بدون آنتی ویروس کامپیوتر خود را اسکن کنید

تصویر و عکس بدون آنتی ویروس کامپیوتر خود را اسکن کنید

خیلی اوقات رقم میخورد که کامپیوتر شما دچار ویروسی می شود که امکان اسکن و تشخیص آن توسط آنتی ویروس وجود ندارد و یا آن که ویروس با تشخیص نصب بودن آنتی ویروس بروی دستگاه تان عملکرد آن را دچار آشفتگی می کند و مانع از این می شود که شما بتوانید از آنتی ویروس خود برای اسکن کامپیوتر بهره گیرید. در این شرایط چه باید کرد؟ آیا واقعا راهی وجود دارد که قادر باش در این شرایط کامپیوتر را خودمان اسکن کنیم و معضل ایجاد شده در آنتی ویروس را از بین برد؟ پاسخ تمامی این سوالات مثبت است! در این شیوه قصد داریم به شناسایی راهکاری خلاقیتی و در عین حال کاربردی توجه بکنیم که با استفاده از آن قادر می باشید کامپیوتر خود را شخصأ اسکن کنید و ویروس موجود را زدایید ، بدون استفاده از هیچ نوع آنتی ویروسی!

نخستین قدم برای اسکن کردن کامپیوترتان نمایش فایل های مخفی در کامپیوتر می باشد.
برای انجام این کار : ابتدا با مراجعه به My Computer بروی منوی Tools کایک کنید و از منوی حاصل بروی عبارت Folder Options کلیک کنید. سپس بروی برگه View کلیک کنید و در این برگه تیک کنار واژه های Show Hidden Files and Folders را فعال کنید و تیک کنار عبارت Hide Extensions For Known File Types را بردارید و بروی عبارت OK کلیک نمایید.
اینک از طریق مسیر C:/Windows/system32 به پوشه System32 مراجعه کنید. بعد از وارد شدن به پوشه system32 بروی منوی View کلیک کنید و از منوی حاصل عبارت Details را برگزید.
حال در پوشه system32 بروی جدا کننده Date Modified کلیک کنید و آنرا به سمت راست بکشید به طوری که تاریخ تمامی فایل ها یه طور کامل به تصویر کشیده شود.
فایل های به تصویر کشیده شده در پوشه system32 فایل های دستگاه ای مربوط به ویندوز می باشد که اکثرا با پسوند dll می باشد و این بخش معمولا نکته هدف ویروس ه و Spyware قرار می گیرد و خود را درمیان این فایل ها مخفی می کنند.
چنانچه دقت کنید متوجه خواهید شد که اکثر این فایلهای قرار گرفته در این بخش دارای یک زمان معلوم می باشد و این وقت ها (مثلا ۸/۱۰/۲۰۰۴) معرف این می باشد که مایکرو سافت در این تاریخ برنامه مربوط به فایل نکته نگاه را به انتها رسانیده است (ترفندستان) و در واقع این زمان ها هیچ ربطی به زمان نصب ویندوز ندارد. حال چنانچه ویروس و یا spyware به این بخش هجوم کند زمان آن با زمان فایل های دستگاه ای موجود در پوشه system32 مطابق ندارد و وقتی تازه تر از زمان مربوط به فایلهای دستگاه ای ویندوز خواهد بود و به سادگی از طریق مشاهده وقتهای قرار گرفته در Date Modified قابل تشخیص می باشد. البته نکته بسیار اصلی که باید پرداخته شود این است که نصب یک سفت افزار جدید و یا یک نرم افزار ویژه قادر هست فایلی را در این بخش کپی کند که زمان آن با زمان فایل های سیستم مطابق ندارد.
پس برای این که فایلی را در این بخش به غلط نزدایید راهکاری را مطرح میکنیم که این غلط رخ ندهد:
چنانچه میان فایل های واقع در پوشه system32 به فایلی برخورد کردیدکه تاریخ آن با تاریخ فایل های دستگاه ای ویندوز مطابقت نداردبروی این فایل کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب نمایید. سپس در پنجره Properties بروی برگه Version کلیک کنید و در این برگه نام کمپانی و نسخه فایل نکته نگاه را خوانید.
چنانچه اطلاعات این فایل شامل نام کمپانی و خیلی اطلاعات دیگر برایتان آشنا عدم نام فایل نکته نگاه را در موتور جستجو گر گوگل تایپ کنید و چنانچه در نتایج جستجو به این اشاره شده بود که این فایل ویروس است حتما آن را زدایید ولی چنانچه در نتایج جستجو به ناپاک بودن این فایل اشاره نشده بود این فایل به واسطه یک سفت افزار و یا نرم افزاری ایجاد شده است.

بدون آنتی ویروس کامپیوتر خود را اسکن کنید

Save

Save