فضای کار بخش خصوصی در خراسان جنوبی نسبت به سایر استان‎ها کمتر است


فضای کار بخش خصوصی در خراسان جنوبی نسبت به سایر استان‎ها کمتر است

فرماندار شهرستان بیرجند با اشاره به این که محیط کار بخش اختصاصی در خراسان جنوبی نسبت به سایر استان‎ها کمتر است، نقل کرد: برای زنان رئیس خانوار باید به طور مخصوص و ویژه برای نیازمندیها و توانمندیهایی که دارند برنامه‌ریزی شود.

تصویر و عکس   محیط کار بخش اختصاصی در خراسان جنوبی نسبت به سایر استان‎ها کمتر است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از بیرجند، علی ناصری عصر امروز در کارگروه زنان و خانواده شهرستان بیرجند بیان داشت: دستگاههای اجرایی شهرستان بیرجند درخصوص توانمندسازی زنان بیشتر تلاش کنند.

وی با اشاره به موضوع زنان و خانواده اضافه کرد: باتوجه به این که ما در جامعه اسلامی تکیف داریم که برای ارتقاء جایگاه زن در خانواده و جامعه تلاش کنیم باید نتیجه این تلاشها به نقطه ای برسد که در موضوع کرامت، حفظ و ارتقاء جایگاه زن در اجتماع بتوانیم به نقطه مثبتی دست کشف کنیم.

فرماندار شهرستان بیرجند تصریح کرد: این نقشهای پشتیبانی ای قادر هست در گروه های هدف فرق می داری متجلی شود که هر بخشی از این جامعه هدف نیازهای مخصوص و ویژه خود را دارد.

وی با اشاره به این که هر بخشی از جامعه دارای هدف و نیازهای مخصوص است یاد آوری کرد: در این راستا باید برای زنان رئیس خانوار به طور مخصوص و ویژه برای نیازمندیها و توانمندیهایی که دارند برنامه ریزی شود و زنان روستایی باید براساس نوع کار و تکلیفی که دارند احتیاج هایشان به طور مخصوص پیگیری شود.

ناصری با بیان این که برای زوجهای جوان نیز تعلیم ها و توانمندیهایی که نیاز است باید به طور ویژه صورت گیرد یادآور شد: هرقدر پبش نگاه کنی ها و تعلیم ها کاملتر باشد مسائل و مشکلات کمتری خواهیم داشت.

فرماندار شهرستان بیرجند بیان داشت: در این راستا اگه بخواهیم در موضوع کاهش متارکه و زیان های پس از متارکه کاری به انجام رسانیم قطعاً باید پیش از عروسی بتوانیم کارهای مثبتی به انجام رسانیم تا آسیبها در این زمینه کمتر شود.

وی با اشاره به زنان کارآفرین اضافه کرد: زنان کارآفرین با توجه به داشتن دانش و حرفه جزو خوب ترین‎های حوزه کارآفرینی هستند که نیازمند مشوق و وارسی مشکلات هستند و باید در این زمینه نیز وارسی‎‏های ضروری صورت گیرد.

ناصری بیان کرد: در حوزه زنان بازمانده از تحصیل و آسیب‎پذیر نیز جلو گیری از مشکلات اجتماعی شبیه به اعتیاد و مریضی‎ها را باید برای هر کدام از این گروه‎ها برنامه‎ریزی‎ کرد و در جوار سیستم‎های اجرایی باید از ظرفیت سازمانهای مردمان نهاد، کانون‎ها، دانشگاه‏ها و خیریه‏ ها نیز مدد گرفت تا شاهد شکوفایی تکالیف عمده خود در حوزه زنان باشیم.

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان این که در دهه اخیر زنان وجود پررنگی در محیط‎های دانشگاهی داشته اند از راه‎اندازی مرکز آموزش و به فروش رسان صنایع دستی با حمایت اداره کل راه و شهرسازی گزارش کرد و نقل کرد: می توان با مخارج کم تبلیغات خوبی را به انجام رساند.

وی با بیان این که در دو حوزه اگه بیشتر تلاش و پیگیری صورت گیرد زودتر نتیجه حاصل میشود یاد آوری کرد: یکی از این موضوعات آموزش پایه ای و بنیادی است که از آموزش و پرورش آغاز می شود و به دانشگاه می رسد.

ناصری تصریح کرد: بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی که دانش یاد گرفته حوزه‎های فنی مهندسی، علوم انسانی و علوم پایه هستند، برای یافتن فرصت شغلی با مشکل مواجه هستند به این علت که بیشتر مراجعه آنها به سمت ادارات دولتی، شرکت‎ها و یا آزمون‎های استخدامی است.

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان این که هدایت در تولیدات باید جزو برنامه‎های تعلیمی باشد بیان داشت: دانشجویان و هنرآموزان بسیاری از هنرها را آموزش می‎نگاه کنند و به مهارت خوبی در ساخت می‎رسند اما نمی‎آگاهی دارند سلیقه بازار کدام است در این راستا باید هدایت در تولیدات جزو برنامه های تعلیمی قرار بگیرد.

وی با اشاره به این که محیط‎های دانشگاهی فنی مهندسی و علوم پایه باید در مباحث آموزش بازاریابی و بازارشناسی سرمایه گذاری کنند نقل کرد: نشناختن بازار و عدم بازار باید در اولویت آموزش‎ها قرار بگیرد.

ناصری با بیان این که در حال حاضر ۳۰ تعاونی فعال زنان، ۱۱ صندوق اعتبارات تهیه کند زنان روستایی و ۲ شرکت تعاونی فعال زنان روستایی کار میکنند یادآور شد: اگه این تعاونی‎ها و صندوق ها به صورت انفرادی فعالیت می‎کردند به نتیجه نمی‎رسیدند.

*انتها*

نگارش از : پريدخت ح.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی دلی در همه احوال خدا با او بود
««« »»»
او نمی‌ديدش و از دور خدا را می‌کرد

فضای کار بخش خصوصی در خراسان جنوبی نسبت به سایر استان‎ها کمتر است

TT / 169 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال