آنچه باید در رابطه با کارت های گرافیک ۴K بدانید (۵ عکس)


آنچه باید در مورد کارت های گرافیک ۴K بدانید

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس آنچه باید در رابطه با کارت های گرافیک ۴K آگاهی بدارید

در این مطلب قصد داریم به معرفی کارت های گرافیک ۴K قدرتمند و رده بالا و همچنین کارت های گرافیک میان رده با گران عالیتر، توجه بکنیم. در خلال در ادامه به اظهار مواردی توجه خواهیم کرد که باید در هنگام خرید این کارت های گرافیک به آن ها دقت دارید.

کلیک – در سال های اخیر دسترسی به محتوای ۴K به لطف سرویس های پیشنهاد کننده ویدیو شبیه به نتفلیکس، آمازون پرایم و حتی یوتیوب، بسیار راحت شده است. مدتی است که بازی های ۴K نیز در جوار فیلم های ۴K عرضه شده اند تا هیجان و لذت بازی ها را دو چندان کنند؛ اما همانطور که همه ما آگاهی میداریم برای صفا کردن از بازی های ۴K ابتدا باید به فکر خرید یک کارت گارفیک شگفت انگیز قوی باشیم.

 در این مطلب قصد داریم شما را با کارت های گرافیکی که برای اجرای بازی های ۴K دیزاین شده اند، آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس آنچه باید در رابطه با کارت های گرافیک ۴K آگاهی بدارید

Nvidia GeForce GTX 1080

کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ قادر به اجرای بازی های ۴K نیستند و در حال حاضر تنها کنسولی که قادر به اجرای بازی های ۴K است، کنسول تلویزیونی ۴K اندرویدی Nvidia Shield با قیمت ۱۹۹٫۹۹ دلار است. این کنسول می تواند بازی های اندروید را با وضوح ۴K اجرا کند و توانایی اجرای بازی از کامپیوترهای ویژه بازی را نیز دارد. در صورتی از اتصال فضای مجازی پر سرعت بهره میگیرید، قادر هستید بازی های آنلاین را نیز در این کنسول اجرا کنید.

در صورتی که می خواهید بازی های ۴K را در کامپیوتر خود آزمایید و می خواهید تمام جزییات و جلوه های گرافیکی بازی را مرغوب بالایی بینید، نیازمند یک کامپیوتر دسکتاپ قوی با کارت گرافیک شگفت انگیز قدرتمند هستید. در صورتی که به تازگی یک نمایشگر یا تلویزیون ۴K تهیه کرده اید، برای مشاهده حداکثر کیفیت در آن ها و اجرای بازی های ۴K با گرافیک شگفت انگیز قوی و جزییات کامل، خرید یک کارت گرافیک قوی یکی از ملزومات است.

در حال حاضر کارت گرافیک های شگفت انگیز تواناای شبیه به GeForce GTX 1080، GeForce GTX ۹۸۰ Ti انویدیا و Radeon R9 Fury X شرکت AMD برای اجرای بازی های ۴K با تنظیمات گرافیکی قوی و شمار فریم بالا در هر ثانیه، عرضه شده است. این کارت های گرافیک تازه از قدرت بالایی برخوردار هستند و قیمت آن ها در حدود ۶۵۰ دلار است؛ اما قیمت کارت گرافیک GeForce GTX 1080 در حال کاهش است.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس آنچه باید در رابطه با کارت های گرافیک ۴K آگاهی بدارید

AMD Radeon R9 Fury X

اگر تمایل دارید بازی های ۴K را به مکان ۳۰ فریم در ثانیه با شمار فریم بالاتری (نزدیک به ۶۰ فریم در ثانیه) اجرا کنید، نیازمند خرید ۲ و یا حتی ۳ عدد از این کارت های گرافیک توسعه یافته و قدرتمند هستید. راه چاره دیگر اجرای این بازی ها با شمار فریم بالا، خرید کارت گرافیک هایی با توجه کننده دو گانه همانند کارت گرافیک Radeon R9 295X2 شرکت AMD با قیمت ۱۰۰۰ دلار است که دربردارنده دو تراشه قدرتمند بر روی یک برد است.

البته مشکلاتی در رابطه با بهره گیری از کارت های گرافیک دارای دو توجه کننده یا بهره گیری از چند کارت گرافیک در جوار همدیگر، وجود دارد. برخی از بازی های ۴K در ابتدای عرضه خود برای اجرا شدن به وسیله کارت گرافیک های متشکل از دو توجه کننده و یا اجرا شدن به وسیله چند کارت گرافیک در جوار هم، بهینه سازی نشده اند. برخی دیگر از بازی ها هم اصلا از توانایی اجرا شدن به وسیله چند کارت گرافیک برخوردار نیستند؛ بنابراین اگر پسندید بازی های ۴K را بلافاصله بعد از پخش آن ها، نصب و اجرا کنید، بهره گیری از چند کارت گرافیک یا کارت های گرافیک دارای توجه کننده چندگانه، راه چاره عالی ای برای شما نیست. امکان می دارد در صورت بهره گیری از چند کارت گرافیک یا کارت های گرافیک با توجه کننده های چندگانه، با مشکل پردازش فریم ها مواجه شوید. شایان توجه است در صورتی که فریم ها در مدت زمان عالی ای پردازش نشوند، بازی سریعی کمتر از حد متداول و به کندی اجرا می شود؛ بنابراین پیشنهاد میدهیم برای مواجه نشدن با معضلات این چنینی بهتر است تنها از یک کارت گرافیک که خوب ترین کارت گرافیک موجود در بازار است، بهره گیرید.

معرفی کارت های گرافیک میان رده با نرخهای مناسب

اگر توان خرید کارت های گرافیک رده بالا با گران در حدود ۶۵۰ دلار را ندارید (ورژن “Founders Edition” کارت گرافیک GeForce GTX 1080 انویدیا در حال حاضر یکی از خوب ترین کارت های گرافیک موجود در بازار است)، قادر هستید از کارت های گرافیک میان رده با نرخهای کمتر، نیز برای اجرای بازی های ۴K با تنظیمات گرافیکی پایین تر بهره گیرید.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس آنچه باید در رابطه با کارت های گرافیک ۴K آگاهی بدارید

این دسته از کارت های گرافیک نیز به سادگی می توانند بازی های ۴K را اجرا کنند و تنها فرق آن ها با کارت های پربهاتر، اکران جزییات کمتر در بازی ها نسبت به آن ها است. کارت گرافیک GeForce GTX 980 انویدیا و کارت گرافیک Radeon R9 390X شرکت AMD با قیمت ۲۹۹٫۹۹ یورو جزء کارت های گرافیک نسبتا کم هزینه قیمت به حساب مییایند. شایان توجه است که این کارت های گرافیک قادر نیستند بسیاری از بازی ها را با بالاترین تنظیمات گرافیکی ممکن اجرا کنند.

با معرفی و پرده برداری از کارت گرافیک GeForce GTX 1080، قیمت دو کارت گرافیک گفته شده در حال کاهش است. کارت گرافیک GeForce GTX 1070 که مدت زیادی از پرده برداری آن نمی گذرد، در حال حاضر با قیمت ۳۷۹ دلار در حال عرضه است. البته شمار کمی از این کارت گرافیک در بازار وجود می دارد (ورژن “Nvidia’s Founders Edition” با قیمت ۴۴۹ دلار در حال عرضه است) و عملکرد آن با کارت گرافیک GeForce GTX 980 انویدیا قابل مسابقه است (عرضه این کارت گرافیک ایجاب کرده است شمار کارت های گرافیک باقی مانده از GTX 980 و دیگر کارت های گرافیک هم رده آن با تخفیف عرضه شوند). عملکرد GeForce GTX 1070 بسته به تنظیمات بازی ها گاهی اوقات حتی بهتر از GTX 980 است.

می توان گفت GeForce GTX 1070 در رده گران خود برنده میدان مسابقه است و در صورتی که قیمت آن کاهش یابد، جزء واپسین کارت های گرافیکی خواهد بود که با قیمت مناسب عرضه می شوند. با عرضه شدن بازی های تازه ۴K در سال ۲۰۱۶ میلادی و بعد از آن، باید برای اکران جزییات کامل این بازی ها و اجرای روان آن ها با شمار فریم های بالاتر (بیشتر از ۳۰ فریم در ثانیه)، به فکر خرید یک کارت گرافیک تواناتر باشید. شما باید از بین دو گزینه قیمت مناسب و اجرای بازی های ۴K با بالاترین کیفیت و شمار فریم ممکن، یکی را برگزید.

مواردی که باید در هنگام یک کارت گرافیک ۴K آگاهی بدارید

در هنگام خرید یک کارت گرافیک ۴K، علاوه بر عملکرد کلی آن باید به نکات دیگری نیز دقت دارید که در ادامه به اظهار برخی از آن ها توجه خواهیم کرد.

هماهنگی کامل کارت گرافیک با نمایشگر و سازگاری با آن

نخستین موردی که باید در هنگام خرید یک کارت گرافیک، به آن دقت دارید، نوع نمایشگر ۴K شماست. اگر نمایشگر ۴K شما مجهز به پورت DisplayPort است (که از پهنا باند لازم برای اجرای محتوای ۴K با نرخ رفرش ۶۰ هرتز و شمار فریمی بیش از ۶۰ فریم در ثانیه برخوردار است)، تمام کارت های گرافیک شناسانده شده می توانند گزینه خوبی برای خرید باشند؛ اما اگر به فکر بهره گیری از یک تلویزیون ۴K با صفحه اکران بزرگتر (و البته قیمت کمتر) هستید، امکان می دارد بهره گیری از کارت های گرافیک Radeon شرکت AMD برای شما مناسب نباشد؛ زیرا تلویزیون های ۴K فاقد پورت DisplayPort هستند و برای اتصال لوازم به آن ها باید از پورت HDMI بهره گیرید. بسیاری از تلویزیون های ۴K دارای پورت HDMI ورژن ۲٫۰ هستند. این پورت نیز از توانایی اجرای محتوای ۴K با نرخ رفرش ۶۰ هرتز برخوردار است. در حال حاضر کارت های گرافیک میان رده و بالا رده انویدیای موجود در بازار، مجهز به پورت HDMI 2.0 هستند؛ اما در رابطه با کارت های گرافیک AMD این چنین نیست و تنها کارت گرافیگ Radeon RX 480 این شرکت که به تازگی عرضه شده است، دارای این پورت است و کارت های گرافیک Radeon R9 سری ۳۰۰ و Radeon R9 Fury فاقد پورت HDMI 2.0 هستند.

بنابراین در صورتی که کامپیوتر شما دارای یک کارت گرافیک نسبتا کهنه باشد و آن را به تلویزیون ۴K خود متصل کنید، بازی ها حداکثر با ۳۰ فریم در ثانیه و وضوح ۱۰۸۰ اجرا می شوند. این بحث قطعا سبب آزردگی طرفداران بازی های ۴K می شود. قطعا بازی های ۴K (عناوینی مانند League of Legends و DOTA 2) برای این که در آینده از میدان مسابقه کنار زده نشوند، به گونه ای دیزاین و ساخته می شوند که با شمار فریم بالاتری در هر ثانیه اجرا شوند. حتی اگر با اجرای بازی ها با نرخ رفرش ۳۰ هرتز معضلی نداشته باشید، امکان می دارد وقتی که در حال بازی با تلویزیون های ۴K با نرخ رفرش ۳۰ هرتز هستید، گاهی اوقات با مشکلاتی همچون حرکت کند تصاویر و یا حرکت کند نشانگر موس مواجه شوید.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس آنچه باید در رابطه با کارت های گرافیک ۴K آگاهی بدارید

حافظه کلیپی کارت گرافیک

نکته دیگری که باید در هنگام خرید یک کارت گرافیک ۴K به آن دقت دارید، حافظه کلیپی آن است. معمولا برای اجرای بازی هایی با رزولوشن ۱۰۸۰ یا کمتر، ۲ گیگابایت حافظه کافی است. کارت های گرافیک برای اجرای بازی های ۴K باید اطلاعات زیادی را در مدت بسیار لغزش پردازش کنند. برای اجرای بازی های ۴K به صورت کاملا روان و با گرافیک بالا برای اکران کامل جزییات، حداقل ۴ گیگابایت حافظه مورد احتیاج است.

کارت های گرافیک با حافظه ۶ گیگابایتی و یا بیشتر قطعا عملکرد بهتری خواهند شد؛ مخصوصا اگر علاقه مند به دانلود مود بازی های گوناگون (نوعی از بازی‌ های کامپیوتری هستند که معمولاً توسط مردمان و کسانی که قدرتمندی دیزاین بازی را دارند، از روی ورژن عمده بازی گسترش داده می‌ شوند) و فیلم هایی با وضوح بالا باشید. این مودها و فیلم ها گاهی اوقات برای ایجاد جزییات بیشتر در بازی هایی که با کارت های گرافیک رده بالا با حافظه زیاد اجرا می شوند، دیزاین و به وجود مییایند. شایان توجه است قادر هستید این فایل ها را از سایت های معماران بازی، سایت Steam (سایت پیشنهاد کننده بازی های ویژه کامپیوترهای دسکتاپ و فایل های آپدیت آن ها) یا دیگر سایت های مرتبط با بازی گیرید.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد-

تهیه کننده: روشنك و.

کامپیوتر در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

با ضعف و ناتوانی همچون نسيم خوش باش
««« »»»
بيماری اندر اين ره بهتر ز تندرستی

آنچه باید در رابطه با کارت های گرافیک ۴K بدانید (۵ عکس)

TT / 336 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال