مجاهدان فی سبیل الله چقدر پول می گیرند؟


مجاهدان فی سبیل الله چقدر پول می گیرند؟

خبرگزاری فارس: مجاهدان فی سبیل الله چه مقدار پول می‌گیرند؟

برخی مدعی هستند که مجاهدان فی سبیل الله در جبهه‌های مستحکمت برای دریافت پول به نبرد می‌روند؛ نرخ اشک‌های بچه یتیم بر پیکر پدر چندین؟ نرخ بی‌سامان و رئیس شدن یک خانواده چندین؟

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از سمنان، کلامی خطاب به آن هایی که می گویند این شهدا برای مادیات پا به این عرصه گذاشتند؛ تذکر نخست این که خداوند بلند مرتبه در قرآن سوره زخرف آیه ۳۳ می فرماید: «و اگه بیم آن عدم که مردمان همه یک امت شوند «و همه بر کفر و شرک اتفاق کنند» همانا برای کسانی که به خدای رحمان کفر می ورزند برای منزلهایشان سقف هایی از نقره می ساختیم و نردبان هایی از (نقره) که بر آن زیاد شوند.»

از این آیه می فهمیم که چه مقدار جهان نزد خداوند بلند مرتبه بی مقدار است و چون این شهدا خدایی بودند و متعلق به خدا بودند و خدایی میاندیشیدند بنابراین اصلاً به این نیت که جان خود را برای مال جهان فدا کنند پا به این عرصه قرار ندادند؛ و برعکس انسان هایی که سست ایمان باشند و شرایط سفت جنگیدن در آن ناحیه را نگاه بکنند جان خود را یقیناً محفوظ نگه خواهند داشت؛ و در قبال آن هم توقع مبلغ زیادی هم دارند.

تذکر دوم: از غربت این شهید نقل بکنیم که زمانی ترکش تیز و داغی به پشت سرش اصابت کرد و از شدت نا خوشی در خون خود غوطه ور بود و احتمالا فقط زمین آنجا و وقت بتواند شهادت بدهد که به این مجاهد چه گذشت.

تذکر سوم: آیا واقعا از خود پرسیدی در هنگام اصابت ترکش در غربت باشی و نه والدین و نه همسر و بچه و احتمالا حتی رفیق عزیزی هم در جوار تو نباشد و تنها همدم تو ترکش پشت سرت باشد باید به چه کسی پناه ببری؟ و جز این نیست که امام حسین (ع) و خداوند بلند مرتبه قادر هستند پناه تو باشند.

تذکر چهارم: آیا واقعا از خود پرسیدی زمانی این مجاهد شهید در حال خداحافظی با خانواده خود بود سرزنده و شاداب بود اما زمانی پس از مدتی از مسافرت خطر ناک بازگشت و خانواده اش با پیکر بی جان او مواجه شدند و به مکان صورت پیوسته خندانش با کدری چشمش مواجه شدند این ها چه معنایی دارد؟ و آیا واقعا جز این هست که این چشم کبود یک علامت شد تا این شهید مانند نخست شهیده ولایت با چهره ای کبود خدا را دیدار کند.

تذکر پنجم: آیا واقعا از خود پرسیدی که زمانی پیکر پاک این شهید به زادگاهش بازگشت و خانواده اش برای خداحافظی با او آمده بودند و بچه کوچولو این شهید هم برای خداحافظی آمده بود زمانی بچه شهید به بالاسر تابوت پدر آمد بهت زده و چشمانش گریان بود و تو به من بگو اشک یک یتیم بر سر نعش پدر چندین میلیارد تومان ارزد؟

تذکر پایان: آیا واقعا از خود پرسیدی زمانی پیکر این مجاهد شهید از دیار غربت بازگشت هنگامی که خوب به چهره اش نگاه می کنی می نگاه کنی لب هایش خشکیده و ورم کرده است و این چه معنایی دارد؟ و جز این هست که بازهم یک نشان دیگری است که این شهید می درخواست شبیه به ارباب بی کفن با لب های خشکیده به دیدار خداوند بلند مرتبه برود.

===============

یادداشت از: حسن دهرویه

===============

-ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد-

نگارنده: سامان ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يا رب از ابر هدايت برسان بارانی
««« »»»
پيشتر زان که چو گردی ز ميان برخيزم

مجاهدان فی سبیل الله چقدر پول می گیرند؟

TT / 114 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال