راهکار های نگهداری از گل حسن یوسف (۲ عکس)


روش های نگهداری از گل حسن یوسف

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس راهکارهای نگهداری از گل حسن یوسف

گل حسن یوسف در گروه گیاهان ساختمانی برگ رنگی می‌باشد و داری ۱۵۰ گونه است. این گیاه گرچه همیشگی است ولی هنگام فصول خنک چنانچه خارج از گلخانه یا آپارتمان نگهداری شود نابود خواهد شد. اما چنانچه می خواهید گل حسن یوسف را در منزل نگهداری کنید این مقاله آسمونی را حتما مطالعه نمایید به این علت که اطلاعات سودمندی در همین مورد عنوان می کنم. پیشاپیش از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم.

طریقه پرورش :

۱- از لحاظ نیاز نوری این گیاه روزانه چهار ساعت و بیشتر به نور مستقیم خورشید نیاز دارد و از لحاظ نور مصنوعی به میزان ۸۰۰ شمع در مدت ۱۲ ساعت در روز به نور نیاز دارد . شایان توجه است که در صورت فراهم نبودن شرایط نوری این گیاه به وضعیت علفی یا سبز کامل در می آید که در این صورت از جذابیت و خوشگلی آن کاسته می شود .

۲- میزان درجه حرارت مورد نیاز : در روز ۳۰-۲۵ درجه سانتی گرادو در شب ۲۵-۲۰ درجه سانتی گراد می باشد .

۳- میزان آبیاری : آبیاری بصورت همیشگی و خاک باید پیوسته مرطوب باشد .

۴- نوع خاک : نصف پیمانه خاک رس و یک پیمانه خاک برگ ویک پیمانه ماسه شکسته می باشد .

۵- هرس : چون گیاه حسن یوسف دارای رشد با سرعتی می باشد جهت پیش گیری از رشد سریع و بی قواره شدن آن بایستی جوانه انتهای نوک ساقه را هر زمان که لازم شد قیچی کنید .

۶- روش تکثیر : این گیاه را می توان در تمام فصول به سبک قلمه خانمی ساقه در محیط مهار شده تکثیر نمود. در خلال قلمه های این گیاه در بهار و فصل گرما به سادگی در آب ریشه دار می شوند .

حسن یوسف متداولی و حسن یوسف رنیلت

حسن یوسف ها به دلیل خوشگلی رنگ برگ هایشان هم داخل آپارتمان و هم در بیرون در ردیف گیاهان ارزشمند و محبوب می باشند.انواعی ازآنها بارنگهای صورتی و سرخ و رنگ ارغوانی ، سرخ وسبز تحت عنوان ملکه دنباله سرخ حضور دارند . تمام انواع مختلف حسن یوسف به سادگی در آب ریشه دار می شوند و قادر هستند در آب خالص هم به درستی رشد کنند .

حسن یوسف به نور زیاد، گرمای زیاد، آبیاری انبوه، رطوبت هوای ۵۰ تا ۷۰ درصد و خاک قلیایی نیاز دارد.« آبیاری حسن یوسف به دلیل اینکه در معرض تابش نور خورشید است معمولا یک روز دربین انجام شده ولی چنانچه حسن یوسف در مکانی که نور کم دارد و یا زیاد گرم نیست،باشد هفته ای دو بارآبیاری کافی است».

کود مورد نیاز حسن یوسف را می توان به میزان، ۳ گرم در لیتر، هر دو هفته یکبار، از برج فروردین تا ماه مهر، به کار گرفت و ترکیبی از خاک باغچه، خاکبرگ و ماسه، خاک عالی رشد این گیاه است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس راهکارهای نگهداری از گل حسن یوسف

گیاه حسن یوسف با دو روش قلمه زدن مستقیم و ریشه دهی در آب ، تکثیر می شود. از اواسط فصل گرما تا اواخر فصل پاییز ، قلمه های پایانی ساقه را به اندازه ۵ تا ۸ سانتیمتر ، به آرامی جدا نموده وسعی کنید ساقه های باریک و گوشتی قلمه را فشار ندهید.

می توان برای تسریع در امر ریشه زایی از پودر هورمون ریشه زایی بهره گرفت، اگرچه خیلی هم لازم نیست. سپس قلمه ها را در گلدونی با کشور قطر دهانه ۹ سانتیمتر، حاوی کمپوست گلدونی گذارید که دمای ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد و نور عالی داشته باشد.مواظب باشید که هرگز خاک گلدان خشک نشود.

قلمه ها را پس از ۱۰ تا ۱۴ روز در معرض تابش مستقیم خورشید گذارید. وقتی که قلمه ها ریشه داد آنها را بیرون آورده و در گلدونی با کشور قطر دهانه ۹ سانتیمتر حاوی کمپوست با پایه پیت قرا دهید. باید دقت کنید که ریشه ها شکسته یا کنده نشود.

این گیاه گرچه همیشگی است ولی هنگام فصول خنک چنانچه خارج از گلخانه یا آپارتمان نگه داری شوند نابود خواهند شد.

*****************************

تهیه شده توسط : بينا ح.

گوناگون خانه و خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ناوک غمزه بيار و رسن زلف که من
««« »»»
جنگ‌ها با دل مجروح بلاکش دارم

راهکار های نگهداری از گل حسن یوسف (۲ عکس)

TT / 114 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال