سال اخیر (سال های ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۲) کاهش کشف کرده است.

تصویر و عکس کاهش حدود 58 درصدی جمعیت موجودات وحشی در 42 سال اخیر

بر اساس این گزارش، در مجموع حدود ۵۸ درصد جمعیت پستانداران، ماهی ها، پرندگان، دوزیستان و خزندگان جهان در سال های یاد شده کاهش کشف کرده و چنانچه اقدامی انجام نشود، این روند ادامه کشف میکند.
مارکو لامبرتینی (Marco Lambertini) مدیرکل صندوق جهانی حیات وحش اخطار داد که این کاهش فزاینده بسیار نگران کننده است و چنانچه کاری برای توقف این روند انجام نشود تا سال ۲۰۲۰ به طور متوسط ۶۷ درصد جمعیت حیات وحش کاهش کشف میکند.
پاسکال کانفن (Pascal Canfin) مدیرکل صندوق جهانی حیات وحش در کشور فرانسه نیز با اظهار این که شاهد یک سیر قهقرایی در سیاره زمین هستیم، اضافه کرد: وقتی که زندگی نابود میشود، سرمایه های نرمال از بین میرود و چنانچه ما این سرمایه های نرمال را از میان بریم، قدرتمندی انسان برای زندگی کردن بر روی کره زمین در دراز مدت نابود میشود.
بر اساس این گزارش، جمعیت جانواران آب شیرین به طور متوسط در سال های ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۲ نزدیک به ۸۱ درصد کاهش کشف کرده که عامل آن بهره برداری زیاد و گاه ناخواسته و تصادفی و خرابی زیستگاه این موجودات است.
جمعیت گونه های ساکن زمین نیز در سال های یاد شده به دلیل دلایلی همچون صید غیر قانونی، ۳۸ درصد کاهش کشف کرده است.
این گزارش با اعلام این که جمعیت جانواران دریایی نیز ۳۶ درصد کاهش کشف کرده، از کاهش یک سوم جمعیت گونه کوسه ها و سفره ماهی ها به دلیل صید بیش از اندازه گزارش کرد.
خرابی زیستگاه های جانداری به دلایلی همچون کشاورزی، توسعه معادن و سامانه های حمل و نقل، صید و ماهیگیری بیش از اندازه و غیر مجاز، ناپاکی، ازدیاد گونه های مهاجم و مریضیهایی که ناشی از توسعه صنایع و شهرنشینی، از دیگر عوامل کاهش جمعیت موجودات وحشی اعلام می شود.
شبد**اروپام**۲۰۹۰**۱۵۰۴**مترجم: سعید زارع کندجانی**منتشر کننده: علی پاینده


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات