کلیدهای میان‏بر در آفیس

تصویر و عکس کلیدهای میان‏بر در آفیس

کلیدهای میان‏بر، کلیدهایی هستند که در محیط ویندوز و یا نرم افزارهای تحت آن، موجب تسریع در انجام عملیات گوناگون می‏شوند و کاربر را از بهره گیری از ماوس بی‏ احتیاج می‏کنند. خصوصیاتی که این کلیدهای میانبر دارند این است که بایستی هر یک از آن ها را به دلیل سپرد. به عنوان مثال باید مدام به دلیل داشته باشید که کلیدهای مخلوطی Ctrl+C عمل کپی را انجام می‏دهند و کلید Ctr+V عمل Paste را. اما در نرم‏افزارهای آفیس ۲۰۰۷ و همچنین ۲۰۱۰، نظیر Word یا Excel، توانایی ای بسیار باحال و کاربردی قرار گرفته است که موجب می‏شود بدون به دلیل سپردن این کلیدهای مخلوطی، بدون احتیاج به ماوس و تنها به وسیله کیبورد، هر کاری که ضروری است به انجام رسانید. این قابلیت که Key Tips نام دارد سرعت کار شما را بسیار ازدیاد می‏دهد.

بدین منظور:

یکی از نرم‏ افزارهای آفیس نظیر Word 2007 یا ۲۰۱۰ را اجرا کنید.
حال کافی است کلید Alt را چندین ثانیه نگه دارید و سپس ول کنید.
نگاه خواهید کرد که بر روی تمامی منوها و دکمه‏ های بالای صفحه، یک کاراکتر انگلیسی نقش بسته است.
به عنوان مثال بر روی تب Insert، حرف N حک شده است. با فشردن کلید N از روی کیبورد مستقیماً به این تب خواهید رفت و به محتویات آن دسترسی خواهید داشت. بر روی محتویات آن نیز حرف تازه ای نقش بسته است که با فشردن آن، عمل مربوط به آن انجام می‏شود.
فرض کنید ما قصد داریم بدون بهره گیری از ماوس، یک فایل را نگه داریم. برای این کار کافی است ابتدا Alt را چندین لحظه بگیریم و ول کنیم. سپس مطابق آن چه خود برنامه به ما می‏نقل کنید ابتدا کلید F و سپس S را فشار دهیم.
دقت کنید در صورت هر گونه کلیک به وسیله ماوس، برنامه از وضعیت Key Tips خارج می‏شود.

کلیدهای میان‏بردرآفیس

Save